Банки України

Іпотека – заставу сімейного щастя, квартира зараз і цілком – гроші потім і частинами, проте мало хто з подружжя замислюється над тим, як складатиметься ситуація у випадку розірвання брака.Как свідчитьодин із законів Мерфі, « якщо яка-небудь неприємність може статися, …

Результат буде виглядати так:

Іпотека — застава сімейного щастя, квартира зараз і цілком — гроші потім і частинами, проте мало хто з подружжя замислюється над тим, як складатиметься ситуація у випадку розірвання шлюбу.

Як свідчить один із законів Мерфі, «якщо яка-небудь неприємність може статися, вона обов’язково станеться». Тому краще заздалегідь знати, як подолати цю неприємність з мінімальними втратами, особливо коли мова йде про нерухомість. Отже, подружня пара вирішила розлучитися. Як вирішити питання з квартирою, придбаною на кошти іпотечного кредиту?

Ще раз уважно перечитайте умови іпотечного договору. Бажано дати ознайомитися з ним професійного юриста. Визначте права і обов’язки кожної сторони в разі розірвання шлюбу і санкції за їх порушення. Якщо договір укладений в період шлюбу на одного з подружжя, це не означає, що квартира належить тільки йому. Дана нерухомість вважається спільно нажитим майном (ст. 34 СК РФ) і підлягає поділу на загальних підставах. Відповідно і зобов’язання з оплати дісталася частки покладається на колишнього чоловіка (у). Якщо іпотечний договір був укладений одним із подружжя до шлюбу, то розділу підлягають всі платежі по ньому, вироблені в період шлюбу. Якщо договір укладався з обома подружжям або один з них був поручителем, то суперечки про «спільності» придбання майна чи обізнаності іншим чоловіком про купівлю відпадають самі собою.

  ДБО

Важливо пам’ятати, що невиконання умов договору іпотечного кредитування рано чи пізно веде до розставання з жаданою квартирою в 99,9% випадків. На дане майно не поширюються положення ст. 446 ЦПК РФ, тобто на придбане по іпотеці житло може бути звернено стягнення. У разі якщо таке станеться і квартира буде продана з торгів, то в програші опиняться колишнє подружжя, отримавши на руки суму в розмірі вироблялися виплат, неабияк под’еденную інфляцією і штрафами банку, яку, плюс до всього, ще доведеться ділити навпіл. Тому краще на якийсь час залишити суперечки і спробувати вирішити питання мирним шляхом.

Відповідно до ст. 38 СК РФ подружжя має право здійснити поділ майна — як у період шлюбу, так і після його припинення. Це можливо тільки за відсутності у подружжя спору про розмір частки у спільному майні та її вартості — в іншому випадку розділ провадиться в судовому порядку. Розділ майна здійснюється у формі двосторонньої угоди, яку за бажанням обох сторін може бути нотаріально завірене. Не варто плутати цю угоду з шлюбним контрактом (гл. 8 СК РФ), незважаючи на те, що між цими видами зобов’язань багато спільного, все ж є і відмінності. Це і обов’язкове нотаріальне посвідчення шлюбного контракту, і поширення умов контракту на придбане в майбутньому майно (тоді як угоду оперує тільки майном вже наявному у подружжя), і можливість укладення контракту до шлюбу (дійсним такий контракт стає з моменту державної реєстрації шлюбу). Так от, в угоді про розділ майна або в шлюбному контракті подружжя по відношенню один до одного вправі визначити коло прав та обов’язків, що стосується придбаної по іпотеці квартири. Зокрема, можна визначити:

  Калуга. Ощадбанк. Іпотека, Кредит.,.:, Нерухомість Калуги Мир квартир

1. Ви можете звернутися в банк із проханням дозволити продаж квартири у зв’язку з вашим розлученням. Даний варіант зустрічається нечасто, оскільки банку абсолютно все одно, які взаємини пов’язують його клієнтів. Б0нку важливо отримання прибутку і своєчасне виконання вами умов договору. Тому цей спосіб можливий, коли банк хоче заробити на вас чи існує реальна загроза невиконання вами умов договору.

2. У якому випадку банк може отримати прибуток з вашої сімейної трагедії? У разі, якщо замість, наприклад, одного договору на двокімнатну квартиру, буде укладено два договори на дві однокімнатні квартири за умови, що платоспроможність обох подружжя дозволяє це. Для цього банк письмово дозволяє продаж квартири (ст.37 ФЗ «Про іпотеку») і покладає на вас всі проблеми з пошуком покупців і реєстрацією угоди. Виручені кошти підуть на покриття кредиту, а решту коштів на початковий внесок за новими іпотечними договорами між уже колишнім подружжям і банком.

3. Якщо виникає проблема платоспроможності, то також допускається варіант продажу квартири за згодою банку чи звернення квартири у власність банку за обопільною згодою з виплатою банком суми всіх внесків за вирахуванням комісій і штрафів. Такий варіант для банку буде краще, так як судова процедура звернення стягнення на заставлене по іпотеці майно є довгою і нудною — досить ознайомитися з гл. IX, Х ФЗ «Про іпотеку»

Отже, спільне життя колишнього подружжя на одній житлоплощі неможлива і ви готові продати квартиру. У вас є згода банку і є покупець на квартиру, але, як на зло, у нього недостатньо коштів, щоб повністю оплатити її вартість. У цьому випадку з обов’язкової згоди банку можна здійснити заміну боржника за договором, тобто ви перестанете бути стороною за договором (позичальником), а на вашому місці виявиться новий покупець (§ 2, гл. 24 ЦК РФ). При цьому новий покупець повинен компенсувати вам суму вже проведених платежів, яка розподіляється між колишнім подружжям. Вносяться і реєструються відповідні зміни до іпотечного договору. З моменту державної реєстрації цих змін ваші зобов’язання перед банком припиняються.

  Автокредит без довідки про доходи: Автокредит: Все про кредит

Зліт вашої кар’єри починається на Viadeo!

Репутація онлайн починається з власного бренду

Хороша репутація онлайн — ключ до успішного працевлаштування

Разом з Viadeo ви можете більше!

Сталася помилка.

знаєте ви, що 58% наших користувачів отримують вигідну пропозицію про роботу не рідше одного разу на рік?

Для чого Viadeo?

знаєте ви, що 58% наших користувачів отримують вигідну пропозицію про роботу не рідше одного разу на рік?

Навіщо мені потрібен Viadeo?

Скільки відсотків західних компаній використовують для підбору управлінців ТІЛЬКИ соціальні мережі?

Чи правда, що 85% роботодавців перед тим, як зробити вам пропозицію, перевіряють ваш профіль у соціальних мережах?

Знаходять:

  • поділ квартири придбаної в кредит до шлюбу
Categories: Без рубрики

Comments are closed.