Банки України

Кирило Гуманков

Дорогоцінні метали стануть популярнішими 21.06.2013 9:20

Якщо інвесторам все-таки дозволять не «відколювати» п’яту частину зливка.

Про необхідність скасування 18-відсотковогоподатку, який доводиться платити інвесторам при угодах з дорогоцінними металами, йдеться протягом багатьох років. Різні спроби виправити ситуацію робилися, однак позитивного результату поки так ніхто і не домігся. Як пише «Маркер», Держдума зараз розробляє законопроект, який дозволить звільнити від горезвісного податку тих, хто вкладає в «живі» злитки.

Природно, немає ніяких гарантій, що цього разу затія увінчається успіхом. Але в цілому ситуація досить абсурдна: громадян сьогодні фактично позбавляють привабливого і надійного інструменту розміщення коштів.

Можна, звичайно, купити злиток на довгострокову перспективу — у розрахунку на те, що зростання цін на дорогоцінний метал компенсує ПДВ. У кінцевому рахунку, так і має статися. Питання — коли саме і скільки вдасться заробити за вирахуванням податків. Зрозуміло, що вкладення в дорогоцінні метали суєти не терплять — через 2-3 місяці золоті гори ніхто не отримає в будь-якому випадку. Мало того, можна і в мінус піти. А плюс дорогоцінних металів полягає в тому, що з плином часу зростання вартості неминучий. Однак той факт, що майже п’яту частину злитку доведеться попросту викинути, оптимізму не вселяє.

  Іпотека для молодої сім'ї, Іпотечні кредити

Деяке послаблення для «дорогоцінних» інвесторів все ж зробили: торік був скасований податок на пам’ятні монети з дорогоцінних металів (перш ПДВ не обкладалися тільки інвестиційні монети). Однак монету лише умовно можна назвати альтернативою зливка, оскільки вона спочатку обходиться дорожче: карбування коштує грошей. При цьому різниця між ціною купівлі та продажу в банку зазвичай значна (та й не так багато банків у принципі займається зворотним викупом монет).

В іншої альтернативи злиткам — знеособлених металевих рахунків (ЗМР) — теж є відомий мінус: на них не поширюється система страхування вкладів. При цьому у ОМС таки більше ознак банківського рахунку, ніж ознак дорогоцінного металу. Зате ніякого ПДВ платити не потрібно.

  Як правильно вибрати кредитну картку

Купівля дорогоцінного металу в чистому вигляді — як мінімум, самий зрозумілий варіант. Шматок золота є шматок золота, з цим не посперечаєшся. Природно, його потрібно десь зберігати, що також стане причиною додаткових витрат. Але комісія за оренду сейфового осередку вже точно окупиться, в порівнянні з ПДВ — це дрібні супутні витрати. Ну а відважні інвестори можуть обзавестися домашнім секретним сейфом — не виключено, що все обійдеться добре.

Цікаво, що експерти вже давно говорять про те, що ювеліри, через які нібито досі не скасували ПДВ, все одно можуть використовувати різні схеми, що дозволяють не платити цей податок. Думаю, що законодавцям було б непогано роздобути точну статистику — скільки реально податків вдається зібрати таким способом з ювелірних фірм. Можливо, всі переконаються, що не варто даремно обмежувати інвесторів, охочих здійснювати «дорогоцінні» вкладення коштів.

  Банк подав до суду, що робити? - Фінансовий департамент

Свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації ІА № ФС77-39290 від 30 березня 2010 року, видане Федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій.

Знаходять:

 • ренесанс кредит залишок по кредиту
 • 0443920535
 • вестерн юнион лодзь
 • як перебороти страх в бійці
 • г вінніца продажа квартір
 • як взнати задишок кредиту у Кредит-маркеті
 • переказ грошей на картку приватбанка з закордону
 • взяти кредит на погашення інших кредитів
 • як захистити водойоми
 • в яких банках найменші відсотки на кредит
Categories: Без рубрики

3 комментария so far.

 1. Best Writing Service

  Get an expert academic writing assistance! We can write any post on any subject within the tightest deadline.

 2. Best Writing Service

  Get an expert academic writing assistance. We can write any paper on any subject within the tightest deadline.

 3. Best Editing Service

  The amount of written content has been growing exponentially recently, and it’s no wonder. For students, writing is an inseparable part of college and university assignments; for businesses, online publishing is a way to reach customers. The need for…