Банки України

Блокування рахунків податковими органами

Відповідно до ст. 76 НК РФ призупинення операцій за рахунком означає припинення банком всіх видаткових операцій за цим рахунком, якщо інше не передбачено п. 2 цієїстатті.

У даній ситуації податкова інспекція надсилає вимогу про сплату на адресу платника податків, і якщо протягом строку, зазначеного в ньому, заборгованість перед бюджетом не буде погашена, то контролери протягом 60 днів можуть прийняти рішення про примусове списання коштів з розрахункового рахунку ( п. 1-3 ст. 46 НК РФ).

Рішення про призупинення операцій платника податку-організації на його рахунках в банку приймається керівником (заступником керівника) податкового органу, який надіслав вимогу про сплату податку, пені або штрафу у разі невиконання платником податків-організацією цієї вимоги.

Відповідно до п. 6 ст. 76 НК РФ, якщо рахунок був заблокований через несплату податку, податкова інспекція скасує своє рішення тільки після того, як платник податків погасить заборгованість і представить підтверджуючий документ (це може бути або інкасове, або платіжне доручення з відміткою банку про виконання). Слід зазначити, що, якщо цей документ складений хоча б на день пізніше рішення про примусове списання коштів, організація може оскаржити і визнати блокування рахунку незаконної (постанова ФАС Північно-Західного округу від 21.01.05 р. N А66-2121-04). < / p>

  Реальна вартість іпотечного кредиту на житло

Другий випадок — неподання декларації протягом 10 днів після закінчення строку її подання або відмова її представити. Причиною запізнення може бути несвоєчасна здача податкової звітності або робота пошти. У разі c відправкою податкової звітності поштою з метою підтвердити достовірність дати відправлення звітності і запобігти закриття рахунку слід відвідати податкову інспекцію і подати документи (квитанцію, опис вкладення).

перше, якщо блокування банківського рахунку забезпечує виконання податкового обов’язку сплатити конкретну суму (п. 2 ст. 76 НК РФ), то сумою на блокованому рахунку, яка перевищує розмір заборгованості, зазначений у рішенні інспекції про блокування, власник заблокованого рахунку може розпоряджатися на свій розсуд (Лист Мінфіну РФ від 21.06.2007 N 03-02-07/1-304).

  Експеримент: Кореспондент "РГ" спробував позичити у банку гроші на навчання Наталя Лебедєва Диплом в борг "Російська газета З нового навчального року починає працювати програма щодо державної підтримки освітніх кредитів студентам вузів. Кореспондент" РГ "вирішив провести власний експеримент і спробував позичити в банку гроші на навчання. Виявилося, що зробити це зараз не так просто. Особливо абітурієнту з глибинки: список кредитних установ, що надають такого роду послуги, не перевищує і десятка на всю країну. Найвигідніші умови освітнього позичання кореспонденту запропонували в Ощадбанку - кредит тут надає в рублях під 12 відсотків річних. В інших банках не тільки більш жорсткі вимоги до своїх позичальників, але і від відсоток

друге, незалежно від підстави блокування рахунку, що не припиняються платежі, які відповідно до цивільного законодавства виконуються раніше сплати податків і зборів, відповідних пені та штрафів у бюджетну систему РФ (п. 1 ст. 76 НК РФ). < / p>

До неподаткових платежах, на які блокування рахунку не поширюється, відноситься списання грошових коштів для задоволення «цивільних» вимог до платника податків. У даному випадку мова йде про платежі першої та другої черги відповідно до п. 2 ст. 855 ГК РФ (Лист Мінфіну РФ від 01.02.2007 N 03-02-07/1-29). Цей пункт Цивільного кодексу встановлює черговість списання банком коштів з рахунку клієнта при недостатності таких коштів для задоволення всіх пред’явлених до нього вимог.

У першу чергу банк оплачує виконавчі документи, що передбачають задоволення вимог про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю, а також вимог про стягнення аліментів. У другу — оплачуються виконавчі документи, що передбачають перерахування або видачу грошових коштів для розрахунків з виплати вихідної допомоги та оплати праці з особами, які працюють за трудовим договором, у тому числі за контрактом, з виплати винагород за авторським договором.

  Куди вкласти невеликі гроші - Бізнес світ - Бізнес-блоги -

Знаходять:

  • блокування банківського рахунку
  • блокування рахунку якщо сума перевищує
  • кошти на відправку податкової вимоги
Categories: Без рубрики

Comments are closed.