Банки України

Кредитне шахрайство і як його уникати?

Щоб зняти з картки гроші, шахраєві потрібно знати ПІН-код або володіти спеціальними технічними засобами для підбору коду. Тому необхідно добре запам’ятовувати свійпін-код і ні в якому разі не тримати його в сумці або гаманці разом з картою.

Однак, у більшості випадків шахраї воліють використовувати чужі картки в магазинах, підробляючи на чеку підпис справжнього клієнта, так як отримати готівку в банку шахраям складно, адже касир завжди потребують з держателя картки документ, що засвідчує особу і звірить підпис з оригіналом на зворотному стороні картки. Будьте уважні, якщо ви виявили втрату кредитної картки, терміново зателефонуйте в банк і заблокуйте її.

За допомогою електронного пристрою (скиммера), встановлюваного на банкомати для зчитування інформації з кредитних карт, що проходять через ці банкомати, а також накладний клавіатури або міні-камери шахрай отримує доступ до карткового рахунку жертви і може знімати з нього будь-які суми. < / p>

Сучасні скімери дуже малі. Наприклад, скімери, які використовуються в ресторанах (і не тільки), рази в два менше невеликого стільникового телефону, можуть одночасно зберігати дані сотень магнітних смуг. Коли офіціант бере карту і забирає її, щоб зробити платіж, він може непомітно провести нею по скиммеру, захованому в руці. Бувають плоскі скімери, які взагалі непомітні і просто кладуться в папку з рахунком. Найбільш часто скімінг використовується шахраями при знятті клієнтом грошей через банкомат. Тому будьте пильні і прагніть не знімати гроші через банкомати, встановлені на вулиці, а також регулярно перевіряйте вашу виписку по рахунку.

Дуже поширене Інтернет-шахрайство. Шахраю досить випадково підглянути і запам’ятати реквізити вашої пластикової картки: номер, термін придатності, ім’я та прізвище власника, а також тризначний код CVV2, зазначений на зворотній стороні картки на тому місці, де повинна стояти підпис власника. Існує достатня кількість Інтернет-магазинів, де цих даних достатньо, щоб здійснити платіж і купити товар.

  Ефективна процентна ставка. Розрахунок ефективної ставки - Статті та Поради - кредити, вклади, іпотека, новини банків від

При здійсненні операцій по карті через Інтернет користуйтеся безпечними веб-сайтами. Захищені веб-сайти містять значок у вигляді закритого замка або букву «s» після «http» у полі URL-адреси. Такі веб-сайти забезпечують захист передачі даних.

Одним із прикладів Інтернет — шахрайства стала історія, коли клієнти одного з банків протягом трьох місяців по електронній пошті отримували листи з проханням уточнити дані по пластикових картах. При натисканні на посилання в цьому листі клієнт потрапляв на лжесайт банку, де йому пропонували набрати номер картки та ПІН-код. На Заході цей вид шахрайства відомий як «фішинг» (а по-російськи просто «риболовля»).

Однак шахраї роблять спроби обдурити власників кредитних карт не тільки по Інтернету, але і по телефону. Так, зовсім недавно стала відома історія, коли люди, часом навіть ніколи не брали позику, отримували на мобільний телефон смс про заборгованість по кредиту в одному з банків. Коли «боржник» дзвонив за вказаними в смс контактними телефонами, його просили представитися, дізнавалися паспортні дані і іншу особисту інформацію, а далі починався довгий процес, так званого, з’ясування ситуації. Зрештою «представники банку» пояснювали «боржнику», що позику було взято за наявною у нього мапі іншого банку і для розслідування ситуації, що склалася шахраї просили надати їм номер картки та CVV код.

7. Не передавайте карту третій особі. Використання картки третьою особою може бути розглянуто Банком як грубе порушення правил і може спричинити розірвання Договору з ініціативи Банку.

9. Вимагайте проводити операції оплати товарів і послуг з вашій карті у вашій присутності і при вашому особистому візуальному спостереженні. Не допускайте зникнення карти з поля Вашої видимості навіть на незначний час. Це необхідно для запобігання можливих шахрайських дій з вашою карткою поза полем вашої видимості (додаткова прокатка сліпа по операції, яку ви не здійснювали, повне копіювання магнітної смуги та виготовлення дубліката картки та ін.)

  Каталог молодіжної програми LINX

10. Не використовуйте карту для оплати, якщо касир або торгова точка не викликають у вас довіри. Особливо обережно використовуйте карту в країнах третього світу (Бразилія, Аргентина, тощо), в Південно-Східній Азії (Таїланд, Малайзія, Сінгапур і т.д.), а також на Україні і в Прибалтиці, так як там шахрайства з платіжними картами найбільш розвинені.

Ви можете стати жертвою шахраїв, якщо дозволите комусь взяти кредит на своє ім’я. Ні в якому разі не погоджуйтеся на пропозиції «доброзичливців» оформити кредит за вашим документам. Навіть якщо будуть клятвено обіцяти, що вам «нічого платити не доведеться», що ці люди «все вирішать самі», і що вони навіть готові вам заплатити за цю послугу. Вашу згоду неминуче спричинить зобов’язання по виплаті основного боргу, відсотків і комісій. Довести (навіть у суді) вашу непричетність до цього кредиту буде практично неможливо. Ні в якому разі не ставте свій підпис у договорі, якщо ви самі не мають наміру брати кредит.

Стережіться шахраїв, які пропонують недосвідченим людям взяти на своє ім’я кредит в магазині для покупки якого-небудь товару. Зазвичай шахраї вишукують довірливу жертву і під різними приводами пропонують їй оформити споживчий кредит на купівлю, наприклад, телевізора, музичного центру або холодильника. Просто, кажуть вони, їм «саме сьогодні потрібна ця річ, а необхідні документи у них в іншому місті або вони їх втратили». Вони запевняють, що від Вас потрібно «лише паспорт та підпис у договорі», а у них «все схоплено», вони «розплатяться за кредит самі» і навіть віддячать вам за цю послугу готівкою на місці. Вихід у разі вашої згоди буде вельми плачевний. Шахраї отримають бажаний товар і сховаються назавжди. А ви станете законним боржником по кредиту і будете змушені платити щомісячні платежі до тих пір, поки борг не буде повністю погашений. Якщо ж ви відмовитеся платити, то проти вас будуть застосовані всі санкції, передбачені договором і законодавством. Ваша кредитна історія буде безнадійно зіпсована, і вам буде дуже складно отримати кредит, навіть якщо він вам буде вкрай необхідний.

  Чернігівська область - останні новини -

Пам’ятайте, що загублений вами паспорт або інший документ, що засвідчує особу (посвідчення особи офіцера, паспорт моряка і т.п.), теж може бути використаний шахраями для отримання кредитів з не менш сумними наслідками для вас. Тому в разі втрати документів терміново заявіть про це до найближчого відділення міліції. Інформація про загублений документ (який тут же стає недійсним) фіксується в базі даних МВС. Також ніколи не передавайте ваші паспортні дані малознайомим людям, тому що ними можуть скористатися шахраї.

Шахраї можуть звернутися до вас з проханням виступити в якості поручителя по тому чи іншому кредитному договору. За деякими кредитними продуктами (наприклад, іпотека або покупка автомобіля) банки вимагають, щоб договір разом з позичальником підписав його поручитель. При цьому поручитель несе ту ж відповідальність перед банком, що й позичальник, якщо інше не передбачено договором поруки. Тому, щоб не опинитися заручником шахраїв, ніколи не погоджуйтеся виступати поручителем для незнайомих вам людей. В іншому випадку весь тягар відповідальності за цим кредитом може лягти на вас, а шахраї зникнуть у невідомому напрямку.

Посилання по темі

Знаходять:

  • шахрай використовує чужу карту
Categories: Без рубрики

Comments are closed.