Банки України

Архів матеріалів:

Банківські новини

Держбанки займають торгові мережі 10.10.2013 8:07

Група ВТБ заплатить за вхід на ринок кредитування в торгових мережах (POS-кредитування) 5 млрдруб. Сума порівнянна з витратами Ощадбанку, який інвестував у придбання 70% банку «БНП Паріба Схід», що працює під брендом Cetelem, аналогічну суму. Однак якщо Cetelem вже має частку ринку в POS-кредитуванні 4,5%, то Літо-банку групи ВТБ доведеться починати з нуля, що помітно відсуває його від досягнення заповітної для обох держбанків мети — 25-процентної частки цього ринку, відзначають експерти.

Вчора група ВТБ офіційно оголосила про запуск проекту «легкого банку» — Літо-банку. Літо-банк — нова назва Бежица-банку, який група ВТБ отримала разом з Банком Москви. За словами голови групи ВТБ Андрія Костіна, назва «Літо-банк» було обрано тому, що «літо — це той період часу, життя, який асоціюється з гарним, райдужним, з сонцем, відпочинком, морем». Банк буде пропонувати населенню кредити в торгових точках, кредити готівкою і кредитні карти, а також перекази і платежі. У розвиток Літо-банку роздрібна «дочка» групи ВТБ — ВТБ 24 — готова інвестувати 5 млрд руб. протягом трьох років. Як пояснив голова правління Літо-банку Дмитро Руденко, частина цих коштів піде на збільшення капіталу банку — за даними ренкінгу «Інтерфакс», на 1 липня він становив 718 млн руб. Пан Руденко не уточнив, наскільки планується збільшити капітал Літо-банку.

  Яка зарплата має бути - поради 10090 адвокатів і юристів

Інвестиції групи ВТБ в Літо-банк порівняти з витратами Ощадбанку, який за вхід на ринок кредитування в торгових мережах заплатив 5,1 млрд руб. За ці гроші Сбербанк купив 70% вже працює на цьому ринку під брендом Cetelem банку «БНП Паріба Схід» з капіталом 6,4 млрд руб. Cetelem має частку ринку кредитування в торгових мережах близько 4,5% і присутній у федеральних мережах, таких як Media Markt, «М. Відео» і ін Літо-банк — новачок на цьому ринку. За словами Дмитра Руденко, поки банк працює тільки в невеликих регіональних мережах в Рязані, Калузі і Володимирі. Експрес-кредити Літо-банк почав видавати в серпні, і зараз його кредитний портфель становить близько 7 млн ??руб.

Тим часом плани держбанків аналогічні: за кілька років завоювати по 20-25% частки ринку POS-кредитування. За словами пана Руденка, отримати свою частку ринку банк планує за рахунок креативних продуктів. «По ряду кредитів клієнт зможе повернути до 2/3 ставки банку у разі, якщо він акуратно погашає взятий кредит, — говорить він. — Це буде своєрідний кешбек для сумлінних клієнтів».

  Кредит під заставу автомобіля в Київі-авто залишається у Вас >> - система обміну комерційними та діловими пропозиціями, пошуку бізнес партнерів

На думку експертів, завоювати чверть ринку тільки за рахунок креативних ходів Літо-банку буде непросто. «Завоювання частки ринку 25% в POS-кредитуванні — амбітна мета. Головними тут будуть не стільки інвестиції в проект, скільки налагоджені процеси, що дозволяють забезпечити високу швидкість прийняття рішень, — вважає голова правління банку» Ренесанс Кредит «Олексій Левченко. — Сьогодні банки не знижують для сумлінних позичальників ставки по вже обслуговує POS-кредитах. Враховуючи невеликий термін таких кредитів (у середньому близько восьми місяців) і те, що для зниження ставки позичальникові треба хоча б кілька місяців демонструвати високу платіжну дисципліну, скористатися низькою ставкою він практично не встигне «. За словами заступника голови правління ХКФ-банку Володимира Гасяк, у Ощадбанку є переваги перед ВТБ на ринку кредитування в торгових мережах. «Cetelem має налагоджену скорингову систему (система оцінки ризиків та прийняття рішень про видачу кредиту. -» Комерсант «), — каже пан Гасяк. — Для того щоб навчитися працювати на цьому ринку, Літо-банку доведеться напрацювати власну базу позичальників і на основі їх поведінки сформувати свій скоринг «. На це піде близько року, протягом якого банк буде нести підвищені ризики, продовжує Володимир Гасяк.

  Хто допоможе взяти кредит без військового квитка?

Торгова мережа «Сьомий континент» має намір купити контрольний пакет акцій російського банку і створити на його базі власний роздрібний банк. Мережа збирається самостійно займатися п. ..

Для користувачів Яндекса: встановіть собі новинний віджет Bankir.Ru Всі матеріали розділу «Банківські новини» за 10 жовтня (97)

Свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації ІА № ФС77-39290 від 30 березня 2010 року, видане Федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.