Банки України

може банк в односторонньому порядку підвищити процентну ставку за споживчим кредитом?

У нашій країні до банків, та й будь-яким іншим фінансовим організаціям, спочатку довіри у людей небагато. Тому будь-якалюдина, отримавши споживчий кредит і зазнавши при цьому певні позитивні емоції, потім ні-ні, та й задумається, не піднесе йому банк небудь сюрприз. Наприклад, збільшить процентну ставку , відправивши поштою «лист щастя» з повідомленням і, зрозуміло, вдячністю «за те, що користуєтеся послугами нашого Банку».

Щоб перестати турбуватися (або хоча б знизити «градус» занепокоєння), досить ретельно вивчити кредитний договір , причому зробити це до моменту її підписання. Якщо там вказано, що банк має право в односторонньому порядку підвищувати процентну ставку — значить, так воно і є. Однак цей пункт суперечить законодавству, і у випадку, якщо банк зважиться на цю міру, головне — шуміти голосніше . Кредитна історія сучасної Росії знає випадки, коли банки відмовлялися від рішень про підвищення відсоткової ставки за споживчими кредитами через те, що ризикували втратити репутацію. Крім того, завжди є суд.

  Багатодітна молода сім'я має прао на пільговий кредит на житло?, Юридична консультація, Соціальні питання

Якщо ж у договорі сказано, що в односторонньому порядку ніякі умови кредиту, будь то процентна ставка, сума або термін виплати, мінятися не можуть , — значить, і хвилюватися нема про що. Теоретично. На практиці трапляється всяке — банки, сподіваючись на тотальну юридичну безграмотність своїх позичальників, можуть зважитися порушити умови власного договору. Головне — не мовчати!

У нашій практиці був лише один випадок такого підвищення відсотків — у розпал кризи 2008 року деякі банки підвищували ставки через різке падіння цін на нерухомість (відповідно знецінення заставлених по іпотеці об’єктів).

  Міжнародні грошові перекази: огляд систем грошових переказів

Порядок надання кредиту юридичній або фізичній особі завжди передбачає укладання договору з банком. Читайте його дуже уважно і уникайте неприємних для себе наслідків у вигляді підвищення ставок. А ще краще звертайтеся до нас. Будучи кредитним брокером, ми проконсультуємо Вас з усіх виникаючих питань і допоможемо взяти кредит на найвигідніших умовах в короткі терміни.

Ця запис звернена до тих, хто вирішив «намалювати» документи для оформлення кредиту. Тут ми хочемо пояснити, чому так робити не можна, і яка відповідальність за це передбачена. Ми …

Криза, вітер якого дме вже майже півроку, поки так і не настав, і за деякими прогнозами не настане. Його чекали в грудні, січні, березні, але до цих пір ніяких серйозних проблем не виникло ….

Досить часто до нас звертаються клієнти, які хочуть оформити споживчий кредит без підтвердження доходу, що не надаючи довідки про доходи, і дуже дивуються, коли чують від нас …

  Як вигідно взяти іпотеку?

Ми вважаємо, що працюємо ефективно, як з клієнтами, так і з банками-партнерами. За підсумками 2011 року було схвалено 53% поданих заявок на кредит. Це в 2 рази вище середнього показника по ринку …

Для нашої компанії, як і очікувалося, минулий рік виявився успішніше попередніх — наслідки минулої кризи вже не відчувалися, а очікування прийдешнього, якщо і лякали банки, то не настільки, …

Categories: Без рубрики

Comments are closed.