Банки України

Архів матеріалів:

Банківські новини

Держбанки займають торгові мережі 10.10.2013 8:07

Група ВТБ заплатить за вхід на ринок кредитування в торгових мережах (POS-кредитування) 5 млрдруб. Сума порівнянна з витратами Ощадбанку, який інвестував у придбання 70% банку «БНП Паріба Схід», що працює під брендом Cetelem, аналогічну суму. Однак якщо Cetelem вже має частку ринку в POS-кредитуванні 4,5%, то Літо-банку групи ВТБ доведеться починати з нуля, що помітно відсуває його від досягнення заповітної для обох держбанків мети — 25-процентної частки цього ринку, відзначають експерти.

Вчора група ВТБ офіційно оголосила про запуск проекту «легкого банку» — Літо-банку. Літо-банк — нова назва Бежица-банку, який група ВТБ отримала разом з Банком Москви. За словами голови групи ВТБ Андрія Костіна, назва «Літо-банк» було обрано тому, що «літо — це той період часу, життя, який асоціюється з гарним, райдужним, з сонцем, відпочинком, морем». Банк буде пропонувати населенню кредити в торгових точках, кредити готівкою і кредитні карти, а також перекази і платежі. У розвиток Літо-банку роздрібна «дочка» групи ВТБ — ВТБ 24 — готова інвестувати 5 млрд руб. протягом трьох років. Як пояснив голова правління Літо-банку Дмитро Руденко, частина цих коштів піде на збільшення капіталу банку — за даними ренкінгу «Інтерфакс», на 1 липня він становив 718 млн руб. Пан Руденко не уточнив, наскільки планується збільшити капітал Літо-банку.

  Карта банку Тінькофф Кредитні Системи, Карта банку Тінькофф Кредитні Системи Відгуки

Інвестиції групи ВТБ в Літо-банк порівняти з витратами Ощадбанку, який за вхід на ринок кредитування в торгових мережах заплатив 5,1 млрд руб. За ці гроші Сбербанк купив 70% вже працює на цьому ринку під брендом Cetelem банку «БНП Паріба Схід» з капіталом 6,4 млрд руб. Cetelem має частку ринку кредитування в торгових мережах близько 4,5% і присутній у федеральних мережах, таких як Media Markt, «М. Відео» і ін Літо-банк — новачок на цьому ринку. За словами Дмитра Руденко, поки банк працює тільки в невеликих регіональних мережах в Рязані, Калузі і Володимирі. Експрес-кредити Літо-банк почав видавати в серпні, і зараз його кредитний портфель становить близько 7 млн ??руб.

Тим часом плани держбанків аналогічні: за кілька років завоювати по 20-25% частки ринку POS-кредитування. За словами пана Руденка, отримати свою частку ринку банк планує за рахунок креативних продуктів. «По ряду кредитів клієнт зможе повернути до 2/3 ставки банку у разі, якщо він акуратно погашає взятий кредит, — говорить він. — Це буде своєрідний кешбек для сумлінних клієнтів».

  ВТБ 24 запустив проект рефінансування споживчих кредитів позичальників інших банків

На думку експертів, завоювати чверть ринку тільки за рахунок креативних ходів Літо-банку буде непросто. «Завоювання частки ринку 25% в POS-кредитуванні — амбітна мета. Головними тут будуть не стільки інвестиції в проект, скільки налагоджені процеси, що дозволяють забезпечити високу швидкість прийняття рішень, — вважає голова правління банку» Ренесанс Кредит «Олексій Левченко. — Сьогодні банки не знижують для сумлінних позичальників ставки по вже обслуговує POS-кредитах. Враховуючи невеликий термін таких кредитів (у середньому близько восьми місяців) і те, що для зниження ставки позичальникові треба хоча б кілька місяців демонструвати високу платіжну дисципліну, скористатися низькою ставкою він практично не встигне «. За словами заступника голови правління ХКФ-банку Володимира Гасяк, у Ощадбанку є переваги перед ВТБ на ринку кредитування в торгових мережах. «Cetelem має налагоджену скорингову систему (система оцінки ризиків та прийняття рішень про видачу кредиту. -» Комерсант «), — каже пан Гасяк. — Для того щоб навчитися працювати на цьому ринку, Літо-банку доведеться напрацювати власну базу позичальників і на основі їх поведінки сформувати свій скоринг «. На це піде близько року, протягом якого банк буде нести підвищені ризики, продовжує Володимир Гасяк.

  Автокредит, готівка в кредит на купівлю автомобіля

Торгова мережа «Сьомий континент» має намір купити контрольний пакет акцій російського банку і створити на його базі власний роздрібний банк. Мережа збирається самостійно займатися п. ..

Для користувачів Яндекса: встановіть собі новинний віджет Bankir.Ru Всі матеріали розділу «Банківські новини» за 10 жовтня (97)

Свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації ІА № ФС77-39290 від 30 березня 2010 року, видане Федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.