Банки України

Поручителі за кредитом: відповідальність за прострочення і неповернення кредитних коштів

Мало хто з друзів і родичів позичальника замислюється про наслідки, ставлячи підпис в договорі поруки. До якої міриі в яких випадках вони відповідають за прострочення або неповернення кредиту?

Мало хто з друзів і родичів позичальника замислюється про наслідки, ставлячи підпис в договорі поруки. До якої міри і в яких випадках вони відповідають за прострочення або неповернення кредиту?

«Солідарна (рівна з позичальником) відповідальність поручителя настає у всіх випадках невиконання зобов’язань за кредитним договором, в тому числі часткового невиконання. Обсяг відповідальності поручителя в договорі поруки, крім вказівки на солідарну відповідальність перед кредитором, може містити умову, при якому» поручитель відповідає перед банком усім своїм майном (у тому числі грошовими коштами) в обсязі, сформованому на момент вимоги «, — відповідає Олександр Васильєв, заступник начальника управління роздрібних операцій банку» Відродження «.

  Що змушує купувати житло за кордоном?

Тобто фактично поручитель є таким же позичальником, тільки не отримали грошей від банку. «Поручитель нарівні з позичальником повністю відповідає за дотримання умов кредитного договору і несе рівну з позичальником відповідальність за його невиконання, якщо інше не обумовлено в договорі. Вимога банку до поручителя про виконання договору зазвичай настає в тому випадку, якщо банк не може стягнути заборгованість з самого позичальника «, — продовжує Ганна Панкратова, директор департаменту маркетингу роздрібного бізнесу НОМОС-банку.

  Що робити, якщо вас змушують працювати понаднормово »Робота з персоналом (HR)» Документи по роботі »Бізнес-довідники» RB.ru

Навіть зі смертю позичальника борг нікуди не зникне. За договором поруки поручитель зобов’язується перед кредитором іншої особи відповідати за виконання останнім його зобов’язання повністю або в частині. Зобов’язання поручителя обмежено лише обов’язком нести відповідальність за боржника, а не виконувати зобов’язання за нього.

У разі ж відсутності спадкового майна і спадкоємців у померлого позичальника виконання зобов’язань з повернення суми заборгованості припиняється. Отже, договір поруки, укладений в забезпечення виконання зобов’язань позичальника за кредитним договором, також припиняється.

  Чек банківський

Але це якщо успадковувати нічого, а якщо є що? Поручитель все одно повинен віддати чужі борги, але банк при цьому відповідно до Цивільного кодексу може звернути стягнення на що знаходилося у власності померлого позичальника майно, яке переходить у спадок до іншим особам відповідно до заповіту або законом.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.