Банки України

іпотечний калькулятор >>>

Іпотечна угода може бути оформлена тільки після того, як всі необхідні документи, представлені в банк, були ним прийняті, а кредитний комітет банку виніс рішенняпро видачу іпотечного кредиту. Процедура оформлення іпотечної угоди проходить у банку, де видається кредит. І за її підсумками ви, нарешті, отримуєте жаданий кредит на квартиру чи інше житло у своє користування.

Основними договорами, що укладаються в процесі оформлення іпотечної кредитної угоди, є кредитний договір і договір купівлі-продажу та іпотеки (або договір купівлі-продажу і договір іпотеки). Відповідно, для їх підписання необхідна присутність представника банку, позичальника і продавця житла.

Також банк може вимагати оформити договір поручительства третіх осіб — як правило, потрібно 3-4 поручителя з боку боржника. За цим договором при невиплаті боржником суми боргу поручитель зобов’язаний зробити це сам. Поручителями можуть виступати не тільки фізичні, а й юридичні особи (у такому разі при оформленні іпотечної угоди повинен бути присутнім представник компанії).

Як правило, банки пропонують стандартні форми договорів. Але, ви можете попросити змінити ті чи інші формулювання, якщо принципово з ними не згодні. І не забудьте, що в кредитному договорі у позичальника обов’язків значно більше, ніж у банку, який надає гроші і власне ризикує своїми грішми.

Також пам’ятайте, що оформлення іпотечної угоди — фінальний етап процедури вступу в іпотеку, і якщо до цього моменту ви цілком могли відмовитися від угоди, то після підписання договорів зробити це буде значно складніше, оскільки для анулювання договорів потрібні вагомі причини.

  Як продати кімнату в комуналці. Ринок нерухомості

Першим підписується кредитний договір (якщо купується квартира знаходиться в будинку, що будується, то також підписується договір застави майнових прав на об’єкт, що зводиться нерухомості). Потім оформляється договір купівлі-продажу та іпотеки квартири, після чого складається заставна.

У процесі оформлення іпотечної угоди в банку відкривається поточний рахунок позичальника. Банк зараховує суму кредиту на рахунок позичальника, відкриває безвідкличний акредитив (форму розрахунку, згідно з якою банк протягом обумовленого терміну зобов’язується оплатити продавцеві нерухомості вартість квартири). Тоді ж на рахунок продавця вноситься початковий внесок.

Далі необхідно пройти державну реєстрацію договору купівлі-продажу та іпотеки квартири. Щоб уникнути непорозумінь у реєстраційні органи варто уявити три комплекти документів: оригінали, нотаріально завірені копії і звичайні копії. Більше того, при реєстрації додаткових угод до договорів іпотеки потрібні не тільки самі угоди, а й документи, пов’язані з внесенням змін до договорів.

Зазвичай процедура реєстрації іпотечної угоди займає не більше двох тижнів. Після реєстрації позичальник отримує свідоцтво про право власності з обтяженням, а продавець квартири приходить в банк із зареєстрованим договором купівлі-продажу квартири і отримує суму, що залишилася, знімаючи її з акредитива.

  Диплом в кредит у держави, Вища освіта: статті та поради

Чи повинен бути присутнім при оформленні іпотечної угоди нотаріус? Ряд банків наполягають на завіренні іпотечного договору у нотаріуса, хоча обов’язковість цієї процедури законодавчо скасована в 2005 році. Добре це чи погано?

З одного боку, така ситуація дозволяє знизити додаткові витрати по іпотеці і позбавляє позичальника від необхідності погоджувати з нотаріусом час приїзду в банк для оформлення угоди. З іншого боку, призводить до ряду складнощів. Так якщо нотаріус на угоді не присутній, то для укладення іпотечного договору і його реєстрації банку потрібно отримати від клієнта нотаріально засвідчена згода чоловіка на укладення договору іпотеки або нотаріально засвідчену заяву про те, що заставодавець на момент укладення договору не є у шлюбі (коштує від 100 до 500 руб.).

Крім того, якщо договір іпотеки не завірений нотаріусом, реєструючі органи вимагають нотаріально завірену копію договору іпотеки та кредитного договору. І тут можна зіткнутися з такою ситуацією: не всі банки при укладенні договорів вважають за необхідне їх зшивати і завіряти підписами та печатками сторін на звороті. А нотаріус може відмовитися завіряти копію договору, якщо він укладений в простій письмовій формі і не прошнурований. Таким чином, доведеться приїжджати в банк ще раз для того, щоб поставити відсутню підпис і печатку.

  Іпотека для бюджетних службовців в регіонах Росії

Виходячи з усього вищесказаного, послугами нотаріуса, швидше за все, скористатися доведеться. В даний час за законом «Про держмито» нотаріус вправі вимагати за свою роботу 200 руб. У реальності вам доведеться викласти 1-2,5% від вартості предмета іпотеки. Причому, щоб дотримати видимість законності, ці гроші нотаріус візьме за складання договору.

перше, без дозволу заставодавця не можна здавати квартиру в оренду, оскільки у відповідності зі стандартними умовами договору, квартира купується для власного проживання позичальника.

Також квартиру з невиплаченої іпотекою не можна продавати або передавати в заставу до повного погашення кредиту (втім, за домовленістю сторін — кредитора, позичальника і сторони, охочий купити або взяти в заставу дану квартиру, — можливе отримання дозволу кредитної організації на ці дії) .

Ну і очевидна річ: не можна свідомо погіршувати стан житла. Тобто якщо буде доведено, що позичальник своїми діями призвів до зменшення ринкової вартості квартири, банк має право вимагати дострокового погашення кредиту.

java1 + = «& jscript =» + java; document.write («

Categories: Без рубрики

Comments are closed.