Банки України

Банки почали рефінансування кредитів

Під час кризи рівень процентних ставок по іпотеці коливався близько 20%. Позичальники з іпотекою в інвалюті змушені були істотно переплачувати. В даний час процентніставки регулярно знижуються і вже є можливість рефінансування валютних кредитів у вигляді іпотеки.

Рефінансування — видача клієнту нового кредиту на більш вигідних умовах для погашення залишку заборгованості за старим боргом. Природно, вигідність нових умов рефінансування повинна бути краще, що дозволить позичальнику полегшити погашення взятого ним позики.

Фахівцями були зроблені висновки, що сьогоднішні ставки по іпотеці значно нижче ставок попередніх періодів, але стабільність курсу долара при цьому впливає негативно. У такій ситуації позичальники, які оформили кредит у валюті, змушені вдаватися до різних методів зниження боргового навантаження. Банки почали пропонувати продукти з рефінансування кредитів, але далеко не всі, і тим більше не у всіх з них нові умови рефінансувати іпотеки характеризуються як вигідні.

Привабливість нових умов кредиту не тільки в зниженою процентною ставкою. Сьогодні перекредитування позик пропонується на термін понад 5 років, але не більше 30 років (хоча можливі виключення) як у національній, так і в іноземній валюті. Максимальна сума кредиту дорівнює приблизно 80% вартості заставного житла. Низький відсоток за кредитом найчастіше не дає можливості взяти його під новобуд або на термін понад 30 років. У той же час знижена процентна ставка передбачає посилені вимоги до потенційного позичальника. Потрібно надати і довідку за формою 2-ПДФО, і тривало працювати на одному місці роботи, і оформити поручительство. Умови, що виставляються при достроковому погашенні кредиту, також не завжди можуть бути вигідні при низькою процентною ставкою. Як правило, банк подовжить термін розгляду заявки позичальника і включить в договір оплату всіляких зборів, комісій і тому подібних додаткових витрат.

  Що таке заставу

— Комісії за розгляд заявки, величина якої коливається від фіксованої суми до відсотка від суми передбачуваного позики. Спостерігається тенденція відмов банків від стягнення такого виду додаткових витрат.

  Кредит через інтернет вже реально! Візьму гроші в борг, дам гроші в борг, кредит, позику, позику

— Оренди депозитарної банківської комірки. Ця умова необхідно в разі оплати за попереднім кредитом готівковими коштами. Потреба в такій послузі відпаде при проведенні розрахункової операції між банками безготівковим шляхом. Оплатити комісію за безготівковий переказ набагато вигідніше, ніж узяти в оренду банківську комірку.

— Різних страхових внесків, наприклад, страховки безпосередньо кредиту або страхування здоров’я і життя позичальника (у такому випадку піде ще одна оплата за повторне медичне обстеження).

У підсумку виходить повторна оплата всіх внесків і комісій, таких же, як і при первісній видачі кредиту. Крім того, можливе додавання штрафу банку за погашення кредиту раніше терміну, якщо таке передбачено умовами кредитного договору.

Видача нового кредиту (рефінансування) для погашення «старого» кредиту дуже нагадує первісну видачу. Щоб отримати такий кредит, зазвичай потрібно надання тих же документів:

Для отримання кредитних коштів за програмою рефінансування в банку, який видав кредит спочатку, пакет документів може, швидше за все, істотно скоротитися, оскільки всі вони повинні зберегтися в чинному кредитній справі.

  Купив ноутбук в кредит допоможіть, Кредити

Після отримання нових документів позичальника банк починає їх розглядати і визначати можливість видачі кредиту. Зазвичай рішення приймається протягом чотирьох — семи днів. Завжди існує ймовірність отримати відмову. Найчастіше його причина криється або в кредитній історії позичальника, або в погіршенні його фінансового становища (платоспроможності). Кредитна ж історія відображає всі вжиті позичальником дії, що стосуються його зобов’язань, і причиною відмови можуть стати, наприклад, випадки нерегулярного і несвоєчасного погашення чергової виплати по кредиту.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.