Банки України

Іпотека без кордонів: де росіянину охочіше дадуть кредит

Закордонна нерухомість давно цікавить росіян, але далеко не все, що ми хотіли б купити, ми можемо собі дозволити. Однак інвестиції в іноземні нерухоміактиви найчастіше виявляються вигідними навіть з урахуванням відсотків за позикою.

Закордонна нерухомість давно всерйоз цікавить росіян, але далеко не все, що ми хотіли б купити, ми можемо собі дозволити. Однак зараз інвестиції в іноземні нерухомі активи найчастіше виявляються вигідними навіть з урахуванням відсотків за іпотечним кредитом. Чи реально його отримати під зарубіжну нерухомість, з’ясовував кореспондент «Власника».

У рідній вітчизні

Для початку варто спробувати на батьківщині, наприклад, в банку DeltaCredit. Для придбання зарубіжного житла в цьому банку розроблений інший сценарій, ніж для покупки житла в Росії. Розповідає Сергій Беломильцев, керівник відділу з розвитку бізнесу банку DeltaCredit: «Якщо у нашого клієнта вже є квартира в Росії, то під заставу цієї нерухомості він може взяти у нас кредит, що не перевищує 70% від ринкової вартості об’єкта. Це так звана «ломбардна іпотека». Процедура вкрай проста, а використовувати видані гроші позичальник може на свій розсуд ».

Виявляється, класичну іпотеку під зарубіжну нерухомість не надають і інші російські банки. Виходить, що взяти в Росії кредит під заставу квартири або будинку, що знаходяться поза територією країни, практично неможливо. Але, може бути, у російського громадянина є шанс взяти кредит у банку тієї країни, нерухомість в якій він збирається придбати?

У Європі

Та не так, щоб дуже легко і практично скрізь — все сильно залежить від умов всередині країни. Наприклад, росіянину взяти кредит у німецькому банку практично неможливо. Зате, маючи на руках гроші, можна дуже легко і вигідно придбати нерухомість. Рентабельність комерційних об’єктів в Німеччині — від 5,25% до 9,7%. У разі перепродажу — до 25%. Для негромадян немає ніяких обмежень на операції з нерухомістю.

  Міжнародна економіка Грецька банківська система підтримується завдяки вливанням Центробанку. Новини та огляди на сайті Новини світу

Операції з нерухомістю в цій країні не обкладаються ПДВ, і при покупці потрібно сплатити лише податок в 3,5% від вартості придбаного майна, єдиний для всієї Німеччини. Але, якщо за 5 років ви перепродали більше трьох об’єктів нерухомості, ви стаєте «комерційним продавцем», і тоді вже будьте ласкаві викласти 25% з прибутку від продажів. Ця сума актуальна тільки для тих, хто не проживає в країні. Для резидентів вона значно більше — від 30 до 38%. Перш ніж платити податок, варто порадитися з податковим консультантом.

За його словами, у Франції нерезиденти можуть взяти іпотечний кредит. Банк дасть до 65% вартості нерухомості. Тобто необхідно самостійно внести 35% вартості. Але банків, що надають цю послугу, небагато: Credit Fonsier, Credit Agricol і португальська Caisha Bank. Їх послугами можна скористатися тільки в двох регіонах: у Парижі та на Півдні Франції.

Для надання кредиту банки, природно, збирають досьє, головним питанням в якому є походження грошей клієнта. Те ж питання буде основним і в разі придбання французької нерухомості на свої кошти.

Необхідні для отримання кредиту документи: паспорт, свідоцтво про народження, депозит на суму не менше 10 тис. євро, довідки про доходи і сценарій погашення боргу. Одним із сценаріїв може бути придбання житла і здача його в оренду. Це вважається нормальною гарантією. Але ще краще — робота з перспективою на десять-двадцять років.

  Іпотека на готове житло

І отримувати кредит, і купувати нерухомість краще на юридичну особу. У Франції існує така форма юридичної особи, як SCI — «компанія для користування нерухомістю». Це не обов’язково, але зручно, оскільки позбавляє, наприклад, від зайвих податків при спадкуванні. У таких компаніях ні кількість, ні передача часткою не обмежені ніякими перешкодами. У SCI можна ввести дитину і передати йому частку без будь-яких додаткових виплат. Звичайно, утримання компанії вимагає деяких витрат (бухгалтерія, управління), але вони компенсуються зручностями.

При роботі з французькими банками є нюанси, про які клієнт повинен знати. У ЄС існує вимога про розкриття інформації за банківськими перекладам. Ця вимога стосується тільки громадян ЄС, але, як тільки ви отримуєте вид на проживання в країнах Євросоюзу, це торкнеться і вас. Є й обов’язок банку інформувати відповідні органи про грошові перекази з-за меж ЄС. Тобто приватності в обігу ваших грошей немає.

За океаном

Нерухомість США та іпотека в цій країні зараз абсолютно особлива пісня: всі знають про падіння цін на американські апартаменти і будинки і про проблеми іпотечних позичальників. Список закритих за останній час банків розміщується на п’яти сторінках. Але, тим не менш, знавці настійно радять вкласти кошти в американську нерухомість саме зараз, на падаючому ринку.

Володимир Давидов, президент компанії Florida Dream Realty and Mortgage (США), пояснив нам, звідки взявся криза. Коли в 2001 році кредити видавали під 1%, всі кинулися брати гроші і купувати нерухомість, не розміряючи своїх можливостей з виплати боргу. Природно, з часом позичальники, відчувши всю тяжкість фінансового тягаря, один за одним відмовлялися від придбань, повертаючи банкам об’єкти нерухомості та забираючи гроші назад. Це було як ланцюгова реакція. Банки, не маючи можливості реалізувати свої мимовільні придбання, стали лопатися.

  Шукаємо недороге житло за кордоном

Зараз ставки на кредит стали підніматися. Але існує маса прекрасних варіантів купівлі недорогої нерухомості, яку вже нікуди падати в ціні. Іпотечний кредит для росіянина отримати в США так само просто, як і для жителя країни. Потрібно заплатити 30% ціни покупки, інше дасть банк. При цьому не потрібно навіть довідки про доходи, тільки паспорт і ваша присутність.

Ставки по кредиту зараз близько 6% (порівняйте з російськими 10-12%). З придбанням нерухомості теж, як уже було сказано, немає жодних проблем, у тому числі і юридичних. А при цьому американська нерухомість, куплена через іпотеку, на відміну від європейської, відразу стає власністю покупця, і витягати з неї дохід буде досить легко.

Такі поняття, як «рейдерство» і «захоплення», як правило, застосовують до сфери комерційної нерухомості. На слуху ще 90-ті роки, коли рейдери окупували промислові підприємства і міняли у них власника. Однак у наш час вже з’явилося чимало прикладів, коли метою захоплення ставали звичайні квартири.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.