Банки України

Статті:

Автокредит: як не стати жертвою обману

Автокредитування стає все більш популярною послугою останнім часом. Для того щоб купити машину в кредит і не розчаруватися, слід дотримуватися певнихправил і знати, якими критеріями керуються банки при наданні даної послуги.

Автокредит в салоні і в банку

Отримати кредит на придбання «залізного коня» можна прямо, через автосалон, або спочатку звернувшись у банк. Перший варіант здається більш зручним, оскільки мороки менше. Тут можна вибрати машину, розглянути умови кредитування банків, які є партнерами автосалону і вибрати найбільш підходящі. Всі потрібні документи оформляються тут же, як кажуть, «не відходять від каси». У банк ці документи менеджери автосалону передадуть власноруч, вам самим не доведеться бігати.

Якщо необхідно, в автосалоні можуть дати потрібну консультацію. Наприклад, розкажуть, в який банк звернутися за кредитом, якщо ви маєте намір придбати машину без початкового внеску. Може виникнути і така проблема: у вас не зовсім переконлива довідка про доходи. І в цьому випадку в автосалоні можуть підказати, з яким з банків буде найлегше знайти спільну мову. Правда, потрібно бути готовим до того, що в цьому випадку відсотки за кредитом виявляться вищими.

У другому випадку, спочатку доведеться звернутися в банк. Вибравши відповідні умови кредитування, отримуєте від банку добро на обумовлену суму. Після чого шукаєте автомобіль, враховуючи розміри отриманого кредиту.

  Кредитна карта «Тінькофф Платинум». Безкоштовне обслуговування! :: КупіКупон

Цілком ймовірно, що обраний вами банк запропонує відсотки по кредиту нижче, ніж ті, які могли б запропонувати в автосалоні. Але не варто дорікати їх у надмірній меркантильності. Все-таки автосалони прагнуть співпрацювати з гідними банками, адже репутація залежить від того, наскільки солідними є партнери.

Так що якщо є можливість самостійно пошукати банк, який може надати більш вигідний кредит, можна сміливо вирушати в дорогу. Крім того, автосалони не відмовлятимуться тим клієнтам, які вирішать купити машину через «свій» банк. Крім того, варто звернути увагу на різні спільні акції автосалонів і банків. Умови надання кредитів можуть змінюватися в залежності від обраної вами машини і певного банку.

Зиць-автовласники

У той же час отримати автокредит часом раз не так легко, як це здається на перший погляд. Фінустанови справедливо побоюються шахрайств, які за останні два роки зросли в два рази, і становлять сьогодні майже 10%. Головним болем для банків залишається ризик неповернення кредитів, і злочини, що здійснюються організованими групами. Сьогоднішні шахраї не оформляють кредит на себе, а вдаються до послуг підставних осіб, використовують чужі паспортні дані і підробляють підписи.

Кредит може бути отриманий по чужих або вкраденим документам. Після чого придбана злочинцями машина продається. У цьому випадку ризикує покупець. Адже служба безпеки банку за законом може такий автомобіль вилучити. Часом з кращих спонукань людина оформляє кредит на себе, намагаючись допомогти знайомим, що звернулося з проханням виручити. Нерідко добровільного помічника «кидають» — знайомі зникають і не платять за кредитом. Виплачувати всю суму і відповідати перед законом і перед банком доведеться тому, на кого оформлений кредит.

  Кредити в Європі в 4 рази дешевше, ніж у Росії »Економіка» Головні історії »Новини» RB.ru

Часом звичайні громадяни свідомо йдуть на співпрацю з шахраями. У цьому випадку діє наступна злочинна схема: людина оформляє на себе кредит і отримує за це винагороду від злочинців. Купуючи машину по кредиту, громадянин передає її потім шахраям за певну мзду. Головними героями за сценарієм злочинної групи стають алкоголіки та безробітні. Роль покупця вони готові зіграти за певну суму, звичайно від 500 до 2 тисяч доларів. Майбутніх «автовласників» приводять в порядок: миють, стрижуть, купують новий костюм. Потім вручають потрібні документи і відправляють за автокредитом. Шахрайство продумано до дрібниць. Навіть якщо з банку зателефонує інспектор на «місце роботи» підставного алкоголіка, своя людина на тому кінці дроту підтвердить, що даний співробітник тут нібито працює.

Нереальна вартість

Ризикують Чи позичальники при отриманні автокредитів? Судіть самі. На початку літа НБУ залічив українським банкам в обов’язок надавати клієнтам повну інформацію про вартість споживчих кредитів. Тоді ж набрала чинності постанова Нацбанку № 168 «Про затвердження правил надання банками інформації споживачу про умови кредитування і загальної вартості кредиту».

  Кредит на довірі в Єкатеринбурзі - фінансова група Лайф

Але не всі фінансисти квапляться виконувати цю постанову, посилаючись на те, що змінити свою рекламну політику одномоментно вони не можуть. Чи відображає реклама їхніх послуг реальну вартість кредитів? У інших рекламних зверненнях банкіри не згадують про такі платежі, як плата за обслуговування кредиту, ведення справи або одноразова комісія.

Клієнт навіть не підозрює, що розщедритися ще доведеться. Адже всі його увага звернена на привабливу спрощену процедуру оформлення кредиту або невисоку процентну ставку. Про «додаткових» умовах клієнт дізнається, вже підписуючи договір.

Таким чином, реальна ставка по кредиту може скласти більше, ніж обіцяні 10%, доходячи до 40-50%! У серпні активісти Громадянської ініціативи «За прозорість фінансових ринків» вивчили ринок автокредитування і дійшли висновку, що «недорогі» кредитні послуги як мінімум 8 банків насправді коштують дорожче, ніж про це заявлено в рекламі. А значить, позичальникам потрібно бути пильними та обережними. Перш ніж укласти договір на отриманні автокредиту, варто уважно вивчити всі правила та умови.

Популярні статті:

Цікаве:

Categories: Без рубрики

Comments are closed.