Банки України

Державна реєстрація іпотеки

Державна реєстрація прав це — юридичний акт визнання та підтвердження державою виникнення прав на нерухоме майно. Державна реєстрація іпотеки є доказом існування зареєстрованогоправа на нерухомість.

Здійснюється за місцем знаходження об’єкта нерухомості в територіальних відділеннях Федеральної служби державної реєстрації. На підставі заяви заставодавця (особи) і заставодержателя (банку) або нотаріуса, яка посвідчила договір про іпотеки після державної реєстрації речових прав заставодавця на нерухоме майно, проводиться державна реєстрація іпотеки.

До даної заяви додається сам договір або інший договір, що тягне виникнення іпотеки в силу закону, разом із зазначеними в ньому документами. Якщо права заставоутримувача засвідчуються заставної, то заявником подаються також заставна і додаються документи, названі в заставної, та їх копії.

При державній реєстрації іпотеки зазначаються дані про заставодержателя, предмет іпотеки, вартість забезпеченого іпотекою зобов’язання або дані про порядок і про умови визначення цієї вартості.

  Артезіанська вода, свердловина. Видобуток і властивості артезіанської води.

При держреєстрації іпотеки в силу закону щодо житлових приміщень, придбаних з використанням накопичень для житлового забезпечення військовослужбовців, в якості заставодержателя оформляється федеральний орган виконавчої влади.

Держреєстрація поступки прав за договором про іпотеку здійснюється за спільною заявою колишнього і нового заставодержателів. І спільно з заявою подається договір поступки прав і квитанція про сплату державного мита.

Термін реєстрації іпотеки — 1 місяць , при іпотеці земельних ділянок, будівель, споруд, нежитлових приміщень — протягом 15 днів, іпотека житлових приміщень — протягом 5 днів. На договорі або іншому документі, що є підставою виникнення права власності заставодавця на майно, обтяжувати іпотекою, робиться напис, яка містить повне найменування органу, дату, місце реєстрації іпотеки та номер, під яким вона зареєстрована. Ці дані засвідчуються підписом посадової особи та скріплюються печаткою органу, що здійснює державну реєстрацію прав. Копія договору і заставної (якщо вона передбачена), залишається в архіві реєструючого органу.

  Кредит під заставу наявного житла

Державна реєстрація іпотеки може бути припинена, якщо не вистачає якихось документів або є сумніви в їх достовірності, а також у разі невідповідності вимогам закону. Орган, який приймає рішення про реєстрацію іпотеки, запитує необхідні документи і призначає термін їх подання. Якщо у встановлений ним термін вимоги не були виконані, то в реєстрації іпотеки буде відмовлено.

Якщо були виявлені помилки в реєстраційному запису, то для їх виправлення необхідно заяву з двох сторін з повідомленням кожної сторони про внесеному виправленні. Всі інші доповнення та зміни вносяться на підставі угоди між двох сторін про зміну або про доповнення умов договору про іпотеку.

  Як правильно користуватися кредитною картою, Банки Новосибірська

Погасити реєстраційну запис про іпотеку можна, направивши до реєструючого органу заяву власника заставної із самої заставної і відміткою в ній про повне виконання зобов’язання. У цьому випадку заставна анулюється і передається зобов’язаному по ній особі на вимогу. Термін погашення — три робочих дні.

Покупцям квартир в новобудовах

Іпотека

Загальні питання

Categories: Без рубрики

Comments are closed.