Банки України

На зорі кредитного буму і в розпал фінансової кризи банки при видачі великих кредитів воліли й воліють страхувати свої ризики за допомогою застави або поруки. Напевно читачам доводилося стикатися з інститутом поруки:чули від знайомих, вас умовляли стати …

Результат буде виглядати так:

Що потрібно знати, перш ніж стати поручителем за кредитом

На зорі кредитного буму і в розпал фінансової кризи банки при видачі великих кредитів воліли й воліють страхувати свої ризики за допомогою застави або поруки. Напевно читачам доводилося стикатися з інститутом поруки: чули від знайомих, вас умовляли стати поручителем родичі або друзі, вам самим доводилося шукати поручителів і т.д. У свою чергу, одержувачі кредиту обіцяють справно платити і бути паіньками. Перш ніж погоджуватися на поручительство, необхідно чітко уявляти собі, про що йде мова, тому що, коли подання про це з’являється в залі суду, то виправити ситуацію вже представляється малоймовірним.

Говорячи простою мовою, поручитель (ви) відповідає перед кредитором (банком) за належне виконання боржником (родичі або друзі) прийнятих на себе зобов’язань (повернення взятого кредиту). В цілому це трактування відповідає змісту ст. 361 ЦК РФ і пояснює весь сенс поруки. Цей інститут входить до числа, так званих, способів забезпечення виконання зобов’язань.

А тепер розберемо всі «принади» поручительства на простих прикладах. Припустимо, близький друг вмовляє вас виступити поручителем за кредитом, запевняючи, що проблем з платежами не буде. Ну як відмовити другу, і ви погоджуєтеся. Підписуєте, не дивлячись, договір і незабаром забуваєте про цю подію. Проходить ще якийсь час, і вас починають турбувати з банку, повідомляючи, що один ваш не платить, і тому пропонують це зробити вам. Першим ділом ви біжите до одного, а той заявляє, що звільнили з роботи, бізнес звалився і т.д. Загалом, ситуація неприємна, і що робити, невідомо. Скандали у родині, втрата друга, солідарна обов’язок виплатити гроші банку вам з одним за рішенням суду — ось типова картина суворих буднів поручителів.

  Іпотека, іпотечні кредити в Київі від банку Житлового Фінансування, квартира в іпотеку, іпотека на вторинне житло

Найпоширеніший питання новоспечених боржників: «А я тут причому?! Це ж він брав гроші, ось він хай їх і віддає! ». Відповідаємо. У разі неналежного виконання боржником своїх зобов’язань, поручитель несе солідарну відповідальність перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату відсотків, відшкодування судових витрат по стягненню боргу та інших збитків кредитора, викликаних невиконанням або неналежним виконанням зобов’язання (ст. 363 ЦК РФ ). Тобто поручитель стає таким же боржником, як і позичальник за кредитним договором. Солідарна відповідальність передбачає право кредитора вимагати виконання як від усіх боржників разом, так і від кожного з них окремо, причому як повністю, так і в частині боргу. При цьому з олідарние боржники залишаються зобов’язаними доти, поки зобов’язання не виконано повністю (ст. 323 ЦК України).

Таким чином, банк має право вимагати повернення кредиту за своїм розсудом, як від позичальника, так і від поручителя, або від них обох одночасно. Як правило, ця вимога не обходиться без звернення банку до суду. Отримавши судовий наказ чи рішення суду, банк пред’являє наказ чи виконавчий лист судовим приставам. Ось тоді у поручителя виникає ще одне питання: «А кому з нас скільки платити?!». Відповідаємо: «У кого скільки є». Справа в тому, що солідарна відповідальність не встановлює розміру зобов’язання, що підлягає виконанню кожним боржником. Пристави як піраньї будуть відривати по маленькому шматочку «грошового м’яса» від кожного боржника до тих пір, поки не набереться потрібна сума, причому їм буде все одно, у кого з вас двох більше грошей. І тоді у нещасного поручителя виникає третій і останній питання: «Чи можу я повернути ці гроші?!» Гроші-то ви повернути можете, але лише гіпотетично. Ст. 365 ГК РФ наділяє поручителя правами кредитора в частині виконаного ним зобов’язання за боржника. Припустимо, суд постановив стягнути на користь банку з позичальника та поручителя солідарно 10 тисяч рублів. Поручитель віддав 7, а позичальник — 3. Поручитель має право звернутися з позовом до позичальника про стягнення тих 7 тисяч, які він віддав за нього. На практиці ж позичальник до моменту звернення поручителя до суду або не має ні коштів, ні майна для повернення боргу поручителю, або ховається в невідомому напрямку ще на стадії стягнення грошей на користь банку.

  Пільгове кредитування на споживчі потреби молодим сім'ям

Ситуації, коли позичальник помирає, а банк починає «смикати» позичальника рідкісні, але все ж трапляються. Насамперед поручителю необхідно заново перечитати договір поруки. Справа в тому, що даний конкретний поручитель пов’язаний зобов’язанням з даним конкретним позичальником, який повинен конкретного банку. Тобто якщо в договорі поруки немає обов’язку бути поручителем спадкоємців у разі смерті позичальника або третіх осіб, до яких може перейти борг, то можна зітхнути з полегшенням. Банк у цьому випадку повинен пред’являти вимогу тільки до спадкоємців, які відповідають за боргами спадкодавця (позичальника) в силу ст. 1175 ЦК РФ. Однак якщо вищеназване умова все ж таки присутня в договорі, то необхідно пам’ятати, що оскільки спадкоємці відповідають за зобов’язаннями спадкодавця лише в межах вартості майна, що перейшло у спадок, то і поручитель в даному випадку відповідає тільки в цих межах. Простіше кажучи, якщо позичальник був винен банку 10 тисяч рублів, а майна у нього виявилося тільки на 1000, то поручитель також зобов’язаний сплатити тільки 1000 рублів. У результаті банк зможе отримати тільки 2 тисячі, в решті частини зобов’язання як спадкоємців, так і поручителя перед банком, припиняються в силу ст. 416 ЦК РФ.

  Кредит після смерті. Кредит Воронеж

Перш ніж погоджуватися на поручительство, гарненько подумайте, чи варто це робити. Якщо є хоч якісь сумніви в платоспроможності людини, який просити вас йому допомогти таким способом, то краще буде відповісти відмовою, навіть якщо це зіпсує ваші відносини. З людської точки зору, відповідальність поручителя — міра абсолютно несправедлива, проте давайте не будемо забувати, що всі ми дорослі люди і несемо відповідальність за прийняті рішення, тому марно апелювати в суді до того, що «я не знав», « ; я не думав, що все буде так погано »,« я тут не причому »і т.д.

Зліт вашої кар’єри починається на Viadeo!

Репутація онлайн починається з власного бренду

Хороша репутація онлайн — ключ до успішного працевлаштування

Разом з Viadeo ви можете більше!

Сталася помилка.

знаєте ви, що 58% наших користувачів отримують вигідну пропозицію про роботу не рідше одного разу на рік?

Для чого Viadeo?

знаєте ви, що 58% наших користувачів отримують вигідну пропозицію про роботу не рідше одного разу на рік?

Навіщо мені потрібен Viadeo?

Скільки відсотків західних компаній використовують для підбору управлінців ТІЛЬКИ соціальні мережі?

Чи правда, що 85% роботодавців перед тим, як зробити вам пропозицію, перевіряють ваш профіль у соціальних мережах?

Categories: Без рубрики

Comments are closed.