Банки України

Що таке кредитна історія. Як дізнатися свою кредитну історію безкоштовно

Кредитна історія — це повна історія ваших взаємин з банками в частині отримання та погашення кредитів. Найголовнішаінформація в ній — це лінійка ваших погашень. Як тільки ви почали робити прострочення або зовсім перестали виплачувати кредит, це відразу ж позначається в електронній базі бюро кредитних історій і назавжди записується за вами.

Бюро кредитних історій — це приватні організації, які і ведуть базу таких кредитних історій по позичальникам. Самих таких бюро кредитних історій по Росії декілька. Кожен кредитує банк співпрацює з яким-небудь з цих бюро кредитних історій. Умови співпраці у них взаємовигідні:

Банк програмно відправляє всю інформацію про видачу (або відмову) і погашенні кредиту свого чергового позичальника в бюро кредитних історій. У базі бюро автоматично записуються ці кредитні взаємовідносини позичальника і банку.

Такий позичальник з моменту його першого кредиту міг брати надалі ще кілька кредитів у різних банків і з різним успіхом їх погашати. Оскільки ці банки так само ділилися ходом погашення кредиту цього позичальника з Бюро кредитних історій, то в підсумку в Бюро накопичилася ціла історія по даній особі в контексті його кредитної життя: видач кредитів та ходу їх погашень. Так і утворюється кредитна історія будь-якої людини, будь-коли яке брало кредит.

  лізинг кредит-оренда, Переваги і недоліки лізингу, документи програми новини форум каталог публікації освіта

Тепер поговоримо про те, чому банкам вигідно кожного позичальника «відправляти» в бюро кредитних історій. А тому що натомість Бюро дозволяє банку по своїй базі перевіряти вже НОВИХ клієнтів «на вошивість», тобто на погану кредитну історію. Звичайно кредитна історія вважається вже неважливою, якщо були прострочення понад 2 місяців. Для банку це дуже актуально перед рішенням про видачу кредиту. І оцінка тут дуже сувора. Будь прострочення понад місяць — високий шанс отримати відмову (а от як взагалі підвищити свої шанси на схвалення кредиту — читаємо тут).

Коли банк буде запитувати в базі бюро інформацію по такому позичальникові, то найважливіша для нього графа — це «історія прострочень» (внизу). Як бачимо, там наведені квадратики, відповідні місяцях погашення кредиту. Хронологія там йде справа наліво. Якщо у квадратику стоїть «0», то в цей місяць не було прострочень і колір зелений. Якщо ж стоїть «1», то була прострочення із затримкою до 1 місяця і колір змінюється. Відповідно, осередку «2», «3» і т.д. означають прострочення до 2, 3 місяців і т.д. Чим довше, тим червоно колір комірки.

  Безпроцентні кредити. У чому підступ?

Типова ситуація: колись давно людина користувався кредитною карткою і начебто все погасив, більше не влазив у борг — тепер вона десь лежить, припадати пилом. Тільки от можливо, за договором, щороку нараховувалася комісія за користування карткою. Банк-то на це може закрити очі, мовляв, «погасив кредит і добре. А карту ми йому заблокуємо на наступні рік, якщо комісію не заплатить» .

А от машина в бюро кредитних історій зазначила те, що комісія не була заплачена. І машина вважає, скільки минуло днів, місяців, років з несплати. для машини це чергова прострочення. А потім бідолаха дуже дивується, коли банк за банком йому відмовляє в новому кредиті. А все тому що у нього в графі «історія прострочень» в базі кредитних історій давно вже йдуть яскраво червоні осередки по цьому кредиту.

Як дізнатися свою кредитну історію безкоштовно

Деякі кредитні брокери пропонують людям дізнатися свою кредитну історію за гроші, користуючись своєю співпрацею з яких-небудь бюро ркедітних історій і незнанням людей своїх прав.

  Комісія за видачу кредиту - в чому суть даної виплати? :

Насправді, за законом Бюро кредитних історій вам зобов’язані при запиті надавати виписку по вашій кредитній історії безкоштовно. Але безкоштовно можна дізнатися свою кредитну історію тільки 1 раз на рік.

Дізнайтеся більше з комплекту ‘Секрети вигідного кредиту’:

Додавання коментаря

Знаходять:

  • дізнатись свою кредитну історію
  • як дізнатись свою кредитну історію
  • кредитна історія своя як дізнатися
  • як безкоштовно дізнатись свою кредитну історію
  • Як безкоштовно дізнатися кредитну історію
  • дізнатися кредитну історію безкоштовно
  • як дізнатись свою кредитну історію безкоштовно
  • як дізнатись чи закритий кредит рахунок
  • як дізнатися коли прийде переказ грошей
  • як дізнатися свою кредитну історію онлайн
Categories: Без рубрики

Comments are closed.