Банки України

Опинитися в числі «поганих» позичальників банку дуже просто, особливо зараз, під час кризи. У компаніях частково скорочують персонал, зростає кількість безробітних, знижуються доходи. Наслідки очевидні: у людей елементарноне вистачає грошей для того, щоб платити за кредит.

Послуги по стягненню боргів зараз вкрай актуальні і затребувані. «У жорстких умовах, що виникли через важку кризу ліквідності, скорочення періоду оборотності дебіторської заборгованості, оперативна та ефективна робота з простроченими боргами, витяг з них максимуму коштів стали одними з головних вимог для забезпечення фінансової безпеки і стабільності банків та інших компаній », — вважає Олена Докучаєва, генеральний директор ЗАТ» Секвоя Кредит Консолидейшн «.

Гострота поточної кризи ліквідності змушує кредиторів у великих обсягах реалізовувати прострочені борги як непрацюючі активи. Багато хто з них вже не можуть диктувати свої умови угод цесії. У результаті ціни на портфелі прострочених боргів пішли вниз. Так, після серпня 2008 максимальна ціна на портфель боргів була на рівні 4-5%, мінімальна — 0,5% від загальної суми боргів. При цьому до серпня ці ціни були на рівні 11% і 1% відповідно, продовжує експерт.

  Кредитна карта - як вибрати?

З іншого боку, кінець року — це основна пора списання з балансів банків «поганих» боргів напередодні здачі річних балансових звітів. «Тобто до звичайної практики продажу боргів до кінця року, яка за останні 2 роки почала складатися на російському роздрібному ринку, додалися форс-мажорні обставини, викликані кризою. Якщо раніше банки передавали прострочення понад року, а то й двох-трьох років, то зараз — більше місяця, можливо, навіть і тижня. В окремих випадках прострочення виявляється трохи більше одного дня », — говорить Артем Плохов, директор з розвитку бізнесу« Столичного колекторського агентства ».

На поточний момент не відзначено істотного зростання числа боржників, які перестали своєчасно супроводжувати свою кредиторську заборгованість саме через вплив наслідків тривалої світової фінансової кризи, розповідає Артем Плохов. Вживаються заходи уряду і Центрального банку РФ поки роблять позитивний вплив на розвиток економічної ситуації в країні, і ще не можна говорити про масові скорочення працюючого персоналу на підприємствах і, як наслідок, про втрату платоспроможності більшості населення. Але, звичайно, цього не можна виключати в майбутньому, попереджає експерт.

  Кредитні карти Ощадбанку Visa і MasterCard

Також слід зазначити, що на тлі фінансової кризи з’явилися серйозні передумови до підвищення вартості послуг на російському колекторському ринку. На думку фахівців, воно пов’язане із зростанням інфляції, вартості зв’язку, проїзду, оренди та інших витрат. Фактично це і призвело до безперервного збільшення собівартості послуг по стягненню боргів.

При цьому важливо розуміти, що криза ліквідності збільшив ризики і самих колекторських агентств, зазначає Олена Докучаєва. Раніше основний принцип розрахунків колекторського агентства з клієнтами полягав у тому, що робота оплачувалася тільки після надходження грошей від боржника на рахунки банку, який у свою чергу перераховував відсоток колектору. Причому на перерахування комісії у багатьох клієнтів йшов період до одного місяця з моменту фактичного платежу. Зараз, в умовах дефіциту ліквідності, вірогідність ще більшого збільшення часу розрахунків і навіть непроведення платежів помітно зросла, продовжує фахівець.

Необхідно відзначити, що істотно збільшилася кількість звернень з передачі в роботу або пропозицій з продажу боргів корпоративних клієнтів. « Якщо раніше до нас надходило три запити на тиждень, то зараз — три запити на день» , — стверджує Артем Плохов. Погоджується з ним і Олена Докучаєва, вважаючи, що банки зацікавлені в тому, щоб «вичавити» з кредитних портфелів можливий максимум коштів.

  Як перевести гроші в Казахстан? - Банківський форум. Форум про банки. Обговорення кредитів, вкладів, банківських карт.

Сьогодні багато банків, кредитні організації, а також підприємства різних галузей сприймають колекторські агентства як частина антикризової «рятувальної» команди, яка, забезпечивши повернення дебіторської заборгованості, допоможе подолати кризу ліквідності.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.