Банки України

Аналітичний Центр з іпотечного кредитування і сек’юритизації

Іпотека в Росії

Аналітика ринку

Учасники ринку

Секьюритизация

Позичальнику

Екскурс в історію

Партнерські сайти

Економіст Нуріель Рубіні віщує кінець фінансової кризи

Економіст Нуріель Рубіні, що передбачив світову фінансову кризу, віщує його кінець в 2009 році

Економіст Нуріель Рубіні, що передбачив світову фінансову кризу, віщує його кінець в 2009 році. Колишній глава ФРС США Алан Грінспен також висловив думку, що в Америці рецесія вже добігає кінця і що темпи відновлення економіки країни можуть перевершити прогнози. Проте серед експертів немає єдиної думки. Так, багато фахівців говорять про те, що гряде друга хвиля кризи, від якої світова економіка не зможе швидко оговтатися.

«Плани з приводу намітився підйому в американській економіці можуть не виправдатися у разі чергового падіння цін на житло» «Зараз в кінці тунелю видно світло, — наводить його слова« Інтерфакс »з посиланням на Bloomberg. — Але не думаю, що рецесія буде подолана до кінця року ».

  Іпотека з нульовим початковим внеском знову стає популярною

Рубіні вважається першим фахівцем, що передбачив світову фінансову кризу. У вересні 2006 року, виступаючи на семінарі МВФ, він напророкував обвал на ринку нерухомості США, кризу в іпотечному секторі і світовій фінансовій системі.

Нагадаємо, напередодні колишній голова Федеральної резервної системи США Алан Грінспен висловив думку, що в США рецесія вже добігає кінця і що темпи відновлення економіки країни можуть перевершити прогнози більшості економістів.

У той же час аналітики Міжнародного валютного фонду прогнозують, що світова економіка скоротиться цього року на 1,4%. За підрахунками фахівців фонду, боротьба з кризою вже коштувала світу 11 трлн доларів.

Більше того, багато експертів говорять про прийдешні проблеми. Так, економісти стверджують, що нову хвилю кризи в банківському секторі США може спровокувати провал ринку комерційної нерухомості.

  Сбербанк запускає рефінансування іпотеки за нових умов

За даними Федеральної резервної системи США, комерційні позичальники повинні банкам США 1,8 трлн доларів. Рецесія внесла корективи в плани будівельників нових офісних будівель і торгових супермаркетів, не дозволяючи їм отримати прибуток, на яку вони розраховували.

Зниження орендних ставок і скорочення попиту приводять до того, що власники офісних будівель, що брали кредити на їх будівництво, стикаються з труднощами при вчиненні щомісячних виплат з іпотеки.

«Цілком можливо, що гряде чергова хвиля зниження цін. У цьому випадку відбудеться дуже значне ослаблення споживчої довіри », — сказав Грінспен, описавши ситуацію, коли число відчужених за несплату кредиту будинків почне рости, а їх ціни впадуть нижче зазначених в іпотечних закладних, передає Reuters.

  Автокредит. Як оформити авто кредит

Другу хвилю кризи чекають і в Росії. Наприкінці липня заступник міністра економічного розвитку Андрій Клепач зазначив, що не виключає другої хвилі кризи, яка може статися на початку 2010 року. Причиною тому, на його думку, стане скорочення обсягів виданих кредитів і погіршення платоспроможності підприємств.

Проте інвестиційний банк Goldman Sachs дає оптимістичний прогноз з приводу стану світової економіки. Економісти вважають, що падіння вартості нафти є тимчасовим. Ті побоювання з приводу відновлення економіки в світі, а значить, і попиту на паливо, які призвели до зниження нафтових котирувань, є безпідставними. У США та Китаї очікується зростання економіки, який і повинен привести до зростання споживання нафти.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.