Банки України

Уявіть таку ситуацію: кілька років тому ви брали невеликий кредит на купівлю ноутбука синові-школяреві. Ви виплатили весь кредит достроково, але нещодавно вам почали дзвонити колектори і розповідати про величезнийнакопичився за ці роки борг. Що робити?

Роман Абрамовський, адвокат, кандидат юридичних наук, партнер Юридичної групи «Лінія захисту» : «Діяльність колекторських агентств у Росії законодавчо не врегульована. Останні роки проект федерального закону регулярно обговорюється в Державній думі, проте до теперішнього часу так і не прийнятий. Колектори — це люди певної професії, що займаються «вибиванням боргів». Залежно від застосовуваних методів умовно їх можна розділити на три категорії: діючі в рамках Закону, напівкримінальні і кримінальні.

Якщо вам почали дзвонити колектори і вимагати оплати боргу за кредитом, якого у вас бути не повинно, то потрібно розбиратися в наступному порядку: по-перше, потрібно впевнитися в повноваженнях тих, що дзвонили діяти в інтересах банку, з’ясувати суму заборгованості, дізнатися, звідки утворилася заборгованість, ввічливо пояснити їм, що це помилка, всі платежі банку сплачені повністю, та надати копії платіжних документів.

Якщо і після цього колектори продовжують вимагати сплати боргу, ви можете запропонувати їм звернутися до суду і вже тоді вирішувати проблему в правовому полі. Якщо ж колектори, незважаючи на це, дошкуляють вас дзвінками, приходять, пишуть, чинячи психологічний тиск, погрожуючи вам несприятливими наслідками, ви можете налякати їх зверненням в поліцію. А якщо і це не допомогло, то ви маєте повне право звернутися із заявою в поліцію про притягнення нав’язливих осіб до кримінальної відповідальності за вимагання (ст. 163 КК РФ) або самоуправство (ст. 330 КК РФ).

  Кредити готівкою під заставу,

Хочу нагадати, що подібною діяльністю на законних підставах може займатися Федеральна служба судових приставів. Але займатися виконавчим виробництвом дана служба може тільки після отримання судового рішення, що вступило в законну силу ».

Катерина Айвазова, провідний спеціаліст-експерт відділу по взаємодії зі ЗМІ Управління ФССП Росії по Ростовській області : «Федеральна служба судових приставів в даний час є єдиним органом, виконуючим вимоги актів судів та інших органів. Відповідно до чинного законодавства основним завданням ФССП Росії є: примусове виконання актів судів та інших спеціально уповноважених органів.

  Ломбардний кредит:

Безпосереднє здійснення функцій з примусового виконання судових актів, актів інших органів і посадових осіб покладаються на судових приставів-виконавців. Повноваження судового пристава-виконавця визначені Федеральним законом «Про виконавче провадження», Федеральним законом «Про судових приставів» та іншими федеральними законами.

Колекторська агенція — це комерційна організація, яка здійснює колекторську діяльність та її допоміжні види. Колекторською діяльністю є здійснювана від свого імені або від імені кредитора систематична діяльність, спрямована на добровільне погашення боржником його заборгованості перед кредитором або на примусове стягнення заборгованості боржника, а також діяльність з придбання грошових вимог до боржників колекторським агентством з метою їх самостійного пред’явлення.

Допоміжними видами діяльності є отримання грошових коштів боржника з метою їх подальшого перерахування кредитору; представництво інтересів кредитора при здійсненні процедур банкрутства, при здійсненні операцій з предметом застави, при зверненні стягнення на предмет застави; розшук боржника-організації та майна боржника; здійснення функцій зберігача арештованого майна боржника та майна виселеного боржника.

  Вибір банку для отримання кредиту

Федеральним законом «Про внесення змін до Федерального закону« Про судових приставів »і окремі законодавчі акти Російської Федерації посадові особи Федеральної служби судових приставів наділені повноваження порушувати і розглядати справи про адміністративні правопорушення, щодо юридичних осіб і індивідуальних підприємців за незаконне використання в їх найменуваннях слів «судовий пристав», «пристав» та утворені на їх основі словосполучення. Факти використання комерційними фірмами в їх найменуваннях слова «пристав» переслідуються російським законодавством!

Зіткнулися з незрозумілим питанням? Вдало викрутилися зі складної ситуації? Надсилайте нам свої приклади «на мільйон», і наші експерти детально розберуть проблему, а можливо, ви самі станете одним з наших експертів.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.