Банки України

ПЕНСІЯ

БІЗНЕС

РОБОТА

СТРАХУВАННЯ

ТРАНЗИТ

Реклама

Пенсія

Партнери

Криза без кордонів? Держборг США можуть зробити безлімітним

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s тільки недавно погрожувало знизити рейтинг США: мовляв, найсильніша колись економіка світу більше не викликає довіри в якості позичальника. А оскільки рейтинг — це сигнал для можливих кредиторів про те, чи варто давати країні в борг чи ні, навіть незначне «падіння» може обернутися вкрай сумними наслідками для Штатів. Навіть якщо Конгрес ухвалить рішення про підвищення ліміту держборгу США, ніхто просто не захоче викуповувати цей самий борг і тим самим ризикувати своїм капіталом. Втім, поки рейтинг чіпати не стали, а замість цього запропонували американській владі просто-напросто відмовитися від законодавчого обмеження величини запозичень.

Нагадаємо, встановлений максимум державних запозичень було вичерпано США ще в травні. В результаті, державі просто нічим покривати бюджетний дефіцит, воно ледве-ледве справляється зі своїми соціальними зобов’язаннями; і якщо до 2 серпня ліміт держборгу підвищений не буде американці ризикують не отримати своїх пенсій, попередив недавно президент країни Барак Обама. У цілому ж, якщо ситуацію терміново не змінити, країну чекає дефолт з усіма його наслідками, що випливають, причому дістанеться аж ніяк не тільки США, але і десяткам держав, колись вклали в американські долари і облігації Казначейства.

Тому зараз фінансовий світ з прихованим диханням чекає рішення американського Конгресу: буде підвищений борг чи ні. Тим часом Moody’s вирішило стати на захист інвесторів американської економіки і надалі захистити їх від виникнення подібної плутанини.

— Кредитні ризики США були б набагато нижче, якби американський уряд змінив модель управління запозиченнями і усунуло наявну невизначеність, — заявив аналітик Moody’s Стівен Хесс в офіційному огляді агентства. Причиною невизначеності Хесс називає якраз наявність ліміту держборгу, який переглядається вже аж ніяк не вперше, але при цьому кожна така процедура змушує кредиторів понервувати.

  Іпотека в Кірові: Чи легко отримати іпотеку і як зробити це максимально вигідно

— Ліміт запозичень Казначейства США встановлюється з 1917 р. і історично служив елементом обмеження боргових ризиків з державного боргу цієї країни, позначаючи інвесторам цільовий рівень зобов’язань США і контроль держави за цим рівнем, — пояснює головний економіст УК « ; Фінам Менеджмент »Олександр Осін . — Однак в умовах глобальної боргової та економічної кризи, подібних заходів для стабілізації довіри інвесторів вже недостатньо. Ринок більшою мірою орієнтується на наявність світового попиту на держборг і валюту США. Цей попит, у свою чергу, визначається сохраняющимся на даний момент згодою провідних держав у загальній антикризової роботи в рамках «світового уряду».

Крім США, ліміт держборгу встановлюють лише поодинокі країни, в яких ця міра дійсно працює як внутрішній борговий «стоп». Але в Штатах ситуація інша. Фактично ліміт ніяк не обмежує зростання державних боргів (він переглядався у бік підвищення вже 78 разів), при цьому періодично «створює невизначеність» і змушує гадати — стала країна банкрутом або ще не стала.

— Якщо Америка відмовиться від обмеження держборгу, це зробить зовнішньоекономічну політику країни більш передбачуваною, — говорить Осін. — У свою чергу, це знизить ризики за держборгом США та сприятиме скороченню середньої вартості запозичень Казначейства. ;/ P>

  Критерії оцінки позичальника при кредиті на бізнес,

— Варіант фактичної відмови від повноцінного законодавчо встановлюваного ліміту по боргу є зараз основним для Адміністрації США і Сенату в їх діях щодо врегулювання проблеми, що створилася. Американський Сенат у середу, ймовірно, проведе голосування за спільним планом лідерів Республіканської і Демократичної фракцій у Сенаті М. Макконнелла і Г. Рейда. Проект передбачає зміну Конституції, відповідно до якого Президент США отримає право своїм власним рішенням збільшувати ліміт запозичень, і дане рішення після його прийняття може бути заблоковано лише 2/3 голосів Конгресу, — розповів Осін. — У рамках цієї пропозиції створюється парламентська комісія з структурним бюджетним реформам, яка розглядатиме можливості оптимізації бюджету США незалежно від рішень щодо боргового ліміту. Досить можливо також паралельне винесення в середу на голосування пакета скорочень витрат бюджету в найближчі 10 років на $ 1,5 трлн. Це має сприяти позитивному вирішенню Сенату за запропонованим зміни Конституції.

На майбутнє ж Moody’s радить Америці брати приклад з менш багатих, але більш ощадливих країн і вводити економічні, а не адміністративні механізми обмеження держборгу. Втім, про свої плани на цей рахунок Барак Обама поки мовчить.

Матеріали по темі:

Партнери

Єдине, що Міжнародне рейтингове агентство занесе до чорного списку США на останню сходинку як неплатоспроможне держава з великою кредиторською заборгованістю більш ніж 15 країнами світу. Держборг США за ще спочатку 20 століття виник і не разу не погашався.

Якщо «без емоцій», то на вищому! законодавчому рівні! Піндос ведуть мову про те, щоб відсунути трохи крах цієї величезної фінансової піраміди чи валити її зараз! Нам же, по умисної задумом або по дурості Кудрі, залишається тільки з дурним виразом обличчя (його виразом) робити оптимістичний вигляд, що піраміда не впаде, — посміхатися, помилково заглотив перчик чилі.

  Іпотека і дефолт

США досі розглядаються як потенційний противник. Цікаво скільки відкотили Кудріну і його компанії за те, що вони величезні кошти Росії віддали противнику. Ось вже дійсно — вороги народу. Планомірно реалізовують доктрину Аллена Даллеса. Інший логіки я просто не бачу.

Давайте будемо поважати один одного і сайт, на який Ви і інші читачі приходять поспілкуватися і висловити свої думки. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти коментарі або частину коментарів, якщо вони не відповідають даним вимогам.

Редакція залишає за собою право публікації окремих коментарів в паперовій версії видання або у вигляді окремої статті на сайті www.aif.ru. Ви також можете спілкуватися один з одним, завівши собі щоденник на blog.aif.ru.

Останні статті розділу ЕКОНОМІКА

Низькі ціни на новобудови Москви

Вигідно купити квартиру в Київі

Регіони AIF.RU

Консультанти

Реклама

Реклама

Запитання Відповідь

Партнери

Categories: Без рубрики

Comments are closed.