Банки України

Іпотека в Саратові:

Ваш надійний гід у світі іпотеки!

Види іпотеки

Безліч іпотечних продуктів пропонованих різними кредитними організаціями в залежності від типу придбаного об’єктанерухомості можна розділити на чотири основних види:

Найпоширенішим видом на сьогоднішній день залишається кредит на покупку квартири . Серед даних видів іпотечних кредитів переважає кредит на покупку квартири на вторинному ринку нерухомості, відповідно і більшість іпотечних програм направлено на споживачів такого виду кредиту. У той же час даний вид кредиту має нижчі ризики для банку, що так само сприяє лидированию цього виду іпотечного кредиту.

Крім вторинного ринку нерухомості зараз активно розвивається ринок житла, що будується, тому банки охоплюють і даний сектор ринку. Головна відмінність іпотечного кредитування первинного ринку нерухомості (новобудов) полягає в предметі застави. Якщо при купівлі вторинного житла запорукою стає придбана квартира, то у випадку споруджуваного будинку предметом застави може бути право вимоги на квартиру (так як нездана в експлуатацію і не передана у власність квартира не може бути предметом застави). З різниці в предметі застави випливає і різниця в ризику для банку, що само собою відбивається на розмірі процентної ставки, яка для новобудов завжди вище. Одним із способів мінімізувати ризики для банку є список забудовників з якими банк готовий співпрацювати.

  Що таке «зворотна іпотека» і які її перспективи - Кредіти.ру

Є й інший варіант придбання житла на первинному ринку, який дозволяє уникнути зазначених вище мінусів (більш висока процентна ставка, фіксований і обмежений список забудовників) — кредит під заставу наявної нерухомості . Предметом застави в даному випадку буде наявна у позичальника у власності нерухомість. Отриманий позичальників кредит спрямовується на купівлю квартири в споруджуваному будинку, а після приймання будинку в експлуатацію відбувається переоформлення договору застави на вже збудовану квартиру.

  Форум - Потрібна порада, кріплення сталевий колони до пальових фундаментів на зварювання.

Цільові кредити на придбання нерухомості орієнтовані на рядових обивателів, які бажають поліпшити свої житлові умови. Серед охочих отримати кредит на ці потреби досить часто зустрічаються сім’ї з доходом до 45000 рублів. Найбільш популярним терміном можна сміливо назвати 15-20 років. Середня ставка по іпотеці на вторинний ринок — 13%, на первинний — 17% на період будівництва і 13% на наступний період.

Кредит на покупку заміської нерухомості відрізняється більш складною процедурою отримання (наприклад, в даному випадку як предмет застави оформляється не тільки сам об’єкт нерухомості, але і земельну ділянку на якому він розташовується). Процентна ставка по цьому виду іпотечного кредиту більш висока, ніж при іпотеки на покупку квартири.

Найменш поширеним видом іпотеки є кредит на придбання кімнати . При даній схемі кредитування ризики банків найбільш високі, тому найчастіше якщо банки і пропонують подібний варіант кредиту, то за умови, що після покупки кімнати, її покупець стає власником всієї комунальної квартири.

  Діг Банк Юридичним особам

Кредит на інші цілі може бути як цільовим (наприклад, на ремонт) так і нецільовим . Такий кредит видається під заставу наявної у позичальника нерухомості і зазвичай обходиться дешевше, ніж простий споживчий кредит. Середня ставка за нецільовим кредитом — 13,5%. Варто відзначити, що нерідко нецільове іпотечне кредитування використовується бізнесменами для розвитку підприємства, поповнення оборотних коштів або інших цілей.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.