Банки України

Новини

Іпотека в екзотичній валюті — плюси і мінуси.

Взяти іпотечний кредит останнім часом стало можна не тільки в звичних рублях, доларах або євро, але і в більш «незвичайною» для нас валюті— японських ієнах і швейцарських франках. Процентні ставки за такими кредитами помітно нижче, однак, як будь-який кредит у валюті, він несе підвищені ризики: передбачити, в який бік рушить курс (і, відповідно, наскільки збільшаться або зменшаться витрати позичальника) часом важко навіть професіонали.

За даними «Незалежного бюро іпотечного кредитування», брати іпотечний кредит в екзотичній валюті віддають перевагу близько 8% позичальників. Цифра чималенька, особливо якщо врахувати, що подібні пропозиції з’явилися на ринку всього пару років тому. Першим кредитувати в ієнах і франках почав Банк Москви. Програма виявилася затребуваною, і, що найдивніше, такі кредити користувалися попитом навіть у регіонах, де позичальники традиційно віддають перевагу кредити в рублях. Усього за три місяці обсяг іпотечного портфеля в японській валюті в Банку Москви склав близько 3,5 мільярда ієн. Кредити у франках зараз є також у ОТП-банку.

Перше, що привертає позичальника — це низькі ставки. Кредити в ієнах видаються від 8,2% річних, у франках — від 9%. Для порівняння — рублеві кредити «стоять» не менше 13-14% річних, а кредити в доларах і євро — не менше 10-11%.

  Кредит на старий автомобіль, - Рубль.Ру

Крім очевидної економії, низька ставка ще й дає можливість взяти велику суму кредиту, адже розмір щомісячних платежів буде менше, а ці виплати, як відомо, не повинні перевищувати 40-50% від місячного доходу сім’ї. До того ж єна і франк традиційно вважаються стабільними валютами, і таких карколомних злетів і падінь, як у курсу долара, у них зазвичай не буває. Хоча останній місяць для японської валюти став винятком — ієна зміцнилася щодо рубля відразу на 4% — з 22 рублів 80 копійок на 2 вересня до 23 рублів 72 копійок на 30 вересня. Франк за той же період збільшився на 1,75% — з 22 рублів 40 копійок до 22 рублів 80 копійок. У підсумку, на стільки ж фактично виросли і ставки для тих, хто взяв іпотеку в цих валютах.

Ще один важливий нюанс, про який слід пам’ятати — банки часто встановлюють власний внутрішній курс, за яким ієни і франки конвертуються в рублі. Іноді додаткові витрати на цей обмін можуть, якщо не «з’їсти» всю економію від зниженої ставки, то істотно її скоротити.

Однак головним для позичальника залишається все-таки той самий валютний ризик. Іпотека — кредит довгий, і передбачити, скільки рублів буде коштувати франк чи єна через 15-20 років не візьметься ніхто. Різке коливання курсів долара і євро, до речі, вже призвели до того, що позичальники стадії частіше брати кредити в рублях. Ті ж самі побоювання справедливі і для позик в інших валютах. Деякі експерти дають таку пораду: брати іпотечний кредит в екзотичній валюті має сенс на короткий термін — 1-2 роки, коли передбачити хоча б п0иблизні руху курсів хоч якось можна. Хоча завжди залишається ризик форс-мажору — природних катаклізмів, воєн і т.д. Але обставини можуть скластися і на користь позичальника — якщо курс ієни або франка по відношенню до рубля впаде, щомісячні платежі відчутно скоротяться. За даними банкірів, клієнтів, готових взяти на себе такі ризики, чимало. І більшість цих позичальників «купуються» не стільки на низьку ставку, скільки на можливість, завдяки цій ставці, отримати більшу суму.

  Іпотека "Батьки - діти" від банку "Абсолют Банк"

І все-таки кредити у франках і ієнах, на думку багатьох фахівців, розраховані в основному на тих, хто добре розбирається в тенденціях фінансових ринках і може «прорахувати», в який бік рушить курс валюти.

Якщо ви бачите, що курс валюти, в якій узятий іпотечний кредит, впевнено зростає, а слідом ростуть і ваші щомісячні платежі, можна зважитися на рефінансування кредиту і «обміняти» невигідний вже займ у валюті на «стабільний» кредит у рублях. Правда, робити це доцільно тільки в тому випадку, якщо низькі ставки за валютним кредитом вже не покривають зміцнюється курс тієї ж валюти. Перекредитування — це завжди зайві витрати (комісія банку і страховка).

  Кредит на розвиток бізнесу: допомога в отриманні кредиту малому і середньому бізнесу. Комерційне кредитування, бізнес кредит.

Точно так само можна вчинити і з рублевих кредитом, якщо ви бачите, що курс якийсь із валют знижується. У цьому випадку цілком припустимо «перекредитуватися» з рублів у валюту, але, знову ж, спочатку ретельно все підрахуйте, порівняйте виплати і не забувайте про додаткові витрати.

За чинним Податковим кодексом, якщо кредит у валюті виданий при ставці менше 9% річних, позичальникові доведеться заплатити 13% податок. Він обчислюється з різниці між сумою, обчисленої виходячи із ставки по кредиту, і сумою, обчисленої виходячи із ставки 9% річних.

Рубль рекомендує: Вклади, Кредити, Автокредити

Рубль рекомендує: Вклади, Кредити, Автокредити

Рубль рекомендує: Вклади, Кредити, Автокредити

Корисні посилання

Знаходять:

  • іпотека в украіні
Categories: Без рубрики

Comments are closed.