Банки України

Занімаем.ру портал про банки і кредитах — Відповідаємо на ваші запитання про кредитування

Безвідсотковий кредит: у чому підступ?

Обіцянками безвідсоткових кредитів рясніють заголовкирекламних плакатів: досить спокусливі умови позики привертають велику кількість клієнтів. Але чи так вигідні ці умови, і в чому криється секрет безвідсоткових кредитів? І якщо безвідсоткові позики — це всього лише вдалий маркетинговий хід, то як споживачеві не попастися на цю вудку?

Перш у сього, міркуючи логічно, можна помітити кілька невідповідностей між рекламними обіцянками і тим, як йдуть справи на практиці: банк заробляє гроші на фінансових операціях, і процес кредитування також припускає матеріальну вигоду для банку, отже, якщо безвідсотковий кредит не приносить банкові доходу, то йому немає чого надавати таку послугу. Крім того, законодавством заборонено надання кредитів під 0%, тому в будь-якому випадку банку доведеться додати до суми позики певний відсоток.

Для початку розберемося, в яких випадках нам можуть запропонувати оформити такий кредит. Найчастіше це відбувається безпосередньо при продажу товару: у магазині кредитний експерт пропонує оформити безпроцентний кредит на техніку, наприклад. При цьому вам можуть розрахувати попередній графік, щоб ви переконалися в тому, що ніякого підступу тут немає, і при грамотній консультації навіть скептично налаштовані клієнти іноді не утримуються від оформлення. Схема тут може бути наступна — банк видає вам кредит з усіма належними відсотками, але магазин робить знижку на товар, яка компенсує відсотки по кредиту. Але зустрічається і ситуація, коли магазин виплачує відсотки банку замість покупця, так іноді роблять в автосалонах.

Ще одним варіантом може бути оформлення безвідсоткового кредиту в офісі банку (хоча такі випадки досить рідкісні) для будь-яких цілей. Однією з особливостей таких кредитів буває іноді обмеження пільгового періоду виплати боргу. Наприклад, якщо ви гасіть борг за 6 місяців, то відсоток вам не нараховується, якщо ж не встигаєте — відсоток буде нарахований за вість період, починаючи з першого дня. Одним з різновидів такого кредиту може бути кредитна карта з грейс-періодом (пільговим періодом), протягом якого ви без відсотків можете виплатити свій борг.

  Ірландія стоїть на порозі іпотечної кризи

Наступна форма — це безвідсотковий кредит на квартиру або ж розстрочка від забудовника, яка користувалася особливо великим попитом у роки, коли кредитування споруджуваних об’єктів було розвинене дуже слабо. Найчастіше вона насправді не передбачає виплату відсотків, але оформляється зовсім на інших умовах, ніж іпотека в банку.

Всі ми розуміємо, що основна мета будь-якої комерційної організації, в тому числі і банків — це отримання прибутку. Отже, не може банк давати гроші в борг просто так, не отримавши при цьому ніякого доходу, а значить, будь-який кредит передбачатиме крім основного боргу та інші платежі.

У разі оформлення кредиту в офісі (у тому числі і карти з пільговим періодом) в обов’язковому порядку будуть утримані комісії (разові або щомісячні). Це може бути комісія за випуск карти, за видачу готівкових, за внесення грошей на рахунок. Також співробітники можуть дуже настійно рекомендувати оформити страховку. Так банк компенсує свої витрати. Іноді ці комісії перевищують діючу ставку за іншими кредитними програмами, тобто відсотки банку закладені в комісійних.

При оформленні ж безвідсоткового кредиту в магазині кро ме можливих додаткових комісій потрібно приготуватися до того, що товар вам буде проданий за ціною вищою, ніж в інших магазинах. А так вже магазин буде компенсувати свої витрати у зв’язку з виплатою певного відсотка банку. При цьому можливі два варіанти: перший — ціна буде завищена для всіх покупців, і оплачувати відсотки доведеться як тим, хто бере товар у кредит, так і тим, хто набуває його за готівку; і другий — у разі купівлі товару за готівку покупцям надається знижка. Таким чином, відсоток по кредиту ви все одно заплатите, тільки викриваючи це буде в менш болючу для вас форму.

  Як вчинити, якщо нічим платити за кредитом?, Гроші - Аргументи і Факти

Втім, чесний безвідсотковий кредит в магазині — досить вигідна пропозиція! От тільки такі пропозиції діють обмежена кількість часу, не на весь товар, та й не в усіх магазинах проводять такі маркетингові акції.

Трохи інакше інший буде ситуація, якщо ви вирішите взяти безвідсотковий кредит на авто. У цьому випадку може пропонуватися, по суті, не кредит на автомобіль, а факторинг. Суть його полягає в наступному, автосалон продає клієнту автомобіль на виплат з обов’язковим первинним внеском. Потім переуступає свої права кредитної організації, яка виплачує автосалону не всю суму боргу, а трохи меншу, щоб отримати від цієї угоди прибуток. І знову ж оформлення такого кредиту зазвичай супроводжується додатковими комісіями і зборами.

Інакше йде справа з розстрочкою від забудовника. Адже в цьому випадку мета забудовника — продати квартиру, від цього він і отримає свій прибуток. Тому розстрочка дійсно може надаватися без відсотків і без будь-яких додаткових комісій.

А чи вигідна така угода для іншої сторони, тобто для позичальника? На жаль, в більшості випадків, немає. Як вже було сказано вище, суми комісій та різноманітних платежів можуть перевищувати звичайну процентну ставку. Але іноді дійсно можуть потрапляти програми, при яких переплата буде невеликий. Для того щоб це з’ясувати, потрібно порівняти умови (платіж, переплату) з іншими кредитними програмами. У разі ж купівлі товару в магазині не полінуйтеся і відвідайте магазини з аналогічним асортиментом, щоб порівняти ціни. Можливо, що оформлення звичайного кредиту для придбання товару в іншому магазині виявиться більш вигідним.

При купівлі автомобіля за програмами безвідсоткового кредитування також є свої нюанси, а точніше, мінуси для покупця. Перший — це розмір початкового внеску, який досить високий і не для всіх доступний. Другий — це обов’язкова умова страхування автомобіля, причому сума страховки в цьому випадку буде вище, ніж при звичайному кредитуванні.

  Стаття 9. Органи, що здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним

І, нарешті, в чому ж вигода розстрочки при покупці житла, що будується? У першу чергу вона полягає у відсутності відсотків, комісій та інших супутніх витрат. Потім — це більш проста процедура надання розстрочки (не вимагається надання пакету документів, як у банку, до покупців ставляться більш лояльно). Але, поряд з цим, є і великі мінуси. Кредит на житло від забудовника передбачає досить великий початковий внесок (більше, ніж при оформленні іпотеки в банку) і терміни його надання нам ного менше, ніж у банках (зазвичай 1-2 року). Такий великий платіж не кожному по кишені, тому більшості доводиться все-таки вдаватися до оформлення іпотечного кредиту.

Коментарі

Популярні матеріали

Занімаем.ру — ми знаємо про кредитування все! Ефективна допомога в отриманні кредиту. Корисні онлайн-сервіси, новини, поради позичальникам, актуальні пропозиції банків та інтерв’ю експертів.

Знаходять:

  • безвідсотковий кредит
  • чи можна для початкового бізнесу взяти безпроцентний кредит
  • чи можливий безвитсотковий кредит на житло в м тернополь
  • хто може дати товар в магазин для продажу в рострочку
  • хто може взяти безвідсотковий кредит
  • розрахувати безвідсотковий кредит на житло 2014 2014
  • безпроцентний кредит для військових
  • безвіцотковий кредит для військових
  • безвідцотковий кредит випадки надання
  • безвідсотковий кредит на квартиру у львові
Categories: Без рубрики

Comments are closed.