Банки України

Позичальникам лікнеп необхідний — вважають банки

Навесні 2013 року планується опублікування закону «Про споживче кредитування», так як сьогодні такого юридичного терміну, як «споживчий кредит» в Росії немає… Минуло вісім з невеликим років, як почалася розробка цього законопроекту. Протягом цього часу Міністерству фінансів, як розробнику законопроекту, неодноразово пропонувалося законодавцем внести безліч значимих змін і поправок. Метою закону «Про споживче кредитування» є узагальнення норм законодавств як цивільного, так і про захист прав споживачів, врахувати досвід судочинства справ, пов’язаних з питаннями споживчого кредитування, тим самим захистити позичальника, як найбільш слабку сторону. З моменту опублікування горезвісного закону, необхідно ще 12 місяців для приведення документів Банку РФ у відповідність з вимогами цього нормативного акту. Так що розраховувати споживачеві на швидке поліпшення нормативної бази в галузі кредитування не доводиться. В даний час в Російській Федерації лише суди відіграють визначальну роль у вирішенні спірних питань у галузі споживчого кредитування. Вступ же в силу нового закону значно спростить вирішення багатьох проблем у цій сфері.

  Яку комісію беруть за зняття грошей у банкоматах Ощадбанку, якщо картка від Банку Москви в Київі? - Банківський форум. Форум про банки. Обговорення кредитів, вкладів, банківських карт.

Які ж причини виникнення спірних питань? Часто виникають спірні питання через складність оформлення самих договорів кредитування, складності їх розуміння позичальниками, особливо в області договірних зобов’язань. Клієнти іноді просто не розбираються в спеціальних термінах, а просто акцентують свою увагу на процентну ставку і суму. Новий закон якраз і націлений на вирішення подібних проблем. Закон вимагатиме, що б в договорах кредитування були присутні всі необхідні пояснення, поряд з інформацією про платежі.

  Ломбардний кредит під заставу нерухомості, ломбард під заставу нерухомого майна

Важлива деталь, що майбутній Закон закріплює список обов’язкових вимог до договору. Одне з них — виключення з договорів вимог банків до позичальників про укладення будь-яких додаткових угод і договорів. Сьогодні банки широко використовують такий інструмент як поширення кредитних карт за допомогою пошти Росії. Ці дії залишаються за рамками законопроекту, хоча прямо і не забороняються. Акцент робиться на те, що в поштовому повідомленні неможливо надати повну інформацію клієнту про карту, правила користування нею, обслуговування. Тому особиста присутність громадянина в банку при отриманні картки — обов’язково.

Безсумнівно, майбутній Закон «Про споживче кредитування» дуже своєчасний, актуальне. Але фахівці вже сьогодні знаходять ряд недоліків і всіх проблем у сфері споживчого кредитування він не вирішує. Досить некоректно позначений перелік платежів за обслуговування (операційне, касове), що дозволить банкам трактувати цей момент на свою користь. У законопроекті так само відсутнє право клієнта проводити узгодження умов кредитного договору.

  Коли краще купувати або продавати квартиру Бізнес Новини

© 2010-2013. Авторські права захищені. Жодна частина цієї публікації не може бути використана, репродукована, передана будь-яким електронним, копіювальним або іншим способом без попереднього письмового дозволу власника авторських прав. Використання матеріалів дозволяється тільки з письмового дозволу адміністрації rossovet.ru.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.