Банки України

Кредитування

Банківські послуги

Зараз на сайті

Нові матеріали по RSS

Рейтинг

Кредити на освіту сьогодні: скільки коштують інвестиції в майбутнє

Пролунавостанній дзвінки в школах, відшуміли випускні бали, і ось настала найгарячіша пора для абітурієнтів, бажаючих стати студентами, — вступні іспити. Отримати хорошу освіту в наш час — це форма інвестиції в майбутнє, «путівка в життя», яка актуальна як для вчорашніх одинадцятикласників, так і для відбулися в кар’єрному плані фахівців, що бажають стати «зірками» у вибраних областях діяльності.

У силу історичної традиції в нашій країні запанувала така ситуація, при якій кредитування сфери освіти розвинене набагато слабкіше, ніж на Заході. І хоча сьогодні в Росії поголовно всі випускники прагнуть саме до ВНЗ, незважаючи на зусилля чиновників підвищити престиж середньо-спеціальної диплома, по-справжньому високу якість знань є розкішшю, дорогим задоволенням для «середньостатистичного кишені» споживача. Логічно припустити, що освітній кредит в чому здатний вирішити проблему доступності якісного диплома, проте все не так просто.

За словами Марії Власенко, фахівця прес-служби ЗАТ «Кредит Європа Банку», ринок освітніх кредитів у 2010 році все ще перебуває в зародковому стані. Незважаючи на запуск найбільшими банками субсидованих пільгових програм, даний вид кредитування залишається непопулярним серед населення. Причин тому кілька: великий пакет документів, високі ставки в порівнянні з закордонним ринком, відсутність системи просування подібних програм і т. д.

Минулий важкий для банківської сфери рік так і не дає про себе забути. Наприклад, в Далекосхідному банку Ощадбанку Росії в 2009 році видано 25 кредитів на суму 1008000 крб., А на 01.06.2010 р. — поки тільки 3 цільових освітніх кредиту на суму 86 000 руб. «Припускаємо, що попит на освітні кредити не знизиться, оскільки літо — це час вступних іспитів у навчальних закладах, плюс — з червня наш банк може видавати пільгові кредити студентам вузів в рамках експерименту щодо державної підтримки», — каже Надія Архипова, директор управління планування, контролю та якості клієнтського обслуговування фізичних осіб Далекосхідного банку Ощадбанку Росії.

  Кредит без довідок, застави та поручителів за 1 день

Незважаючи на те що на даний момент ситуація з освітніми позиками залишає бажати кращого, експерти одностайні у своїх прогнозах і з великим оптимізмом дивляться в майбутнє. «Ми очікуємо постійного зростання обсягів кредитування, так як ринок освітніх послуг не схильний кризі в такій мірі, як споживчий ринок, — стверджує Дмитро Демешко, начальник департаменту альтернативних каналів продажів« Банку Сосьете Женераль Схід »(BSGV). — Потреба в освіті з’являється або по досягненні певного віку (випуску зі школи), або для подальшого просування по кар’єрних сходах. І такі явища, як фінансова криза, швидше сприяють підвищеному увазі до освіти ».

Будемо відверті: будь-який потенційний споживач і без пишномовних слів аналітиків в змозі оцінити перспективи освітнього кредиту, просто розрахувавши термін і процентну ставку. Давайте наведемо кілька прикладів, для наочності. У «Кредит Європа Банку» найвигідніший позика видається за програмою «Суперобразованіе»: вона призначена для тих клієнтів, хто отримує першу вищу освіту в державних вузах, які співпрацюють з цим банком. Так, наприклад, при сумі кредиту в 100 000 руб. на термін 6 місяців ПСК (повна вартість кредиту) складе 20,63%. «За нашою статистикою, середня сума кредиту становить 90 000 руб., Терміни кредиту 6-9-12 місяців затребувані однаково», — констатує Марія Власенко. &l3B/ P>

  Іпотека Банку Москви

Оскільки немає комісії за дострокове погашення, термін кредитування клієнти вибирають залежно від уподобань, за розміром щомісячного платежу. У Далекосхідному банку Ощадбанку Росії при сумі кредиту 100 000 руб. строком на 5 років під 12% річних ПСК — 12,67%. Переплата складе 33530 руб. за 5 років. Середня сума освітнього кредиту становить 40 000 руб., Що відповідає цінам на отримання освіти в регіонах нашої країни. Видача кредиту в рамках кредитної лінії проводиться після внесення на вклад, який діє у режимі «до запитання», в банк грошової суми, що становить не менше 10% від розміру платежу, передбаченого «Договором про підготовку фахівця» (за семестр, рік) з подальшим перерахуванням разом із сумою кредиту на рахунок освітньої установи.

Як підтвердив Дмитро Демешко, розміри можливих позик розрізняються залежно від цілей, на які береться конкретний кредит. У «Банку Сосьете Женераль Схід» освітній кредит надається як на перше, так і на другу вищу освіту, а також кредит МВА — на навчання в бізнес-школах. Середня сума освітнього кредиту становить 220 000 руб., Середній термін — 3 роки. Розмір кредитів МВА значно більше, оскільки само бізнес-освіта перевищує за вартістю вища. Середня сума кредиту МВА становить 560 000 руб., При цьому кредити завжди беруться на максимальний термін — 5 років. Найбільшим попитом користуються кредити на вищу освіту (приблизно в 15 разів більше, ніж кредити МВА), але ця пропорція відображає і реальне число навчаються у країні.

  Куди і Як вигідно вкладати свої кошти - Мої статті - Каталог статей - Інвестиційні Проекти

Говорити про офіційні підсумки літа за освітніми позиками поки рано: попереду ще два спекотних місяці, так що отримані на сьогодні цифри статистики, безумовно, зміняться, а попит на цей вид кредитування зросте. «У найближчий рік ми очікуємо збільшення обсягів ринку, — продовжує тему Марія Власенко. — У серпні традиційно буде вирішуватися питання з надходженням на платні факультети — в цей час ми і чекаємо нових клієнтів, оскільки кілька великих вузів проявили інтерес до нашої програми ». Важливий сам факт того, що у сучасних споживачів є вибір серед освітніх кредитів, а це означає, що при бажанні ви завжди зможете купити собі «путівку в життя» і змінити своє майбутнє в тому напрямку, який відповідає вашим індивідуальним інтересам і потребам.

Опублікувати коментар

Фондовий ринок

Відеоматеріали

Основи економіки

Останні коментарі

Categories: Без рубрики

Comments are closed.