Банки України

4. ОБСЯГИ ВИТРАТ НА РЕКЛАМУ У Львові. ДИНАМІКА ЗРОСТАННЯ РОЗМІРУ ПЛАТЕЖІВ, який справляється за розміщення ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ НА ОБ’ЄКТАХ, будинків, територій, що знаходяться у віданні Львові. ДОХОДИ БЮДЖЕТУ МІСТАВІД РОЗМІЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ.

«Витрати на рекламу» — без урахування витрат на заходи public relations, спонсорство, витрат на участь у виставках, організацію презентацій, інтернет-проектів, акцій sales-promoution, оперативної поліграфії (листівки, візитки, буклети, каталоги), а також без урахування частки витрат на рекламу в центральних ЗМІ (телебачення, газети, журнали), що припадає на Львів.

Індекс «обсягу витрат на рекламу» розрахований як відношення витрат на рекламу в порівнянних цінах до рівня 1994 року. Динаміка індексу в порівнянних цінах відрізняється від представленого вище графіка «Загальний обсяг витрат:», тому що до кінця 1998 року долар перестав бути одиницею порівнянного обліку. У порівнянні з початку 1998 року до початку 2000 року купівельна спроможність долара в рублевому просторі зросла на 30-35%. А протягом 2000 року курс долара практично не змінився при 22-25% інфляції. За оцінками фахівців МІК «ГОРТІС» обсяг рекламного ринку в 2001 році перевищив обсяги 1994 більш ніж в 2.5 рази.

  Де взяти швидкий кредит готівкою в СПб. Банки, що мають експрес кредити.

Структура витрат відносно стабільна. Можна стверджувати, що найближчі рік-два суттєвих змін не відбудеться. Під істотним розуміємо зміна частки якого носія на більш ніж 3%.

Одним з основних показників і умов стійкості бізнесу зовнішньої реклами є середня частка платежів рекламних фірм за право розміщення рекламоносіїв (по суті — орендна плата місту за рекламні місця) у загальному обсязі виручки. Існуюча світова практика показує, що нормальною є частка порядку 20-25%. При цьому слід врахувати, що у високорозвинених країнах, на практику яких ми орієнтуємося, рівень експлуатаційних витрат, пов’язаних з вандалізмом по відношенню до рекламоносіїв (биття скла, злодійство лампочок і пр.) істотно нижче, ніж у Росії. Ми ж кілька підвищуємо цю «планку», вважаючи оптимальним діапазон в розмірі 24-28%, вважаючи, що такий рівень дозволяє фірмам мати достатньо рентабельний, стабільний бізнес, що має перспективи для розвитку. Рівень 30% приймається як максимального, критичного, оскільки, починаючи з цієї величини «частки платежів», бізнес все ближче наближається до того граничному рівню рентабельності, який ставить під сумнів не тільки доцільність його розвитку, а й сенс самого існування бізнесу.

  ГРОШІ ТА КРЕДИТ - мобільні телефони в кредит - фінанси і кредит

На початковому етапі становлення ринку зовнішньої реклами Львова з метою стимулювання його інтенсивного розвитку показник частки платежів свідомо утримувався нами на кілька зниженому рівні і в середньому становив 23-25% за період 1993 — 1996 років. Фінансово-економічна криза осені 1998 р. серйозно дестабілізував рекламний ринок. В результаті чого в 1998 і 1999 роках показник частки платежів істотно перевищив критичний рівень 30%. У ряді російських міст ринок зовнішньої реклами практично «звалився». Нам же, шляхом прийняття цілого комплексу заходів, вдалося утримати ситуацію під контролем і вже в 2000 році опустити показник частки платежів нижче критичного рівня 30%. У 2001 році ми впритул наблизили його до оптимальної зоні платежів і надалі плануємо його утримувати на рівні, близькому до 28%, що є максимальною величиною оптимального діапазону стабільності ринку.

Утримування показника частки платежів на рівні 28% визначатиме нашу фінансову політику на найближчі роки. Такий підхід виправданий, тому що ринок зовнішньої реклами Львова на сьогоднішній день можна вважати практично сформованим, надалі екстенсивному розвитку, за оцінкою фахівців, особливої ??необхідності немає. З іншого боку, це дозволить отримувати максимально можливі (в оптимальному діапазоні) доходи бюджету Львова від розміщення зовнішньої реклами, що, безумовно, актуально в період підготовки міста до святкування його 300-річчя.

  Економіка - На початку було слово

Зниження розміру платежів у доларовому еквіваленті в 1999 році пояснюється різким падінням обсягів ринку зовнішньої реклами в результаті кризи 1998 року. Проте обсяг відрахувань в рублевому еквіваленті активно виріс.

У 2002 році планується отримати приріст розміру відрахувань за право розміщення зовнішньої реклами близько 15%. При цьому доходи бюджету Львова від зовнішньої реклами зростуть на 20-25% (у доларовому еквіваленті з урахуванням зменшення частки платежів, які залишаються у розпорядженні ГЦРР). Поряд з цим слід звернути увагу, що планований приріст ринку зовнішньої реклами в Львові за оцінками фахівців складе близько 10-12%.

Таким чином, за чотири останні роки ГЦРР практично в 10 разів збільшив розмір щорічних доходів бюджету Львова від розміщення зовнішньої реклами (у рублевому еквіваленті).

Categories: Без рубрики

Comments are closed.