Банки України

«Тоді з держбюджету на пільгове кредитування не було виділено взагалі ні копійки. Але з місцевих бюджетів вдалося отримати 34 млн грн., Що дало можливість видати 127 кредитів, — розповідає голова правління фонду сприяннямолодіжному кредитуванню Леонід Рисухін.

— Торік державне фінансування програми почасти відновилося: на пільгове молодіжне кредитування держбюджет розщедрився на 36 млн грн. Крім того, 31 млн був притягнутий з місцевих бюджетів, а також 17 млн ??грн. власних коштів Фонду. У результаті в 2010 році вдалося видати 297 кредитів молодим сім’ям ». А в 2011 році пільгові кредити зможуть отримати ще більше сімей.

За словами експерта, в держбюджеті цього року на молодіжне пільгове кредитування передбачено 60 млн грн., ще близько 40 млн передбачається залучити з місцевих бюджетів. Крім того, статутний капітал Фонду збільшено на 31 млн грн., Які теж можуть бути пущені на пільгове кредитування. Так що в цьому році у більшої кількості молодих людей є шанс отримати пільгові кредити. Ми вирішили допомогти «прицілитися» до них і попросили відповісти на найважливіші питання Леоніда Рисухіна.

Увага! Претенденти на молодіжний кредит повинні стояти на квартирному обліку. Є й обмеження по платоспроможності. Після сплати платежів по кредиту на кожного члена сім’ї повинно залишатися не менше одного прожиткового мінімуму (зараз це 894 грн. На місяць). Якщо доходів молодої сім’ї недостатньо, щоб задовольняти цю вимогу, хтось з її більш забезпечених близьких родичів повинен виступити в ролі поручителя.

  Хочемо іпотеку. Що віддати перевагу? PDA - Littleone 2009-2013

Припустимо, молода сім’я з трьох осіб хоче купити квартиру в Києві. Вони можуть розраховувати на кредит на придбання не більше ніж 83 кв. м житла (з розрахунку 21 кв. м на одного члена сім’ї плюс 20 кв. м на сім’ю). Причому, при придбанні квартири на первинному ринку в розрахунок береться не ціна забудовника і не середньоринкова ціна, а так звана нормативна вартість квадратного метра (для Києва це 7990 грн., Для Київської області — 6435 грн.). Тобто максимальна сума кредиту для цієї сім’ї складе 663 170 грн. ($ 82 896). Різницю між реальною ціною квартири, що купується і вказаною сумою цій сім’ї доведеться доплачувати з інших джерел.

Увага! Квартиру в новобудові, на яку видається кредит, молода сім’я вибирає з кількох варіантів, пропонованих Фондом. Це житло в недобудованих будинках. Кредитів на «вторинку» не дають.

Кредити надаються не в порядку «живої черги», а відповідно до рейтингами претендентів. У кого рейтинг вище, хто зібрав більше балів — той і отримує в першу чергу. Дізнатися, на скільки балів ви можете розраховувати і які будете по рейтингу, можна на сторінці державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

  Інвестиції в золото

Погравши з калькулятором, ми з’ясували, що за кожну дитину дається 1 бал. Зате молодий науковець отримує додатково 8 балів, спортсмен — 7. Додавши собі наукових і спортивних регалій при тій же кількості дітей, «наша сім’я» злетіла з 1005 місця на 40-е.

Проблема недобросовісних забудовників не оминула і програму молодіжного кредитування. Розповідає мешканець Київської області Дмитро Ігнатенко: «У 2007 році ми отримали кредит — близько 200 тис. грн. — Під 3% річних від Фонду та інвестували їх в споруджуваний у Василькові будинок. Але будівництво так і не почалося ».

Під санкціями. Частина інвесторів перестала платити відсотки за кредит. «Адже, як з’ясувалося, — продовжує Дмитро, — у будівельної компанії не було і немає ні ліцензії на будівництво, ні документа про право використання ділянки, ні узгодження проекту органами містобудування та архітектури».

«Формально відмова від платежів по кредиту загрожує певними штрафними санкціями, — розповіли нам у Фонді. — За кожен день прострочення стягується пеня у розмірі 2-х облікових ставок НБУ (зараз це 7,75%) від несплаченої суми. Якщо людина не платить протягом 3 місяців, Фонд має право розірвати договір, попередивши боржника письмово за 40 днів.

  Банк Юнекс, Банки і банкомати України

По суті, наслідки можуть бути тими ж, що і після несплати кредиту банку, аж до вилучення квартири (хоча виселити з квартири сім’ю з дітьми у нас дуже складно, і це загрожує великими судовими розглядами. — Авт.) » .

Правда, як розповів нам Сергій Кімнатний, директор київського Іпотечного центру Фонду, випадків розриву договорів у них ще не було, до кожної сім’ї вони намагаються ставитися лояльно. Тим більше до тих, хто постраждав почасти з вини самого Фонду. Наприклад, для постраждалих інвесторів будинку у Василькові керівництво Фонду, за словами Сергія кімнатні, домагається офіційного надання кредитних канікул. «А будинок — добудують. Буде визначена нова компанія для будівництва цього об’єкта », — стверджує експерт.

Знаходять:

  • як получити молодіжний кредит на житло в украине
Categories: Без рубрики

Comments are closed.