Банки України

Віднедавна іпотечних і автопозичальників в добровільно-примусовому порядку змушують міняти страховика. Відтепер віддавати перевагу, на думку українських банків, необхідно лише акредитованим страховим компаніям. Щовключає в себе поняття «страхова акредитація» і чим загрожує оформлення нового поліса

Останнім часом банкіри висувають СК нерідко практично нездійсненні умови акредитації. Головним такою вимогою стало розміщення депозиту. Суми, необхідні для отримання акредитації, залежать від розмірів банку. «Наприклад, щоб зараз акредитуватися в малих фінустановах, необхідно розмістити депозит у розмірі не менше 100500 тис. грн. (Залежно від банку), в середніх 25 млн гривень, у великих 57 млн ??грн., — Говорить фінансовий директор VAB Страхування Олексій Субботін . Але навіть віддавши фінустанові подібну суму і пройшовши акредитацію, СК може не отримувати клієнтів або придбати їх зовсім небагато.

Подібні нововведення не сподобалися більшості представникам страхового ринку. Вибірковість фінансистів спровокувала в Україні два гучних скандалу . Перший пов’язаний з конфліктом СК Страхові традиції і Укрсоцбанку, другий викликав бурю емоцій між компанією Generali Garant і УкрСиббанком. Обидві СК звернулися до Антимонопольного комітету, щоб той встановив, чи має право фінустанова відмовляти своїм клієнтам у праві вибору страховика. «Те, що ми маємо сьогодні в сфері акредитації, називається картельною змовою, який призведе до підвищення цін на поліси», — упевнений голова Наглядової ради ЗАТ ФГ «Страхові традиції» Дмитро Гончаров. — Картельна змова в розвинених економіках — це кримінально каране діяння » . Чи має право фінустанова відмовляти своїм клієнтам у праві вибору СК, і чи можуть банки вирішувати, страховки яких компаній приймати, АМКУ обіцяє повідомити у березні.

  АВТОСТАТ, Маркетингові звіти, Ринок автокредитування. Підсумки 2011 року

Розглянувши проблеми взаємовідносин між страховими компаніями та фінансовими установами, перейдемо до «шкурні» питання: як розбіжності між представниками банківського та страхового секторів вплинуть на позичальників.

Поліс, який ви, як позичальник, повинні приносити в банк, — при автокредитуванні і іпотеці необхідно щорічно страхувати майно або життя — можуть запросто не прийняти. Відповідно, в такій ситуації позичальник стикається з низкою проблем.

перше, вам необхідно викроїти час, щоб придбати новий поліс, уклавши договір з обраною фінансовою установою страховою компанією. І хоча вибір буде невеликий — в кращому випадку з двох компаній — доведеться повозитися з паперами. «Необхідно буде знайти час на зустріч з агентом або приїзд в офіс СК для укладення договору страхування», — каже директор Департаменту банківського страхування ВАТ «Страхова компанія« Універсальна »Юлія Стефанюк. А зараз кожна хвилина — гроші!

друге, змінюючи страховика, ви втрачаєте історію страхування, що відбивається на умовах укладання страхового договору. Звичайно, в деяких випадках, запевняють фахівці ринку страхування, можливо навіть поліпшення цих самих умов. Правда, на прихильність долі в Україні, та ще в умовах фінансової кризи, особливо сподіватися нічого.

  Іпотека: рятівний круг чи камінь на шиї

третє, новий страховий поліс обійдеться позичальникові дорожче. Підвищення вартості страхових послуг може бути викликано, як бажанням банків і СК компенсувати свої ризики під час кризи, так і втратою тієї ж страхової історії. «Страхові компанії, в яких ви вже« написали »свою історію завжди запропонують вам знижки та бонуси — це може бути до 30% вартості поліса, — запевняє голова Наглядової ради ЗАТ ФГ« Страхові традиції »Дмитро Гончаров. — У новій же компанії ціна буде дорожче, доведеться починати все з нового аркуша ». Виходячи з цих трьох мінусів, не виключено, що багато позичальників просто відмовляться від поліса.

Позичальник, поставлений нинішньою економічною ситуацією перед вибором — заплатити кредит або купити страховку, швидше за все, віддасть гроші на погашення боргу. І його навряд чи зупинить факт неможливості обслуговувати кредит, наприклад, внаслідок серйозної хвороби. Справа в тому, що самі страхові компанії можуть наблизитися до тієї кризової точки, коли питання про страхові виплати стане неактуальним. Чого варто недавня прохання Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, яка просить Національний банк розглянути факти неповернення банками «Надра Банк» і «Фінанси та кредит» грошових коштів страхових компаній по депозитних договорах, терміни дії яких минули. Згідно зі статистикою Держфінпослуг, станом на 30 вересня 2008 року біля 4,6 млрд. гривень страхових резервів розміщено на банківських депозитах, з них — 575 млн. гривень страхових резервів із страхування життя, які становлять майже 50% вартості загального обсягу страхових резервів. < / p>

  Частка в іпотечній квартирі: про що потрібно знати позичальникові

Донедавна розміщені на банківських депозитах кошти були високоліквідним активом для страхових компаній і тому в пастку потрапили, і продовжуватимуть потрапляти досить-важкі представники страхового ринку.

Від дефолту не застрахований ніхто, але ймовірність перебування на плаву світить страховим компаніям, які займаються обов’язковим страхуванням майна. Доказом сказаного може стати видача ліцензій на здійснення страхової діяльності шести київським компаніям. В основному новачки будуть страхувати громадянську відповідальність власників наземного транспорту, вантажі і багаж. Можливо, варто придивитися саме до таких страховим компаніям, якщо, звичайно, у вас ще є вибір.

Знаходять:

  • акредитовані банком страхові компанії антимонопольний комітет україни
Categories: Без рубрики

Comments are closed.