Банки України

Як сьогодні взяти іпотечний кредит

Перший показник, на який звертає увагу позичальник при виборі іпотечної програми, — це розмір кредитної ставки. Однак щоб порівняти ставки різних іпотечних банків, крімвідсотка за кредитом, необхідно зіставляти інші витрати. До них відноситься щорічне страхування квартири, комісія за видачу кредиту, за розгляд заявки, обслуговування позикового рахунку, плата за складання або нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу та інші додаткові витрати.

Кожен банк, що видає іпотечний кредит, працює виключно зі своїми страховими компаніями, і тарифи у них різні. Таким чином, щоб правильно порівняти іпотечні програми по кредитній ставці, слід розрахувати «фактичну відсоткову ставку», яку в кінцевому підсумку доведеться заплатити позичальнику.

У деяких випадках позичальник змушений поступитися низькою процентною ставкою по іпотечному кредиту на користь збільшення його строку або обсягу. Велику роль відіграє первинний внесок, сума якого впливає на розмір процентної ставки. Слід враховувати, що банки можуть знизити ставку по кредиту, якщо початковий внесок істотний (40-50% вартості житла, що купується), і навпаки підвищити ставку у випадку мінімального початкового внеску.

  Держмито за реєстрацію прав на нерухоме майно: Управління Федеральної реєстраційної служби по Чуваської Республіці

Питання: «У якій валюті брати кредит?» — зараз поки не актуальне. Банки видають кредити тільки в гривні, оскільки валютне кредитування фізичних осіб в даний час заборонено НБУ. У будь-якому випадку краще брати кредит у тій валюті, в якій позичальник отримує основний дохід, щоб не піддавати себе валютним ризикам.

Не варто забувати і про порядок розрахунку платежів. Спосіб погашення кредиту може бути диференційованим і аннуїтетним. Ануїтетні платежі становлять рівну щомісячну суму і зручні для планування сімейного бюджету. Але в підсумку за цією схемою позичальник більше переплачує за кредитом. При диференційованих платежах сам борг погашається рівними частинами, а виплати за відсотками стають менше з кожним місяцем. За такої схеми на початку терміну кредитування важче виплачувати, але платежі поступово зменшуються, і десь в середині терміну іпотечного кредитування у позичальника з’являється велика свобода дій.

  Кредит готівкою Харків Слобожанський фінансовий союз - Відпочинок в кредит

Важливим моментом при виборі іпотечної програми є можливість дострокового погашення кредиту. Відсутність обмежень і штрафів за цю операцію дає позичальникові надію скоротити переплату за житло, що купується при отриманні додаткового джерела доходу. Однак не всі банки надають таку можливість. Крім того, варто з’ясувати, які дії банк буде вживати у разі вашої неплатоспроможності. За кожен день прострочення платежу звичайно нараховуються штрафні санкції та пені.

Якщо позичальник, охочий купити квартиру в кредит, потрапив у ситуацію, коли він не може вчасно перерахувати гроші банку, єдино правильним рішенням буде особиста бесіда з кредитором. У цьому випадку банк може піти назустріч позичальникові, за умови надання доказів його здатності в недалекому майбутньому виплачувати кредит.

Вибираючи іпотечну програму, можна подати заявку на кредит у кілька банків і розглянути їх пропозиції, виходячи зі своїх персональних можливостей. Коли банк вже вибраний, варто обов’язково попередньо ознайомитися з документами перед їх підписанням. Всі спірні моменти краще завчасно вирішити до моменту оформлення іпотеки.

  Де вигідніше і краще взяти автокредит?

Зважуючись на купівлю квартири в кредит за програмою іпотечного житлового кредитування, необхідно усвідомлювати, що вигода іпотеки житла не в його вартості, а саме в розстрочення та можливості жити у своїй квартирі вже зараз. У цілому система іпотечного кредитування не позбавлена ??недоліків і проблем, але для багатьох сімей, особливо молодих, іпотека є єдиним способом знайти власну нову квартиру або поліпшити житлові умови. Так що якщо дуже захотіти, то все вийде.

Читайте ще

Коментарі

Курси валют

Найбільш читаються

Найкращі спірні

Останні коментарі

Вхід на сайт

Вхід на сайт

Реєстрація

Новини партнерів

Categories: Без рубрики

Comments are closed.