Банки України

Бізнес і фінанси

Фінанси

У результаті кризи компанії різної величини зазнали збитків, втратили активи, деякі розорилися. Негативні наслідки торкнулися практично всіх, проте в найбільш складномустановищі опинився саме середній бізнес . Основна причина такого становища — різка зміна кредитної політики в банках.

«Практично весь малий бізнес завжди розраховував на власні кошти, а не на позикові, тобто безпосередньо кризу ліквідності його не торкнулася, хоча, звичайно, він випробував зниження платоспроможного попиту, — описує становище Ігор Рогожников, аналітик БТА Банку. — Великим компаніям набагато простіше залучати позики; хоча активність їх кредитування і знизилася за рахунок запозичень за кордоном, але кредитування всередині країни залишається на високому рівні внаслідок заміщення іноземних кредитів банками всередині країни. Компанії середнього розміру використовували кредити переважно для розвитку бізнесу, в даний час вони фактично відрізані від кредитного ринку, так як вимоги банків до позичальників за заставними активами, ставками, строками кредитування посилилися, що, безсумнівно, негативно вплине на подальше розвиток бізнесу . Можливо, після проходження піку кризи вимоги до позичальників і ставки трохи знизяться, однак не варто розраховувати, що рівень ставок опуститься до докризових рівнів ».

Більшість аналітиків сходяться на думці, що великому бізнесу доступна державна підтримка , а в Росії це завжди ефективно уберігало від будь-яких економічних напастей. Держава вважається найбільш надійним гарантом виживання компаній-гігантів. «Природно, у кризових умовах краще себе почуває великий бізнес, — підтверджує Олександр Разуваєв, начальник відділу ринкового аналізу Собінбанку. — Він, в силу розмірів, більш стійкий до негативної ринковій кон’юнктурі. І йому набагато більш доступна державна підтримка. Навряд чи в Росії відбудеться банкрутство якої великої промислової або торгової корпорації ». Таким чином, підприємства — лідери своєї галузі хоч і відчули удар економічної стихії, але перебувають під крилом у найнадійнішого в наші дні союзника.

  Як вибрати електродуховку?.

Оцінюючи шанси на виживання середніх і малих організацій, експерти роблять ставки на представників малого підприємництва. «Малий бізнес мобільний, гнучкий і може швидко перебудуватися під нові умови, — розповідає генеральний директор агентства фінансового консалтингу ТОВ« АФК «Акцепт» Юрій Осипов. — При своїх невеликих витратах і витратах вони можуть простояти і навіть розвиватися. Найскладніше, на наш погляд, середньому бізнесу. Середні компанії вже не настільки гнучкі, як невеликі фірми, але й не настільки стійкі, як великі. Грамотний менеджмент, оперативні зміни, оптимізація видаткової частини — це їхній шанс. Але саме вони схильні самому великому ризику ».

Незважаючи на те що положення зараз можна назвати складним, перспективи програм кредитування, особливо для великих підприємств, експерти знаходять дуже хорошими. «Зовнішні борги великих корпорацій можуть бути рефінансовані через ВЕБ, — коментує Олександр Разуваєв. — При цьому у багатьох великих корпорацій склалися багаторічні відносини з комерційними банками. Така співпраця навряд чи буде перервано. Слід також зазначити, що ризики кредитування великого бізнесу досить низькі ». Деякі експерти прогнозують зростання обсягу кредитування великого бізнесу найближчим часом, на відміну від стану справ з малими та середніми підприємствами. «Перспективи розвитку кредитування великого бізнесу залежать від перспективи розвитку країни в цілому, — продовжує тему Ігор Рогожников. — У Росії відмінні довгострокові перспективи розвитку. Відповідно, і розвиток великого бізнесу буде інтенсивним, тим більше що фінансова криза очистить ринок від неефективних, слабких компаній, а умови кредитування стануть лояльніше по відношенню до позичальників, знизяться ставки. У поточних умовах, коли міжнародні боргові ринки, як і кредитування міжнародними банками, не доступні, сектор корпоративного кредитування всередині країни буде заміщати частину зовнішніх позик, в результаті чого обсяги кредитування великого бізнесу будуть рости набагато швидше кредитування малого і середнього бізнесу та роздрібного кредитування ».

  Іпотека і розлучення: як поділити квартиру? - Новина з рубрики Особисті гроші, актуальна інформація, обговорення новини, дискусії на Newsland.

Таким чином, в умовах економічної кризи найскладніше доводиться представникам середнього бізнесу, а найлегше виживають великі гравці, під яких і будуть «заточуватися» основні кредитні програми в банках.

Масштабний економічна криза змусила уряд прискорити вирішення проблем, які накопичувалися роками. Вже з 1 січня нового року податкова система буде кардинально змінена на користь бізнесу. Як заявив вчора на X з’їзді «Єдиної Росії» прем’єр-міністр Володимир Путін, ставка податку на прибуток для підприємств буде зменшена з 24 до 20%. Компаніям більше не доведеться платити податок авансом. Ціна питання по всіх озвученим новаціям — більше 500 млрд руб … [Далі >>]

Учора перший заступник голови Банку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що пік кризи на російському фінансовому ринку вже пройдено, однак проблеми з ліквідністю можуть зберігатися ще протягом 15 місяців. Тим часом ЦБ продовжує розробляти заходи з підтримання ліквідності у банках, зокрема планується знизити рейтинги активів, які приймаються в якості забезпечення для рефінансування, а також ввести аукціони беззаставного кредитування за аналогією з аукціонами Мінфіну Росії … [Далі >>]

  Як вибрати банк для того, щоб взяти кредит?

Вчора на урядовій годині в Держдумі глави Банку Росії Сергій Ігнатьєв і Мінфіну Олексій Кудрін звітували з використання держкоштів з підтримання стабільності фінансової системи. Зокрема, Сергій Ігнатьєв повідомив про зниження майже на 100 млрд дол золотовалютних резервів Росії за два місяці, основною причиною якого стали продажі регулятором доларів для підтримки рубля. У свою чергу Олексій Кудрін підтримав дії ЦБ з розширення коридору бівалютного кошика … [Далі >>]

У п’ятницю ЦБ опублікував дані про виплати за зовнішнім боргом. З урахуванням відсотків російські банки і компанії повинні виплатити інвесторам і кредиторам до кінця наступного року +163200000000 дол, що становить чверть всіх зовнішніх зобов’язань РФ. За даними ЦБ, в четвертому кварталі російським банкам і компаніям чекають погашення на 47,5 млрд дол, включаючи відсотки … [Далі >>]

Categories: Без рубрики

Comments are closed.