Банки України

Гроші для безробітних

Закон про кредитні споживчі кооперативи громадян існує з 2001 року, але, як зазначають автори нової версії, безнадійно застарів. Як пояснив «Газеті» директор Російського мікрофінансовогоцентру Михайло Мамута, сьогодні в Росії вже існує близько 2 тисяч кредитних кооперативів, які обслуговують 500 тисяч клієнтів. Комітет ГД з фінансового ринку рекомендував прийняти законопроект у першому читанні за умови, що він буде істотно перероблений до читання другого.

Суть законопроекту зводиться до наступного: громадяни об’єднуються в організацію, фінансують її допомогою власних коштів, роблячи внески. З цих коштів кооператив потім «задовольняє фінансові потреби членів кредитної кооперативу». Іншими словами, учасники кооперативу зможуть отримувати гроші в борг, не вдаючись до допомоги банків. Передбачається, що кооперативи будуть видавати кредити таким категоріям населення, з якими банки вважають за краще не зв’язуватися. Зокрема, безробітним і малозабезпеченим громадянам. Правда, тоді залишається незрозумілим, за рахунок яких коштів такі громадяни зможуть робити внески до кооперативу.

Але головним невирішеним моментом у законопроекті залишається питання, за рахунок яких коштів кооператив буде кредитувати своїх членів. Як пояснює депутат Держдуми, член комітету з фінансового ринку Павло Медведєв, фінансувати за рахунок одних тільки членських внесків нереально. Депутат вважає, що було б правильно запозичити німецьку схему, коли банки беруть під своє крило кілька кооперативів. «Банки кредитують кооператив і роблять його своїм агентом в тих областях, де не мають ні філій, ні підрозділів», — говорить він. «Кооперативам така підтримка теж була б цікава, — вважає депутат. — У Німеччині багато кооперативів перетворилися потім у кооперативні банки». Але, на думку Михайла Мамут, міжнародний досвід не можна в чистому вигляді копіювати в Росії. Втім, він визнає, що тільки за рахунок пайових внесків кооператив кредитувати не зможе. «Але кооперативи зможуть залучати вклади населення, а також зовнішні джерела фінансування у банків», — пояснює він.

  Іпотека, закон про іпотеку. Які закони регулюють іпотеку. Закон у сфері іпотечних кредитів - Закони - Всі про іпотеку

«Я не дуже розумію, як це буде працювати, — міркує член правління Райффазенбанк Роман Воробйов. — Банківський сектор жорстко регулюється, а хто дасть гарантію, що кооперативи, отримавши гроші від громадян, не зникнуть?» Побоювання банкіра не позбавлене підстав. Не далі як у квітні цього року було ініційовано розслідування у справі про споживче кредитному кооперативі «Восход» у Нєфтєкамську. Він працював з жовтня 2007 року, а в квітні цього року всі його чотири офісу виявилися закрити.По попередніми оцінками міліціонерів, на цей день більше 5,5 тисячі громадян вклали в кооператив більше 125 млн рублів. Внески, які громадяни робили до цього кооперативу, становили від 5 тисяч до 250 тисяч рублів. Кооператив у свою чергу обіцяв дати 95% прибутку вже через 21 день.

  Відсоток по іпотеці для лікарів повинен скласти 5-7 відсотків Віталій Петров Лікарям знизять ставки по іпотеці "Російська газета Уряд має намір знизити процентну ставку для лікарів по іпотеці до 5 - 7 відсотків. Про це заявив Дмитро Медведєв під час відвідин уфімській республіканської клінічної лікарні: "Держгарантії нам, по всій видимості, доведеться видати - і тоді ця іпотека буде приваблива для лікарів". Потім глава держави зустрівся з представниками мусульманського духовенства і попросив їх про підтримку в боротьбі з екстремізмом

З’ясувалося, до речі, що глава цієї фінансової піраміди був раніше судимий за шахрайство. І це не перший випадок шахрайства під виглядом кредитного кооперативу. У 2007 році розвалився кредитний кооператив «Уфакредіт», що залучав кошти пайовиків під 40-70% річних. Від нього постраждали близько 4,5 тисячі пайовиків.

Як пояснив кореспонденту «Газети» Михайло Мамута, безумовно, необхідно регулювання даної сфери, і після прийняття закону буде обраний регулюючий орган. За його словами, це має бути фінансове відомство — Мінфін, ФСФР чи інше.

Автори законопроекту розраховують, що він буде прийнятий цього року. Однак представники банківської спільноти скептично оцінюють ідею кредитувати незаможних громадян і підприємців, які не мають ніякого забезпечення. «Якщо мова йде про кредитування стартового бізнесу, то треба врахувати, що, за статистикою, з 10 нововиявлених підприємств через рік залишаються тільки два, — пояснює заступник директора департаменту кредитування малого та середнього бізнесу Промсвязьбанка Роман Горбунов. — Банки практично не кредитують» старт- апи «. Таким чином, члени кооперативу будуть дуже ризикувати».

  Авто з Кореї під замовлення - Сторінка 2

За його словами, закон недопрацьований, тому що абсолютно незрозуміло, хто буде регулювати створення цих кооперативів, їх організовувати і хто буде ними користуватися. «Банки приймають вклади, і їх жорстко контролює ЦБ. У разі кооперативів проблематично уявити собі регулювання», — додає він. Посилання на західний досвід також здаються йому неправомірними. «У країнах Західної Європи існує ряд цільових програм з підтримки малого бізнесу, — нагадує він. — Зокрема, перші роки підприємці не платять податки, мають цілий ряд пільг від держави і муніципальних фондів».

Categories: Без рубрики

Comments are closed.