Банки України

Іпотечний борг віддяка

Кредитор і позичальник. Сьогодні що одна, що інша зі сторін іпотечного кредиту опинилися в складному становищі. Вихід з нього спробували знайти учасники VII Всеросійській конференції«Іпотечне кредитування в Росії».

Про опричників і тещу

— Ситуація з поверненням іпотечних кредитів гостра, але не безнадійна, — зазначив заступник голови комітету Асоціації російських банків (АРБ) з іпотечного кредитування Євген Чепенко. — Реструктуризація кредитів, хоча часом і повільно, але йде. АРІЖК намагається допомагати всім, хто до нього звертається. Інша справа, що мало позичальників знають про це Агентстві з реструктуризації іпотечних житлових кредитів. І ще менше знають про те, які зміни відбулися в останні місяці.

Хочу всім повідомити: коло осіб, які можуть розраховувати на отримання пільгового кредиту, помітно розширився. Крім того, у багатьох містах з’явилися консультаційні пункти, де позичальники, що потрапили в скрутне становище, можуть дізнатися, як їм з нього вийти. Як уникнути нападок колекторських агентств, які часом дуже активно тиснуть на боржника. Це й зрозуміло, вони ж працюють в інтересах банку, який їм платить.

Проте все частіше позичальники намагаються сховатися від банків та їх «опричників» у судах. У чому тут причина? А в тому, що при отриманні кредиту оцінка майже всіх квартир була завищена. До речі, зараз проти багатьох оціночних компаній порушено кримінальні справи.

Але страждали цим і позичальники. Щоб отримати більший кредит, вони просили оцінювача збільшити вартість їх майна (хто ж знав, що ціни будуть падати?). А зараз вони ж обурюються, що квартира була переоцінена, і вона стільки не коштує. Але банк-то гроші в свій час дав і зараз просить їх назад.

  L-карнітин без добавок. Курс для планомірного спалювання жиру. Рекомендації для будь-якої ваги. Результат протягом першого тижня. Відгуки.

— Так, ми нерідко стикаємося з такими ситуаціями, — говорить директор агентства з повернення кредитних боргів Олександр Ігін, — і часом можемо лише поспівчувати позичальнику. Але коли говорять, що ми вибиваємо борги або четвертували позичальника погрозами, то хочу звернути увагу на наступне: всі наші дії укладаються в рамки закону.

Всіх пробачити, борги списати

Приблизно такий настрій несло виступ віце-президента Міжнародної асоціації фондів житлового будівництва та іпотечного кредитування (МАІФ) Ірини Радченко. Вона вважає, що раз держава спокусило людей на іпотеку, то теж має нести свою частку відповідальності. Протистояння ж, яке склалося між банками і позичальниками, лише погіршує ситуацію на іпотечному ринку. Зростає недовіра, роздратування, люди часом готові йти на масові виступи проти банків.

На думку І. Радченко, треба взяти на озброєння американську систему кредитування, коли не тільки позичальники, але й банки несуть відповідальність, якщо нерухомість раптом подешевшала. У період кризи необхідно пам’ятати не тільки про прибуток, а й про те, що, загвинчуючи гайки, банки втрачають клієнтів. Якщо ж вони підуть їм назустріч, то завтра за рахунок припливу нових позичальників все відіграють і знову будуть в прибутку.

— Не варто забувати, — додала І. Радченко, — що з ростом цін, який не за горами, оживе і іпотека. За нашими даними, відкладений попит є і він досить значний. А ті банки, які у важкий кризовий час будуть вести соціально орієнтовану політику, від цього тільки виграють.

Таку заяву Ірини Радченко не знайшло «широкого відгуку в серцях». Як зауважив віце-президент асоціації регіональних банків Росії Олег Іванов, прощати ні в якому разі не можна. Це послужить поганим сигналом. Навіть зараз знаходиться чимало позичальників, які не хочуть платити за боргами. Вони розписують майнаEFо родичах і коли до них приходять судові пристави, то говорять, що нічого не мають. А сама квартира, яка знаходиться в заставі, помітно подешевшала. І якщо її продати, то вона всіх боргів не покриє. Часом банки просто не знають, що робити з такими позичальниками.

  Нові комерційні автомобілі Volkswagen Transporter, продаж Volkswagen Multivan 2011, Volkswagen Crafter, купити Volkswagen Caddy Life, Caravelle, ціни на VW Amarok пікап, продаж комерційних автомобілів, мікроавтобуси Фольксваген, продаж малого легкого комерційного транспорту в Київі, ремонт Volkswagen - Авто Алеа

— Але скоро ця лазівка ??закриється, — попередив генеральний директор Центру розвитку коллекторства Дмитро Жданухін. — У надрах Держдуми готується закон, який дасть можливість звертати стягнення на все майно сім’ї боржника. У тому числі і на те, яке незадовго до з’ясування відносин було переведено позичальником на тестя з тещею. До слова сказати, цим ми підвищимо і відповідальність близьких родичів, які часто підштовхують людину взяти кредит, а потім відвертаються від його проблем.

У контексті кризи

Зрозуміло, що позичальникам минулих років, які на хвилі іпотечної ейфорії брали кредити фактично без початкового внеску, сьогодні доводиться несолодко. Ну, а що зробив кризу з позичальниками нинішніми? Які їх перспективи?

— Сьогодні у багатьох склалася думка, ніби іпотека померла і її більше не буде, — зазначила заступник генерального директора «Міель-брокеридж» по іпотеці Ірина Кажікіна. — Але це со-всім не так. Дійсно, за перші п’ять місяців 2009-го число іпотечних угод зменшилася в п’ять разів у порівнянні з тим же періодом 2008-го. Ці цифри показують серйозне падіння попиту на іпотечне кредитування. Але якщо порівнювати частку іпотечних угод у загальному обсязі угод купівлі-продажу з докризовим рівнем, вона скоротилася не настільки значно.

  Автокредитування> Державне Автокредитування

— Починаючи з квітня нинішнього року, — повідомила далі І. Кажікіна, — число іпотечних угод з кожним місяцем збільшується вдвічі. Змінюється і якість звернень клієнтів — від простих консультацій до конкретних заявок підібрати кредитний продукт, супроводити операцію купівлі-продажу заставної квартири і т. д. Тому говорити про повну зупинку іпотечного кредитування не варто.

Правда, останнім часом змістився його акцент. Якщо раніше кредит покривав 70-100% від вартості квартири, то зараз розмір залучених кредитних коштів рідко перевищує 40%. Іншими словами, майже в усіх випадках кредит залучається для поліпшення житлових умов. І процентна ставка сьогодні не така вже страшна, як про те деколи пишуть і говорять. Вона становить (залежно від терміну кредитування, способу підтвердження доходу, початкового внеску, комісії за кредитом) від 13,5% в рублях і від 10% в доларах.

Як відзначали багато учасників конференції, іпотека була і залишається єдиним фінансовим інструментом, що допомагає змінити житлові умови в кращу сторону. Без неї багато хто ніколи не зможуть вирішити своє квартирне питання. І вона буде розвиватися.

Залишити коментар

Нове на сайті

Ще в даному розділі:

Найпопулярніші розділи сайту

Багато питань іпотеки досить системно описано в книгах, які можна купити в книжкових магазинах або інтернет магазинах. Всі книги по іпотеці написані для широкого кола читачів.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.