Банки України

Сучасний світ не відрізняється стабільністю, не є стабільність фінансових ринків змушує інвесторів шукати альтернативні способи збереження капіталу. Одним з досить стабільних, дохідних і перспективних напрямків інвестуванняє покупка предметів мистецтва та антикваріату. Вкладення в нумізматику — старовинні монети, є найбільш компактним і вельми вигідним напрямком інвестицій. Гроші починають робити гроші, причому в даному випадку, це потрібно розуміти буквально.

Вкладення в старовинні монети мають досить низький поріг входження в бізнес, тобто вимоги до початкового капіталу мінімальні. Правда, потрібно враховувати, що від розміру вкладеного залежить розмір отриманого, чудес не буває, якщо вклали «копійку» розраховувати на отримання «мільйонів» не варто. При інвестуванні в монети, потрібно орієнтуватися на термін інвестування не менше двох років. При правильному підході, подібні інвестиції забезпечують приріст капіталу 20-30% на рік, що зовсім не погано. Світова практика показує, що прибутковість інвестицій в монети, значно Прибутковість, ніж інвестування в золото, діаманти і класичний антикваріат.

Через низькі «стартових» цін ціни на хороші колекційні монети за останні десять років збільшилися в 3-4 рази і майже зрівнялися з світовими. Зараз організатори нумізматичних аукціонів оцінюють річне зростання цін на виставляється ними продукцію в 20-30%. Приміром, на квітневому аукціоні «Гелос» за золоті 25 рублів 1876 року, викарбувані по велінню Великого Князя Володимира Олександровича тиражем 100 штук, було заплачено 135 000 доларів.

  Кредит "Будівництво житлового будинку" банку "Сбербанк Росії" під 12,50% - Сравні.ру

Щоб інвестувати кошти в старовинні монети — потрібно в них розбиратися. При інвестуванні в монети, потрібно враховувати, що серйозні російські колекціонери збирають тільки російські та радянські монети. Як правило, на закордонних аукціонах, ціни на такі монети на 20-30% вище, ніж у Росії. Пояснюється це тим, що на вивезення антикваріату з країни потрібен спеціальний дозвіл.

Дорогі монети, як і картини, повинні мати родовід, в деяких випадках вона простежується з дев’ятнадцятого століття. Подібний підхід до монет, багато в чому пов’язують з наявністю великої кількості підробок. Класичний приклад, радянські монети, що випускалися невеликими тиражами — досить майстерно змінити останню цифру року, як рядові 2 або 20 копійок перетворюються на раритети. Тому практично всі монети, що виставляються на аукціонах, проходять експертизу.

Значну цінність для нумізматів представляють і новоділи — копії монет XVII-XVIII століть, карбовані оригінальними штампами спеціально для колекціонерів, але вже в дев’ятнадцятому столітті. Такі монети чеканилися невеликими партіями, до ста штук, і тому мають велику цінність.

  Кредит у Нальчику

Для нумізматів мають цінність не тільки монети з дорогоцінних металів, а й мідні. На думку експертів, «мідь» сильно недооцінена і має великий потенціал для зростання. Залежно від збереження, різниця в ціні на одні й ті ж монети може досягати декількох тисяч доларів. Так, дві монети номіналом в півтора рубля (10 злотих) викарбувані для Польщі і мають подвійний номінал на пам’ять відкриття пам’ятника-каплиці на Бородінському полі. За них пропонувалися 5 000 і 7 000 доларів відповідно. А вже якщо монета навіть не надзвичайно рідкісна, але має поліровану схоронність, то ціна на неї злітає до небес. Наприклад, рідкісний срібний рубліу 1839 року такий схоронності купили за 20 000 доларів.

Великий інтерес викликають радянські монети. В основному це пробні монети, які не пішли потім в серію, або ж були випущені мінімальними накладами. Наприклад, пробні алюмінієві 50 копійок 1953 року народження, при старті 3 000 доларів були придбані за 5 000 доларів. На іншому аукціоні пробні півкопійки 1925 купили за 3 800 доларів. Значну цінність мають срібні рублі і півкарбованця двадцятих років, але обов’язково у відмінному стані. Так, полтинник 1924 з гладким гуртом, був проданий за 800 доларів. Для зберігання дорогих нумізматичних колекцій зазвичай орендується осередок в банку, або колекція зберігається на роботі, в хорошому сейфі.

  Іпотека, калькулятор розрахує ризики при укладанні договорів з банками

Російський ринок художніх цінностей росте рік від року. На думку експертів, річний оборот російського антикварного ринку становить від 700 мільйонів до 1 мільярда доларів. Кількість колекціонерів постійно зростає, збільшується число приватних галерей, корпоративних зібрань. Заможні росіяни, для підвищення свого іміджу, все частіше купують предмети мистецтва. Прибутковість вкладень на Російському антикварному ринку збігається із загальносвітовими тенденціями. Є думка, що прибутковість у твори мистецтва порівнянна із прибутковістю вкладення в акції.

Зміст

Підписка

Партнери

Categories: Без рубрики

Comments are closed.