Банки України

Вхід на сайт

Державна допомога малому бізнесу не доходить до адресатів. Як організувати її правильно?

У 2009 році на державну підтримку малого бізнесу по лінії Мінекономрозвитку Росії було виділено10 млрд. рублів, по лінії Російського банку розвитку (РосБР) — 30 млрд. рублів. Але якщо розділити 40 млрд. рублів на 4,5 млн. суб’єктів малого бізнесу, на кожного підприємця доведеться мізерна сума. Та й чи дійдуть ці гроші до своїх одержувачів, запитує Віце-президент ОПОРИ РОСІЇ Олександр Бречалов у своєму блозі «Малий бізнес і чиновники» на сайті Forbes.

«Смішно говорити, що на допомогу малому бізнесу в цьому році виділено купа грошей. Це одна з «смачних» декларацій, які широко обговорюються. Нещодавно приїжджаю я в рідній Краснодар, дзвонить однокласник: поговорити треба. Зустрілися в кафе. Він каже: «Ти ж там близько до всіх цих кіл». «І що?» — Запитую. Він: «Там неможливо перепаде»? Я кажу: «Тобі точно ні», — відверто пише А.Бречалов.

«І тисячам підприємців не перепаде теж. По лінії Мінеко — 10 млрд. рублів, по лінії Російського банку розвитку — 30 млрд. рублів (при тому, що загальний бюджет антикризових заходів — 2 трлн. Рублів). За даними Росстату, у нас близько 4,5 млн суб’єктів малого бізнесу. Якщо поділити гроші на всіх, вийдуть копійки. Але і ці гроші тільки-тільки починають надходити. Ось і виходить, що ці мільярди — популістська декларація. Системної допомоги малому бізнесу немає », — вважає Віце-президент ОПОРИ РОСІЇ.

  Ruburo - кредитний іпотечний брокер> Навчальні курси від RUBURO - кредитного брокера за спеціальністю кредитний і фінансовий консультант в області банківських кредитів

«Взяти, приміром, гранти по 300 тис. рублів на створення власного бізнесу від Міністерства економіки. При всій повазі до ініціаторів цього заходу я вважаю, що вона неконструктивна. ККД цієї роздачі мінімальний. Це як пожежа гасити бубликами. Вона повинна бути доповнена конкретними програмами і спрямована на конкретні групи населення », — упевнений він.

«Наприклад, йде реформа в армії. На даний момент де-факто і де-юре більше 160 тис. офіцерів і прапорщиків — зайві. Середній вік — 40-42 роки, це активні і в більшості випадків освічені люди. От якби програму Мінеко пригвинтити хоча б деякою її частини до програми залучення відставників і співробітників органів внутрішніх справ в малий бізнес … Підполковник, який з 2010 року не потрібен армії, проходив би курси підприємницької грамотності, а потім виходив зі своєї бізнес-ідеєю на комісію, яка не залежить ні від муніципалітетів, ні від місцевих банків. І якщо, по-перше, ця людина може бути підприємцем і, по-друге, його проект актуальний, то ці 300 тис. рублів для старту були б якраз до речі. Устаткування для виробництва чого-небудь — упаковки, борошна, печива — за 1 млн. рублів знайти можна. Грантом він міг би закрити 30% цієї суми — перший внесок лізингової компанії, наприклад. Тоді це було б красиво. Зараз же роздача відбувається не дуже-то системно і не дуже-то концептуально. Як і інша активність у цьому напрямку », — пояснює А.Бречалов.

  МММ-2011 (частина 2) Заключна. - Обговорення на форумі НГС.Бізнес в Новосибірську

«Взяти хоча б привілей, яку Путін дав законодавчим зборам в кінці минулого року, — знижувати з 15% до 5% ставку податку для підприємців, що користуються спрощеною системою оподаткування (про« спрощенців », які використовують інший варіант і платять 6% з обороту, мова взагалі не йшла, хоча ОПОРА РОСІЇ пропонувала знизити їм ставку до 2%). Своїм правом полегшити навантаження на малий бізнес скористалася лише половина регіонів. Хтось знизив ставку до 10%, хтось — до 5%, хтось зробив її диференційованої: для торгівлі, припустимо, 10%, а для виробничників — 5%. Є регіони, де ініціативу зовсім не обговорювали. А адже пройшов вже майже рік », — пише він.

«Інструментарій всім керівникам дан. Було б бажання ним користуватися. Розмовляв не так давно з віце-губернатором Краснодарського краю Олексієм Агафоновим і його заступником. Їм прийшла в голову гарна думка: скласти перелік усього, що завозиться в Краснодарський край, і задатися питанням — а що з цього переліку можна виробляти на місці? З’ясувалося, що 70% переліку можна робити на місці. Агафонов розповідав про молодих людей, їм років по 25, вони зараз, у кризу, не маючи ніякого держзамовлення, почали робити меблі. Знайшли свою нішу — спеціалізуються на дитячій. Інші запустили виробництво упаковки — виявилося, що в районі чотири підприємства постійно потребують тарі для своїх продуктів, але ніхто в радіусі 100 км її не робив, везли з інших регіонів », — розповідає А.Бречалов.

  Що таке кредитна карта. Кредити - все про кредити: іпотечний, авто кредит, споживчий. Принципи кредитування, банки, іпотека, кредитні картки. Основи кредитування.

«У Татарстані, Пермському краї чиновники теж намагаються вишукувати можливості для організації нових підприємств. Можна з банками домовлятися, що акцент повинен бути на підприємства, продукція яких заміщає привізну. Банки кредитують малий бізнес під 18-22%. Ставка для тих, кого влада підтримує, завжди буде мінімальною. Особливо якщо у підприємця є ще й порука гарантійного фонду або місцевого фонду підтримки малого підприємництва. Це абсолютно логічно. Якщо людина прийшла з вулиці, банк закладає ризики і призначає високу ставку », — зазначає він.

«Суб’єкти федерації могли б взяти на себе і просування продукції своїх малих підприємств в інших регіонах, як це роблять турки і італійці. Це не панацея, але один з виходів. А що просувати, повірте, знайдеться. В Башкортостані мені розповідали про людей, які роблять якийсь агрегат для Volvo. Вони беруть деталь від старої моделі, щось переробляють, і вона підходить для Volvo C40. Шведи очманіли, коли дізналися ціну. Активних підприємців у Росії багато. Було б бажання їм допомогти », — переконаний Віце-президент ОПОРИ РОСІЇ.

Додати коментар

Наші партнери

Інтерактивна карта

Інтерактивна карта

Categories: Без рубрики

Comments are closed.