Банки України

Іпотечний кредит без проблем?

Про іпотеку. Начальник відділу іпотечного кредитування Суднобудівного банку Артем Ветюгов і кореспондент ІА «Клерк.Ру» Лев Мишкін поговорили про те, чи легко зробити іпотекувирішенням квартирного питання.

Артем, перед тим, як вибрати банк-кредитор, потенційний позичальник зазвичай намагається провести хоч якийсь аналіз ринку. Але справжній аналіз провести дуже складно і всі зазвичай спираються на поради друзів, вже успішно взяли кредит.

— Сьогодні спектр пропонованих банками кредитних послуг настільки широкий, що не представляє праці вибрати те, що вам дійсно підходить. Неправильно в страху перед відмовою звертатися у всі банки поспіль і довірятися потім першого согласившемуся. Такий сліпий підхід може дорого вам обійтися.

При виборі іпотечного банку необхідно звертати увагу не тільки на декларовані низькі процентні ставки, а й на інші умови отримання кредиту. У прямому сенсі багато слухати і вивчати. Необхідно зібрати максимум інформації про потенційного кредиторі: Є респектабельність, стійкість банку? Який його рейтинг серед іпотечних кредиторів?; Чи влаштовує вас сума кредиту? Чи приховані комісії? Чи необхідні поручителі? Яку максимальну частку від оціночної вартості квартири може становити кредит? і пр. Звернення за порадою до друзів і знайомих, які вже отримали кредит, зазвичай дуже ефективно Їх досвід часто буває незамінний.

Позичальник повинен чітко усвідомлювати, на які цілі він планує отримати кредит і які можливості має. Багато московських банки видають кредит виключно на покупку столичної квартири. Деякі — для покупки заміського житла. Нарешті, є ті, хто під заставу житла видає гроші позичальникам на будь-які потреби: від покупки житла до ремонту квартири або розвитку бізнесу. Залежно від цілей, на які потрібно кредит, варіюються суми і умови кредитування.

  кредитна карта ренесанс - Кредитні картки - банкомати

Вибравши відповідну програму, важливо об’єктивно розглянути себе і об’єкт застави на відповідність ряду формальних вимог: чи були у вас проблеми з законом, що не розташовується Чи житло в будинку «під знос». Деякі банки відмовляють також несанкціонованим «перепланувальників» і квартирах з прописаними в них неповнолітніми дітьми. Знаючи проблеми своєї квартири, потрібно шукати банк, вимоги якого на ваш випадок не поширюються. Пам’ятайте, цільове звернення в правильний банк знизить ймовірність отримання вами відмови.

Мої друзі недавно взяли кредит в сумі 145 000 доларів на 20 років під 11% річних при фіксованій комісії 15 000 рублів. Спочатку вони думали про інші строки кредитування, але в банку після тривалих розрахунків їм порекомендували цей. Як же вибрати оптимальний термін кредиту саме для свого бюджету?

Визначившись з цілями, важливо визначитися з можливостями і об’єктивно оцінити необхідний розмір кредиту. Сьогодні є банки, готові видати навіть 90% від вартості житла, що купується. Тут головне не поспішати і максимально об’єктивно «зважити» своє фінансове становище. Потрібно враховувати: розмір початкового внеску, розмір процентної ставки і терміни кредитування. Кредитують зараз на строк від 5 до 20-25 років. Розмір початкового внеску коливається в різних банках: від 10% до 40% від вартості житла залежно від програми. І, хоча з процентними ставками після відповідного розпорядження ЦБ стало ясніше, реальні процентні ставки в деяких банку все ж досягають астрономічних висот. Тому при виборі банку позичальник повинен уважно вивчити і зіставити всі умови, комісії, платежі. Якщо ви дійсно вирішили взяти кредит на купівлю житла, розрахуйте платежі, розподіливши їх на роки вперед. Скористайтеся, наприклад, іпотечним калькулятором для розрахунку оптимального терміну погашення і суми кредиту. Такі калькулятори зараз є на сайтах практично всіх банків.

  Як вигідно вкласти гроші

Навіть на «сірий» дохід необхідна довідка з роботи. Не по формі 2-ПДФО, звичайно, але завірена печаткою та підписом директора. Взагалі, якщо в банку з вас вимагають документи, що підтверджують прибуток, довго розмовляють, а кожну заявку розглядають в індивідуальному порядку, можете бути впевнені у своїй фінансовій безпеці. Серйозні банки вимагають підтвердження доходів не через бюрократію чи шкідливості, а щоб мінімізувати ризики, свої і позичальника. Адже ретельна перевірка клієнта до укладання угоди сьогодні — мінімум проблем у майбутньому.

Цій стадії вам не уникнути, тому, щоб не потонути у паперовій тяганині, просто надайте в банк необхідні документи, будьте переконливі і спокійні. І тоді жодних проблем не виникне.

Підібрати квартиру можна самостійно або за допомогою агентства нерухомості, який співпрацює з банком. Другий варіант в чому не менш клопіткий, але більш безпечний, і він буде коштувати позичальнику додаткових витрат у розмірі 0,5 — 1,5% від вартості квартири. Деякі банки в принципі воліють працювати з клієнтами тільки через агентства нерухомості і створюють всі умови для узгодженої роботи з ріелторськими компаніями.

На цій стадії важливо враховувати наступний нюанс. Оскільки на пошук відповідного житла позичальник, за статистикою, зазвичай витрачає близько двох місяців, краще підібрати квартиру ще до подачі документів на розгляд в банк. Правда, так можна чинити лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що не отримаєте відмови і банк не затримає своє рішення.

  Де взяти кредит у вашому місті. Онлайн заявка на кредит у найбільших банків.

Якщо ви твердо вирішили брати кредит, то можете отримати його в банку самі, а можете — через посередника. Іпотечні брокери успішно працюють на ринку з 2004 року і можуть істотно полегшити процедуру отримання кредиту, проте їх послуги передбачають комісію — до 10% від вартості угоди при повній відсутності гарантій зіткнутися з шахраями. Так що — вирішуйте самі.

Іпотечне кредитування в нашій країні набирає обертів з кожним днем. За даними Асоціації російських банків, в 2005 році обсяг виданих іпотечних кредитів становив всього один мільярд доларів США. Як стверджує глава Росстроя Сергій Круглик, вже до 2010 року обсяги ринку іпотеки РФ зростуть до 415 млрд. рублів. Іпотечне кредитування розвивається. Одночасно зростає і конкуренція на ринку іпотеки, на тлі чого відзначається пом’якшення вимог до позичальників, розширюється спектр надаваних можливостей. Банки пропонують безліч програм кредитування, все більш значні суми і терміни кредитування.

Багато говорять, що в умовах непередбачуваності ринку нерухомості зараз найбільш слушний момент для отримання кредиту. Іпотека доступна, незважаючи ні на які труднощі. Головне — реально розраховуйте свої сили.

Знаходять:

  • кредити без проблем
  • отп банк іпотечний кредит
Categories: Без рубрики

Comments are closed.