Банки України

Діалог з анекдоту ілюструє страх наших людей перед новим видом покупки в кредит — іпотекою. Спочатку іпотечне кредитування було покликане допомогти тим, хто не може собі дозволити придбати житло, і не має власногобізнесу або дорогого автомобіля, щоб вселити банкірам довіру на пару мільйонів кредиту. Вже так повелося, що великі кредити банки дають тільки тим, хто в грошах не дуже-то і потребує. У більшості з нас можливість вселитися в нову квартиру є тільки в одному випадку — за допомогою іпотеки.

У випадку, якщо ви зважилися на іпотеку, і прийшли в банк із заявою, ще не факт, що ви отримаєте кредит. Банкам мало вашої хорошої кредитної історії, стабільної зарплати і подружжя-поручителя. Іпотека — це особливий кредит, він відрізняється від звичайного тим, що ви оформляєте в заставу ту саму житлоплощу, яку купуєте на кредитні гроші. Тобто фінансистам далеко не все одно, що саме вам сподобалося для проживання.

Будинок повинен бути не старим. Якщо оцінка БТІ визнає, що будинок зношений більш, ніж наполовину, в якості застави вона не згодиться. Зрозуміло, зайве нагадувати, що ні розглянуть можливість прийняття в заставу і будівля, призначена до знесення. Застава, тобто ваша житлоплоща, повинна стояти протягом усього терміну кредиту, а це іноді не один десяток років. Пам’ятки архітектури в якості застави теж не розглядаються. Звичайно, будинок Нікітіна або Кольцова безцінні, і будуть стояти під охороною держави ще сто років, але саме тому їх нікому не продаси.

Чи не стануть зв’язуватися банкіри і з житлом, з яким не вирішені всі юридичні питання. Мова навіть не про сумнівні з точки зору закону будівлях, зведених без дозволу, або з порушеннями чинного законодавства — це само собою мається на увазі. Банкірам важливо, щоб ви і тільки ви стали власником квартири. І не якоїсь частини (кімнати або двох), а всієї цілком. Варіант, коли ви в’їжджаєте в квартиру разом з родиною і в рівних частках оформляєте її у власність, теж не пройде. Ніякі сімейні узи Чи не здаються кредиторам достатньо міцними, вони розуміють тільки мову цифр. А якщо раптом ваша дружина захоче розлучитися і пред’явить права на половину квартири, що відбувається часто-густо? Банк не хоче ризикувати через корисливості подружжя позичальника, будьте впевнені …

  Джордж Сорос: створити нові гроші!,

Якщо в квартирі зроблено перепланування, перевірте, щоб вона була узгоджена в належному порядку. Адже в разі необхідності продати вашу закладену квартиру (раптом ви не зможете виплачувати кредит, і тоді доведеться розраховуватися їй), змінити власника через незаконне перепланування буде непросто. Такі підводні камені банку теж абсолютно ні до чого.

Райони старої забудови йдуть у банкірів «зі скрипом», переважні нові, що розвиваються райони. Там є гарантія від того, що раптово влади не вирішать «оновити» вигляд вулиць більш сучасними будівлями замість старих. Реальність така, що це може відбутися скажімо, через рік-два, навіть якщо сьогодні про це не говорять.

Якщо ви хочете здійснити іпотечну угоду з банком, предметом якої стане заміський будинок — з’являться проблеми. Не всі, але багато банків не люблять зв’язуватися з такою нерухомістю. У місті існує чітка градація престижності, вартості та ліквідності житла. А хто знає, скільки в майбутньому можна буде виручити за ваш котедж в Ямному або Бабяково, нехай навіть і в кілька поверхів? А міські квартири будуть користуватися попитом завжди.

Приймаючи в заставу житло, фахівці враховують всі ризики, в тому числі можливі стихійні лиха та техногенні катастрофи. Наприклад, зовсім погано, якщо закладену квартиру «з’їсть» пожежа. Тому дерев’яні перекриття, газові печі знижують шанси домовитися про іпотеку.

  Головна

У країні багато років говорили про необхідність введення поняття особистого банкрутства. Але навіть після його введення позичальникові є про що турбуватися. Якщо ви опинитеся не в змозі виплачувати іпотечний кредит, ви цілком можете опинитися і без грошей, і без квартири. Щоб цього не сталося, займаючи у банку під заставу квартири, тримайте в голові кілька правил.

Ретельно контролюйте, як оцінюють заставний об’єкт. Якщо він оцінений занадто дорого, то у випадку банкрутства продати його можна буде тільки зі збитком. А вам це треба? Уважно вивчайте умови договору — при такій величезній сумі кредиту, як в іпотеці незначні два-три відсотки різних зборів і додаткових витрат можуть стати непосильними!

Наступне правило стосується всіх кредитів взагалі. Займайте в тій валюті, в якій заробляєте. Якщо ви маєте п’ятирічний контракт з немецкойфірмой, або, наприклад, працюєте на американську газету, то цілком вигідно взяти іпотеку в євро або доларах. Але не спокушайтеся відносно низькими відсотками за валютними запозиченнями, якщо ваш дохід — в рідних рублях! По-перше, ви будете кожен місяць втрачати певну суму на конвертації у банках. Як можна переконатися, жоден банк не продає валюту за ту ж суму, за яку купує — на курсі ви втрачаєте в будь-якому випадку, та ще й комісія … По-друге, вам доведеться особливо уважно слухати біржові зведення: якщо у випадку кризи курс рубля впаде — вам доведеться ой як несолодко! Сума у ??валюті не зміниться, зміниться тільки кількість рублів, які треба віддати за кредит.

Золоте правило — беріть в міру! У світі не прийнято брати на себе фінансові зобов’язання, що перевищують третину від сімейного бюджету. У нас — трапляється. Останнім часом банки йдуть назустріч позичальникам, дозволяючи надягати боргова хомут більше половини від того, що людина заробляє. Врахуйте, іпотечний кредит — це не півроку мучитися, перехоплюючи пару тисяч у знайомих, це на довгі роки. І розраховуйте свої сили правильно. Причому, радимо подумати, чи залишиться щось на випадок форс-мажору. Лікування в наших лікарнях насправді не безкоштовне, та й у рідних бувають труднощі, коли потрібно допомогти матеріально.

  Борги стільниковим операторам можна не повертати

Так що, беручи іпотечний кредит, пам’ятайте про російську народній приказці: сім разів відміряй, а один раз відріж. І тоді іпотека стане вашим шансом забезпечити сім’ю гідним житлом, а не проблемами на довгі роки.

Новини змі
Шановні читачі!

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти будь-які повідомлення з форуму без пояснення причин. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень. Думка автора повідомлення може не збігатися з думкою редакції.

Новини змі
Реклама

Ваша активність

Налаштування

Євген

Дмитро

Новини змі
Новини змі

Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення і коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону.

Виключні права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www.kp.ru, відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать ЗАТ «Видавничий дім» Комсомольская правда «, і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.

Знаходять:

  • іпотека пам\ятки архітектури
Categories: Без рубрики

Comments are closed.