Банки України

Спадкування за правом представлення

До категорії спадкоємців за законом належать також спадкоємці, які призиваються до спадкування за правом представлення. Порядок покликання їх до спадкоємства відрізняєтьсяпевною специфікою. У силу ст.1146 ЦК ПФ, вони, по-перше, можуть успадковувати тільки тоді, коли спадкоємець за законом, який був покликаний до спадкоємства, вмирає раніше або одночасно з спадкодавцем, і по-друге, ці спадкоємці успадковують тільки ту частку, яка належала б померлому спадкоємцеві, якби він був живий.

Спадкоємці, які можуть успадковувати за правом представлення, вказані у відповідних статтях ЦК РФ, що визначають черговість спадкування. У ст.1146 ЦК РФ визначено категорії громадян, які не можуть успадковувати за правом представлення:

нащадки спадкоємця, який помер до відкриття спадщини або одночасно з спадкодавцем і який не мав би права успадковувати, оскільки був би негідним спадкоємцем.

  Купівля продаж квартир в Київі, оголошення про купівлю продаж квартир на сайті агентства «БЕСТ-Нерухомість» :: БЕСТ-Нерухомість

Від спадкування за правом представлення відрізняють спадкову трансмісію (успадкування права спадкування). При спадковій трансмісії після відкриття спадщини спадкоємець, покликаний до спадкоємства, вмирає, не встигнувши її прийняти.

До спадкоємства частки такого спадкоємця у спадщині призиваються його спадкоємці. На відміну від спадкової трансмісії, при спадкуванні за правом представлення спадкоємець помирає раніше або одночасно з спадкодавцем, тобто до відкриття спадщини, а після відкриття спадщини до спадкування закликаються спадкоємці за правом представлення.

Право на прийняття спадщини в порядку спадкової трансмісії не входить до складу спадщини, що відкрився після смерті такого спадкоємця. Слід мати на увазі, що, в силу п.3 ст.1156 ЦК РФ, право померлого спадкоємця на прийняття обов’язкової частки у порядку спадкової трансмісії не переходить і припиняється його смертю.

Відумерле майно. Відумерле майно переходить у порядку спадкування за законом у власність держави. Майно, відповідно до ч.1 ст.1151 ЦК України, визнається відумерлою у випадках, коли:

  ХИТРОЩІ БОРЖНИКІВ - Борг Повернення

Порядок оформлення виморочність майна в даний момент регулюється Інструкцією Міністерства фінансів СРСР від 19.12.1984г. № 185 «Про порядок обліку, оцінки та реалізації конфіскованого, безхазяйного майна, майна, що перейшло по праву спадкування державі, та скарбів», яка застосовується в частині, що не суперечить ГК РФ і іншому чинному законодавству.

Документом, що підтверджує право держави на спадщину, є свідоцтво про право держави на спадщину, що видається нотаріальним органом відповідному податковому органу не раніше закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини. Підставою для переходу майна за правом спадкування до держави може бути і відповідне судове рішення, винесене за позовом прокурора або податкового органу.

  Кредит готівкою без поручителів - чи можливі варіанти?, Споживче кредитування, Кредити

У разі, якщо спадкове майно неправомірно передано у власність осіб, які не мають право успадковувати, а спадкоємців цього майна немає, то податковий орган зобов’язаний пред’явити в суді позов про передачу вказаного майна державі за правом спадкування.

Держава при переході до нього майна як відумерлої не може відмовитися від спадщини і в межах перейшло майна має погасити борги спадкодавця його кредиторам. Однак саме збільшення кількості спадкових черг переслідує своєю метою збереження майна в сім’ї власника або у близьких йому людей.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.