Банки України

Зростання цін на житло диктує свої закони. Ті громадяни, хто ще вчора міг купити квартиру без допомоги кредиту, сьогодні без іпотеки обійтися не можуть. За оцінками експертів, з кожним роком все більше і більше росіянприймають пропозиції банків по іпотечному кредитуванню. При цьому в самому скрутному становищі опиняються молоді сім’ї, які просто не в змозі встигнути за зростанням цін і зробити хоча б початкові накопичення …

Державні структури та комерційні організації звернули увагу на цю «неохоплену» іпотекою категорію населення. Сьогодні і молоді люди, не маючи первинних накопичень, можуть стати заемщікамі.Государство вирішило підтримати молоді сім’ї, давши їм фору в розмірі початкового внеску. Урядом було розроблено програму «Молодій родині — доступне житло». Її учасники можуть отримати свідоцтва, грошовий еквівалент яких дорівнює до третини вартості житла, що купується. Цієї суми цілком достатньо, щоб внести початковий внесок по іпотеці.

Давайте розберемося, хто ж може скористатися такою привабливою можливістю. Одна з основних вимог — це вік: Cемья, в якій хоча б один з подружжя не досяг тридцяти років, або неповна сім’я (з одним батьком), в якій батько не досяг тридцятирічного віку. При цьому шлюб сім’ї без дітей повинен бути зареєстрований не менше одного року. Вік — не єдиний критерій відбору для державної програми. Сім’я повинна бути визнана потребує поліпшення житлових умов. Кількість квадратних метрів, що припадають на одного члена сім’ї, визначають регіональні влади.

Можливостями, які дає програма, вже змогли скористатися жителі 40 регіонів країни. Так, тільки в Київі більше 10 тисяч сімей отримали квартири за цією програмою. Але щасливчиків могло бути і більше. «Головна проблема, — як зазначає депутат Московської міської Думи Іван Новицький, — відсутність будівельних площ у Київі. Під дану програму будуються будинки в Московській області — Балашисі, Зеленограді, а це далеченько …» Незважаючи на подібні проблеми, депутат не втрачає оптимізму. «Робота не припиняється, а навпаки, йде повним ходом, без збоїв, у відповідності з планами і графіками», — говорить пан Новицький. Так, у 2006-2008 роках шляхом збільшення обсягів будівництва передбачається забезпечити житлом 22 тисячі молодих сім’ї, з них за допомогою іпотечного кредиту планують отримати житло 13 тисяч 876 сімей. Безоплатна допомога держави відрізняється по регіонах. Так, у Київі — 30% від вартості житла, у Володимирській області — 30% від загальної вартості житла, в Ярославлі — 40%, в Нижньому Новгороді — 35% — для сімей, які не мають дітей, і 40% — для сімей з дітьми. Процентні ставки по кредиту також будуть нижче ринкових і знову ж таки в кожному регіоні — свої. Таким чином, частина коштів на субсидії молодим сім’ям виділяється з федерального бюджету, решту на свій розсуд і можливостям виділяють регіональні та муніципальні влади.

  Що вигідніше - ануїтет або класичний графік погашення кредиту? - Важливо про кредити - Банківський портал

Деякі комерційні банки, мабуть, за аналогією з державною програмою, пропонують молодим сім’ям купити квартиру по іпотеці на особливих умовах. Наприклад, це програма «Молода сім’я» від Ощадбанку, кредити «Молодіжний» і «Студентський» від Національної іпотечної компанії, «Житло молодій сім’ї» від «Промсвязьбанка», «Програма для молодят» від «Фора-банк». Розробники «молодіжних» програм враховували насамперед те, що молоді подружжя не має базових накопичень. Початковий внесок за такими кредитними продуктами мінімальний — починаючи від 5% від суми кредиту. Проте зараз багато банків пропонують програми з 100%-ної оплатою житла, тому мінімальний розмір початкового внеску вже не є перевагою. Якщо порівнювати процентні ставки, які пропонують банки за програмами для молодих, то вони на тлі ринкових виглядають цілком звичо9ними — у середньому 12-13%.

  Кращий споживчий кредит як вибрати, в якому банку взяти

Серед переваг даних кредитних продуктів сьогодні можна виділити два моменти. По-перше, практично всі банки надають можливість в якості співпозичальників виступити батькам молодих людей. Це дозволяє істотно збільшити не тільки шанси на отримання кредиту, але і розмір самого кредиту. Директор департаменту іпотечних угод компанії «Фосборн Хоум» Наталія Россошанская говорить, що подібні програми користуються популярністю серед молодого покоління позичальників: «Безсумнівний позитивний момент таких програм у тому, що в якості сукупного доходу при розрахунку розміру кредиту банки можуть розглядати не тільки дохід сімейної пари, але і дохід їх батьків «.

друге, за цими програмами врахована ще одна важлива деталь: при народженні дитини в період дії кредитного договору банки можуть надати відстрочку по платежах до трьох років, але зі сплатою відсотків за цей період. Невеликий перепочинок в оплаті на і без того «витратний» період у сім’ї буде.

Ну і, нарешті, прийнята до уваги «перспективність» молодої сім’ї. Терміни кредитування за такими програмами, як правило, великі — 20-25 років, що дозволяє зменшити щомісячні виплати по іпотеці. З іншого боку, передбачається можливість дострокового погашення кредиту без штрафних санкцій. Так, «Промсвязьбанк» у своєму договорі обумовлює навіть можливість часткового дострокового погашення: після внесення значної суми в рахунок виплат за кредитом банк може зробити перерахунок графіка або за сумою платежів, або — за їх кількістю. Можливість дострокового погашення — важлива деталь. Адже ніхто не виключав того, що на момент «переростання» сім’ї свого «молодого» віку, їй вдасться зробити накопичення і погасити свій борг раніше.

  Вузол кріплення моноліту до заставної деталі - Залізобетонні конструкції - Форум

Проте перш ніж скористатися подібними пропозиціями, краще звернути увагу і на інші програми, розроблені банками без огляду на вік. Ігор Жигунов, начальник департаменту продажів Міського іпотечного банку, говорить, що назва програми — не найголовніше, треба уважно читати умови кредитного договору: «Кредит для молодих сімей — це насправді повинно бути не назвою програми, а реальним кредитним продуктом, який актуальний саме для молодої сім’ї «.

Ощадбанк РФ зробив безпрецедентний на російському ринку кредитування хід. З 19 квітня банк скасовує всі існуючі до цього комісії по кредитах для фізичних осіб. Цим заходом Ощадбанк РФ розраховує розворушити кредитний ринок.

Знаходять:

  • !промсвязьбанк за програмою «житло молодій сім’ї»
  • банк для молоді
Categories: Без рубрики

Comments are closed.