Банки України

Де перевести в готівку чек? Вибираємо правильний банк для інкасо.

За радісним миттю отримання першого чека з повною невідворотністю настає момент важких роздумів — що ж далі робити з цим паперовимпрямокутником і як швидше отримати натомість його справжні грошові знаки іноземної держави?

Насправді це не так вже й складно, але як і в будь-якій справі тут теж є свої нюанси, про які не зайве буде подбати заздалегідь, щоб потім ваш перший чек не залишився навічно у вас в якості сувеніра.

Адреса доставки чека . Тут все просто — головне щоб ви були на 100% впевнені що пошта за цією адресою буде доставлена ??і лист з чеком не зникне таємничим чином з вашої поштової скриньки. Є хороша новина — наша Російська пошта працює на диво добре і в тому що лист впаде у ваш ящик можна особливо не сумніватися. Листоноші ваш чек даром не потрібний, оскільки сам по собі він просто простий шматок паперу, і в гроші перетворюється тільки після процедури інкасо в банку (про це трохи пізніше). У банку для інкасо потрібна жива підпис та наявність паспорта з вашої фіміліей, так що чужий чек ніхто туди не понесе.

Але є інша проблема — пошта відповідає за лист лише до поштової скриньки. Що з ним буде далі — це не в їх компетенції. І якщо у вас скриньку постійно ламають неадекватні підлітки або він легко відкривається нігтем мізинця (звичайна ситуація в наших будинках), то краще вибрати гарну альтернативу отриманню чеків на домашню адресу — оренду абонентської скриньки безпосередньо на пошті.

Такий варіант зручний в усіх відношеннях. Листи гарантовано дійдуть до вас і будуть чекати вас хоч місяць (а частіше ніж раз на місяць чеки рідко хто висилає). Крім того цікаві сусіди і родсвеннікі навіть випадково не впізнають про ваше джерелі доходів (регулярні листи з-за кордону можуть у них викликати нездорове любопитсва і створити вам певні проблеми). Якщо ж ви живете в знімається квартирі, Абонентський ящик на пошті — ідеальне рішення. Коли переїдете на нову квартиру або купіть свою — вам не треба буде у всіх партнерських програмах міняти адресу доставки (у деяких це дуже непросто зробити) — листи все також будуть приходити до вас.

  Кредит готівкою в день звернення в Астрахані, у Вас 06 нових сообшенія

У Пирятинська програмі адресу з Абоненське ящиком вказується так: PO BOX 123 , а повна адреса виглядає приблизно так: 123, Moscow, 123456, Russian Federation Єдиний мінус Абоненське ящика — на нього не можна отримати експрес-пошту (UPS, DHL і тому подобниу TNT). Як саме вчинити з адресою доставки — вирішувати вам, але про варіанти я вас попередив.

Ім’я на чеку . У партнерке зазвичай вказується два імені — власне ваше ім’я та прізвище (зазвичай в поле Name), яке використовується для спілкування з вами і додається до адреси доставки. На чеку є поле «Pay to the order of», в якому вказується хто саме може отримати гроші по чеку. У партнерській програмі для цього іноді є окреме поле (зазвичай щось на зразок Payee’s Name).

Ім’я та фімілію треба писати англійською. Якщо сумніваєтеся як пишеться ваше ім’я-прізвище англійською — пишіть як у вас в закордонному паспорті написано. Якщо раптом так вийшло що закордонні паспорти у вас немає і ніколи не було — вам допоможе міждержавний стандарт Правила транслітерації кирилівського письма латинською абеткою.

Зазвичай банки досить ліберально ставляться до невеликих неточностей у написанні вашого імені та прізвища на чеку. Головне щоб було схоже що це дійсно ви. Тобто чек з явно чужим прізвищем у вас не приймуть, а от як буде написано прізвище Сичов — Sychev, Sytchev або навіть Sychyov-це не так важливо. Але краще писати як в закордонному паспорті.

Валюта чека . Обязателно простежте щоб валютою чека були долари США, а сам чек виписаний американським банком. Як правило кореспондентські рахунки російських банків за кордоном відкриті саме в американських банках і на інкасо наші банки приймають тільки чеки в доларах, виписані американськими банками. Якщо ваша партнерка американська, то так воно і буде за замовчуванням — але краще все ж уточнити у своєму персональному розділі на сайті партнерської програми.

  Акредитиви :: Торгове фінансування та обслуговування ЗЕД :: Торгове фінансування :: Корпоративним клієнтам :: Банк Москви

Якщо з чеком все гаразд, операціоністка (в хороших банках) заповнює заяву на інкасо чека або дає вам чистий бланк і його заповнюєте ви (в не дуже хороших банках), як правило в 3-х примірниках. Якщо зав’яленого змушують писати вас самих — візьміть в банку один зайвий бланк, потім отксерьте і заповнюйте заздалегідь удома, щоб не втрачати час у банку на писанину. Вдома ви все зробите як треба в спокійній обстановці?

У присутсвие операционистки ви підписуєте чек у спеціальному полі («Endorse here»). Що саме писати вам скажуть — у кожному банку свої умови. Зазвичай достатньо просто розписатися. Але не ставте підпис вдома! — обов’язково розписувалися в банку, інакше чек у вас, швидше за все не приймуть.

Якщо у вас немає валютного рахунку в цьому банку, або на ньому немає грошей — вам потрібно буде сплатити заздалегідь послуги банку по інкасо чеків. Зазвичай беруть більше ніж потрібно, зайві гроші вам повернуть коли прийдуть гроші по чеку. Якщо випустив чек банк відмовиться його переводити в готівку, сплачені за послугу інкасо гроші вам не повернуть.

Зазвичай банки беруть певний відсоток за переведення в готівку чека, але не нижче певної суми. І є фіксовані витрати на пересилання чека вашим російським банком за кордон (не включені в таблицю, зазвичай оплачуються за фактом після отримання грошей за чеком). Тому чим крупніше у вас чек, тим менший відсоток ви реально подаруйте банку. Тому краще накопичувати гроші в партнерській програмі і замовляти чек до відправки коли на ньому буде значна сума. Як правило, більшість великих партнерських програм це дозволяють.

  Апеляційний бум - розлючені випускники атакують конфліктні комісії за результатами ЄДІ (ФОТО), 26.06.12, Єкатеринбург

Хоча в табличці дано умови для Москви, але банки ці великі, і можливо що у вашому місті у них теж є своє відділення (у Ощадбанку точно є!). Умови там можуть відрізнятися від московських — але сама послуга переведення в готівку чеків опинятися повинна.

Якщо раптом у місцевому відділенні банку операціоніст зробить круглі (або квадратні) очі при вигляді вашого чека і відмовиться його приймати — терміново вимагайте завідуючу відділенням. Як правило вона розумніша операціоністів і володіє таємним знанням, в тому числі і процедурою інкасо чеків.

Буває так, що й завідувачка відділенням відмовиться вам допомогти. У цьому випадку рекомендую подзвонити в головний московський офіс у знати — чи вживаються цим банком чеки на інкасо у вашому міському відділенні і на яких умовах. Взагалі-то, буде краще якщо в московський головний офіс ви подзвоните ще перед похід до місцевих банкірам — тоді ви точно будете впевнені що вас повинні прийняти з радістю.

Термін від початку робіт з партнерською програмою до отримання реальних грошей проходітдовольно великий — від 3-х місяців до долугода (місяць поки ви заробляєте мінімальну суму для відправки вам чека; місяць поки партнерська програма обраховує скільки вам полежить отслюніть за труди ваші; 2 тижні — місяць поки лист з чеком дійде до вас поштою і ще місяць-три поки ви перевести в готівку чек).

Але зате потім гроші за чеками ви будете отримувати регулярніше ніж зарплату на основній роботі. Якщо звичайно ви ще залишитеся десь працювати, а не перейдете повністю на інтернет заробіток.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.