Банки України

Готівкові мандрівника

Дорожні чеки залишаються гідною альтернативою пластиковим картками

У більшості людей банківські чеки асоціюються зі старими фільмами: багатії дістають з кишені гігантськубумажіщу і ставлять на ній кучеряву підпис. Тим часом дорожні чеки, активно використовуються у світі до цих пір, і їх не змогли витіснити ні кредитки, ні дебітовкі. Більше того, чеки залишаються чи не найбільш надійним засобом збереження грошей і отримання готівки в будь-якій точці світу. Головні їхні переваги — впізнаваність і універсальність.

Величезний плюс дорожніх чеків в тому, що в подорож можна відправлятися, не маючи при собі готівки. Чек можна швидко обміняти на гроші в переважній більшості країн світу. Десь може не бути банкомату, але American Express, Thomas Cook і Visa візьмуть завжди — до них давно звикли. Більше того, за кордоном дорожніми чеками можна розплачуватися за товари та послуги — в багатьох готелях і великих магазинах їх приймають разом із звичайними грошима. Навіть здачу дають готівкою. У Європі чеки поширені повсюдно, тому комісія за переведення в готівку складає близько 2% — багато банкомати можуть «взяти» і побільше. При цьому в сотнях тисяч точок чек можна обміняти на місцеву валюту і без комісії.

Дорожні чеки продаються практично у всіх відділеннях найбільших російських банків. Найбільш широке поширення мають чеки трьох брендів. Ми їх вже назвали: American Express, Thomas Cook і Visa. За кордоном є можливість купити чеки не тільки різних брендів, але і самих різних валют, в тому числі номіновані в англійських фунтах, австралійських і канадських доларах. У Росії обміняти на готівку можна чеки всіх трьох брендів, але купити — тільки чеки American Express. Чеки, що продаються в Росії, номіновані в доларах або євро. Пропоновані номінали: 50, 100, 200, 500 в євро і 50, 100 і 500 в доларах. Зрозуміло, до Європи краще їхати з чеками в євро, до Америки — з доларами, але в кожному разі чеки можна використовувати незалежно від того, в якій валюті вони номіновані.

  Автокредит в "Москоммерцбанк" не отримаєш, навіть якщо знайдеш головний офіс - Сравні.ру

У російських банках зазвичай беруть невелику комісію за реалізацію чеків — 0,5% від суми покупки. Однак банки спільно з емітентами дуже часто проводять спеціальні акції, коли комісія за продаж чеків не стягується взагалі. Єдине, що потрібно для покупки чеків, — рублі і паспорт, причому чеки можна купити і за валюту, і за рублі, і за безготівковим розрахунком.

На все це можна заперечити: навіщо ще якісь чеки, якщо є банківська карта. «Пластик» — чудовий винахід, але захищений він, на жаль, гірше. Чек — інша справа. Якщо він був вкрадений, втрачений або зіпсований, його можна відновити зазвичай протягом доби. Відразу після виявлення пропажі необхідно подзвонити в службу відшкодування і заявити про свою проблему. Дуже корисно при цьому назвати серійні номери зниклих чеків (їх необхідно відразу після покупки записати і зберегти). Що робити далі, підкажуть співробітники служби відшкодування. Але ніколи не завадить знати правила використання чеків — їх небагато і вони досить прості, а знайти їх можна в угоді про купівлю (яке видається разом з чеками), або в інтернеті. А можна просто попросити текст правил у банку, який продає чеки. Додамо, що вся процедура відновлення чеків абсолютно безкоштовна.

  Електронна пошта як джерело підвищеної небезпеки

Ще одна «ступінь захисту» полягає в тому, що при покупці чека в банку в спеціально відведеній графі ви повинні поставити на ньому свій автограф. Тільки після цього папір буде «активована». Обналічівая чек в банку, або розплачуючись їм за покупки або послуги, в іншій графі чека ви щоразу повинні продублювати свій підпис. Касири за цим стежать дуже уважно і нерідко вимагають пред’явити ще й посвідчення особи. До речі, комісія за видачу грошей 0-2% у Європі (порівняйте з послугою чужого банкомату — наших за кордоном немає) і 0-5% в російських банках. Якщо підпис «не сходиться», її потрібно повторити на звороті чека ще раз. Зрозуміло, що ймовірність переведення в готівку вкраденого у вас чека вкрай мала. По-перше, не кожен зважиться підробити підпис. По-друге, злодії просто бояться йти з чеками в банк. Адже якщо ви вже повідомили про зникнення, то вони автоматично перетворюються на доказ. До того ж навряд чи касир повірить, що чистокровний турків чи італієць носить прізвище Сидоров. До речі, ще й тому категорично не рекомендується підписувати чеки заздалегідь. Тож ризик втрати грошей зведений практично до нуля.

  Реальна ціна кредиту для населення завжди висока!

Додамо, що взяти з собою з Росії за рубіж можна дорожні чеки на будь-яку суму — головне їх письмово задекларувати, якщо сума перевищує в еквіваленті 10 тис. доларів. А ось для провезення готівки в таких обсягах буде потрібно спеціальний дозвіл. Звичайно, «пластик» в цьому відношенні зручніше — вивозь скільки хочеш. Але при втраті або пошкодженні картки за кордоном відновити її практично неможливо. Дорожні чеки в цьому сенсі куди надійніше — їх відновлюють повсюдно, незалежно від громадянства.

Ну і нарешті, чеки — це ще й спосіб примножити гроші. Адже вони номіновано не в рублях, а у валюті. Якщо купили доларові торік за 25 руб., Легко підрахувати, скільки на цьому вже заробили. Так що не обов’язково подорожувати, можна просто тримати чеки під матрацом, Саме чеки, а не гроші — виходить такий домашній банк, тільки без відсотків. Адже на додачу до всіх переваг у них немає терміну дії — хоч у спадок дітям залишай.

Залишити коментар Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі

Categories: Без рубрики

Comments are closed.