Банки України

Банки знижують ставки за кредитами і пропонують нові способи накопичення капіталу

У прес-центрі «КП» представники омських філій великих російських банків розповіли, чому тепер кредит отримати стало легше,а вклади як і раніше залишаються найнадійнішим способом зберігання грошей

У першому півріччі 2010 року ринок кредитування безумовно пожвавився. Однак тепер омичи беруть не такі великі суми, як раніше, і на менші терміни. Напевно, причина в тому, що люди обпеклися під час кризи і навчились розраховувати свої можливості. Сьогодні середня сума кредиту в нашому банку — до 200 тисяч рублів, щоб клієнт міг без зусиль виплатити її протягом 3 — 5 років. Промсвязьбанк збільшив розмір споживчого кредиту без забезпечення — з 300 до 750 тисяч рублів. Незалежно від того, є у людини поручителі та завдатки чи ні, все залежить від його готовності платити.

Ставки по споживчому кредитуванню в цілому по ринку сильно не відрізняються і сьогодні не грають визначальної ролі у прийнятті клієнтом рішення про вибір банку, тому що отримати кредит досить складно. Відчувається брак «хороших» клієнтів — їх значно менше, ніж до 2008 року. До нас надходить величезна кількість заявок, але вибрати з них дуже важко.

Цього року вимоги до позичальників стали більш м’якими: знижений мінімальний вік (від 20 років по деяких категоріях кредитів), збільшені розмір і терміни кредитування. У 2009 році гранична планка за незабезпеченими кредитами досягала 750 тисяч рублів, а зараз вона піднялася до 1,5 мільйона рублів.

У корпоративному секторі кредитний портфель скоротився в середньому на 1%. Інвестиційні компанії згорнуті, що призводить до зростання інтересу до короткострокових позиках. Але проблеми ті ж, що і в кредитуванні населення: обмежене число якісних позичальників. По суті, банкам доводиться займатися переманюванням клієнтів один у одного.

  Держдума проти часткового повернення коштів з кредитної картки

Наша кредитна політика передбачає реструктурування боргів, ми завжди готові йти назустріч клієнту. Розроблена спеціальна програма — «заставна ярмарок». Що вона передбачає? Активи з проблемних позик реалізуються, при цьому їх придбання ми готові кредитувати за ставками від 9% на термін до 5 років. У позичальників є можливість купити обладнання, транспорт, нерухомість за прийнятною ціною. Ця система діє не тільки в корпоративному, але і в роздрібному секторі щодо кредитних автомобілів фізичних осіб.

Вимоги, що застосовуються до позичальників, протягом останніх років є незмінними: ВАТ АКБ МОСОБЛБАНК здійснює кредитування юридичних осіб, які мають стійке фінансове становище, а також відповідне забезпечення, при цьому перевага віддається виробничим підприємствам, підприємствам побутового обслуговування і торговим компаніям. Будь позичальник, відповідний даним вимогам, може розраховувати на отримання кредиту. Так було до кризи, під час і після. МОСОБЛБАНК ніколи не створював труднощів при отриманні кредиту для клієнтів. На сьогоднішній день Філія № 7 вже входить до трійки лідерів серед структурних підрозділів АКБ МОСОБЛБАНК ВАТ. Але, незважаючи на солідний кредитний портфель, «поганих кредитів» у АКБ МОСОБЛБАНК ВАТ в Омській області немає.

Так, МОСОБЛБАНК на сьогоднішній день може запропонувати своїм клієнтам ряд програм іпотечного кредитування, орієнтованих на різні категорії клієнтів. Наприклад, МОСОБЛБАНК активно працює в рамках програми «Військова іпотека», надаючи кредити військовослужбовцям. У 2010 році Філія № 7 видав близько 160 іпотечних кредитів у рамках «Військової іпотеки» на загальну суму більш ніж 300 млн. руб.

  Договір поруки, поручительство по кредиту, Блог Юрія Нікітіна

Крім цього банк має цілу лінійку іпотечних програм, розрахованих на різні потреби своїх клієнтів. Клієнт може вибрати для себе оптимальну програму кредитування на термін до 25 років. При цьому ставка буде залежати від розміру початкового внеску, терміну кредиту та обраної програми.

Наталія Олексіївська: Відтоку коштів вкладників по закінченні встановлених договорами термінів МОСОБЛБАНК не боїться, тому що в нашій лінійці вкладів кожен споживач може підібрати для себе продукт відповідно до його вимог і можливостями на вигідних умовах. < / p>

Високі ставки за вкладами завжди були ознакою того, що кредитна організація проводить ризиковану кредитну політику, так як надприбуток своїм вкладникам можна запропонувати тільки при розміщенні коштів у ризиковані проекти під високу кредитну ставку. Банки, які, як і ми, кредитують реальний сектор економіки за помірними ставками, не можуть запропонувати своїм клієнтам «захмарно» високих ставок за вкладами. Але це компенсується абсолютною надійністю і збереженням вкладів

Олексій Суслов: З точки зору надійності альтернативи депозиту як і раніше немає. Але з позиції прибутковості ми пропонуємо пайові інвестиційні фонди. Якщо ви не готові ризикнути на 100%, вибирайте диференційовану схему: 70% накопичень — вклад, 30% — ПІФи, що дасть вам можливість не тільки зберегти, а й примножити ваші заощадження. Рівень прибутковості за найбільш консервативними Піфам КК «Промсвязьбанк» за 2009 рік склав понад 27% річних.

Євген сягла: Сьогодні інфляція не перевищує 6%. Тому в будь-якому випадку ви примножите свої накопичення, розміщуючи депозити. Крім того, варто звернути увагу на нові продукти — наприклад, накопичувальне страхування життя. Програма ця тривала — від 5 років і більше. Ви самі вибираєте суму, необтяжливу для сімейного бюджету, яку вносите періодично (раз на полгола або рік) дитині на освіту, на купівлю квартири або надбавку до пенсії. Крім того, що йде нарахування відсотків, на період дії даної програми ви і ваші близькі отримуєте страховий захист на випадок непередбачуваних життєвих ситуацій — втрата працездатності, наприклад.

  ФАС скасує обов'язкове страхування життя при отриманні кредиту.

Новини змі
Шановні читачі!

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти будь-які повідомлення з форуму без пояснення причин. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень. Думка автора повідомлення може не збігатися з думкою редакції.

Новини змі
Реклама

Ваша активність

Налаштування

Євген

Дмитро

Новини змі
Новини змі

Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення і коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону.

Виключні права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www.kp.ru, відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать ЗАТ «Видавничий дім» Комсомольская правда «, і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.