Банки України

Що робити, якщо банк вирішив підняти процентні ставки по кредиту?

Розмір процентних ставок за вкладами не досягає і середнього рівня інфляції і рости не збирається, чого не можна сказати про процентні ставкиза кредитами, які постійно зростають. Наприклад, ставки за всіма кредитними програмами Ощадбанку з початку минулого року збільшувалися три рази.

Звичайно, якщо ви поки придивляєтеся до кредитних продуктів різних банків, ви ще можете отримати кредит у банках, які не встигли підвищити ставки. Але, що можна зробити, якщо банк, хоче змінити умови вашого договору позики і чи можна уникнути зростання ставок за чинним договором?

Банк, звичайно ж, повідомить своїм позичальникам про свою важкою частці і прийнятті рішення радою директорів, про підвищення ставки по вашому кредиту, але що робити в цій ситуації позичальникові? Отримавши заплакане лист про труднощі вашого кредитора, який дуже шкодує, але просто змушений з наступного місяця підвищити вам процентну ставку, насамперед, необхідно уважно прочитати ваш договір.

  Як відкрити свій вклад у банку?

Головна рекомендація всім позичальникам, оформляють кредит, зводиться до уважного вивчення умов договору кредитування, не слухайте, що говорить кредитний менеджер, йому за «солодкі промови» гроші платять, читайте договір і не соромтеся запитувати, якщо, щось незрозуміло. Підписувати договір, в якому є пункт на односторонню зміну банком умов кредитування, наш портал okreditax.com, категорично не рекомендує, особливо, це стосується «довгих» позик. Однак, клієнтам банку, які не є професійними юристами, знайти цей пункт у великому заплутаному документі з безліччю фінансових термінів, непросто. Причому, багато банків намагаються приховати даний пункт, під який, або формулюванням — наприклад «винагороду банку» мається на увазі звичайно збільшення відсоткової ставки, найкраще винагороду для банку — це ваші гроші. Але в договорі позики, крім можливості односторонньої зміни ставки, повинні бути вказані і причини, за якими банк-кредитор може зробити це, а також межа максимального підвищення ставки та періодичність зміни ставки.

Втім, все написане вище годитися тільки для випадків, коли в договорі є пункт про зміну процентних ставок. Звичайно, якщо такий пункт у договорі є, заперечувати банку ви не можете, так як підписавши договір вже погодилися з цією умовою. Однак необхідно звернути увагу у своєму договорі на предмет обмеження по підвищень — банки дуже часто «забувають» про обмеження і піднімають процентні ставки за принципом «давайте вичавимо все». Якщо у вас порушення «обмежувача» або ваш кредитний договір і не передбачає можливості підвищень, можете сміливо йти в банк і з безтурботним посмішкою запропонувати зустрітися в суді.

  Хто захистить права пацієнтів Парламентська газета Тюменський известия

Якщо, пункту про одностороннє зміну умов кредитування немає, це ще не є сто відсотковою гарантією того, що вашому банку не «захочеться» це зробити. Наприклад, пославшись на 451 статтю ЦК, яка говорить про можливість зміни ключових умов кредитування в разі зміни обставин. Але, є одне але. Ці самі обставини, повинні так здорово змінитися, що при поточній економічній ситуації, банк не дав би вам кредит на тих же умовах, на яких ви його отримали, а ви б не отримали його під ті відсотки, які платите зараз. Переводимо на російську мову, підвищити ставки, банк може, наприклад під час глобальної фінансової кризи, стрибка інфляції, загрози дефолту. Тим часом, якщо всього цього, особисто ви не спостерігаєте і відмовляєтеся від нових умов кредитування, то разом з банком взявшись за ручки ви йдете до суду. Який, може тривати не один місяць, а до винесення судового рішення ви будете платити «колишні відсотки», а по-друге, щоб виграти справу юристам банку доведеться доводити, що все пропало і завтра Росії загрожує дефолт, а це буде дуже, я вам скажу непросто.

  Форекс - що це?, Ринок Форекс
Categories: Без рубрики

Comments are closed.