Банки України

11:55 , 25 серпня 2009

Щоб вибити з клієнтів борги, «Приватбанк» вдається до допомоги колекторів і підробляє рішення суду

Приголомшливі факти з’ясувалися під час прес-конференції Асоціаціїантиколекторів та правозахисників «Ваша Надія», яка відбулася в Миколаєві. Своїми історіями поділилися дівчина з Миколаєва і хлопець з Чернівецької області.

Світлана Шібецкая взяла кредит на побутову техніку. Виплачувався він нерегулярно, так як Світлана втратила роботу. Через якийсь час її викликали в банк. Вона пояснила ситуацію — роботи немає, зарплати, відповідно, теж немає, а тому платити поки просто нічим. І попросила, щоб їй зробили кредитні канікули або знизили відсоток. Але їй заявили, що вона потрапила в кредитну кабалу. І якщо в місячний термін вона не виплатить 3 тис. гривень, активізується «кредитна воронка» і їй загрожує дуже швидке нарахування відсотків.

— Я попросила, щоб мені роз’яснили, за якою системою мені будуть нараховуватися відсотки, — каже Світлана. — І, природно, відповіді я не отримала — мені нічого не пояснили. Просто сказали: «Ми будемо зв’язуватися з вами в телефонному режимі. І якщо ви будете від нас ховатися, ми вас знайдемо».

Минув час. У Світлани так і не знайшлося стабільної роботи. До того ж, вона ще й вчилася у вузі, а студентці знайти нормальну роботу зі стабільним заробітком, як відомо, не так-то просто. Тим більше, в період кризи.

передати свій стан … Людина просто сідає навпроти тебе і пояснює, що знайде твоїх родичів. «Ви не переживайте. Ви думаєте, що, може бути, кудись сховаєтесь. Ми знаємо, де вас шукати». Він назвав мою домашню адресу, де живуть мої батьки, хоча вони не мають ніякого відношення до мого кредитом … Вони (колектори — авт.) Обрали такі методи, які на мене діють. Після тієї зустрічі я не могла навіть розмовляти.

  MANGO - строковий викуп автомобілів Київ, продаж та викуп кредитних автомобілів, швидко продати кредитний автомобіль і машину в Київі

— Потім мені перестали дзвонити. Але стали приходити листи. До цього жодного повідомлення в письмовій формі не було. Листи прийшли вже з Дніпропетровська, з суду — про те, що у мене заберуть моє майно, майно моїх батьків, що мене можуть заарештувати, посадити, заборонити виїзд з України …

Причому, що особливо цікаво, повідомлення про який відбувся суді їй прийшло через два місяці після самого засідання. Про те, що відбудеться суд і що вона зобов’язана з’явитися, їй ніхто не повідомляв. Причина її відсутності на засіданні в документах не значилася.

— Ми навіть у цьому ділі бачимо, як банки і кредитні товариства виходять за рамки правового поля, починають діяти так, як, вибачте, рекет в 90-і роки. Хоча у них достатньо інструментів, щоб вирішувати з боржниками їх проблеми в рамках юридичного поля.

— Ми подали вже заяви в дніпропетровську прокуратуру, щоб визнати Світлану потерпілої від банківського свавілля. Ми написали листа Президенту України, щоб позбавити такі банки ліцензії НБУ … З таким контрагентом просто неможливо працювати, — констатував правозахисник. — Ми будемо вести цю справу до кінця. Ми визнаємо цей договір недійсним. Тому що було дуже багато помилок і в самому договорі. У ньому «заховані» відсотки, «захований» весь ризик, про який клієнт повинен був знати за законом.

  Як активувати кредитну картку Ощадбанку та інших банків

Голова координаційної ради Асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія» Федір Олексюк повідомив, що у цій справі вже є відповідь голови Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська пана Олійника. У ньому йдеться: «За період з 2007 по 2009 рік в електронній базі даних … такі позови не значаться … Матеріали направлені до обласної прокуратури міста Дніпропетровська». Вже порушено кримінальну справу на підставі статті 358 Кримінального Кодексу (шахрайство). Його веде слідчий прокуратури.

— Рішення суду — фіктивно, — каже Ф. Алексюк. — Банк скористався «Іменем України» — тим, що може використовувати судова влада. Коли я сказав чеським правозахисникам, що у нас таке сталося, вони здивувалися: «Наші банки до такого не додумалися».

— Ми подали звернення до Національного банку, в якому вимагаємо позбавити ліцензії «Приватбанк». Ми звернулися до Верховної Ради — створити слідчу комісію, яка б розслідувала цю справу. Ми звернулися до Президента України, як Гаранта Конституції, щоб він захистив Конституцію, оскільки це — посягання на конституційний устрій. Приватна структура, якою є «Приватбанк», видає рішення «Іменем України» …

Світлана — далеко не єдина потерпіла від свавілля з боку банків та колекторів. Її історія — не найжахливіша. Намагаючись залякати людей з метою вибити з них гроші, колектори опускаються до самих мерзенних злодіянь.

Олександр Грабовський з Чернівецької області взяв у кредит автомобіль за 45 тис. гривень. Чотири місяці він справно платив. У 2008 році була сильна повінь, і з причини фінансових проблем оплата по кредиту була прострочена на два місяці.

  Альянс-Авто :: Автокредит

Він перебував на робочому місці, ключі стирчали у замку. Прийшли колектори, нахабно сіли в машину і сказали: «Ми в тебе її забираємо». Десь через місяць він знайшов гроші, щоб погасити кредит, прийшов у відділення банку. Але йому сказали, що необхідно повністю сплатити вартість придбаного автомобіля.

Відомі також випадки доведення людей до самогубства. В Асоціацію антиколекторів і правозахисників звернувся Микола Жабка, мати якого в грудні покінчила життя самогубством через кредитної спілки «Альянс Україна». У липні минулого року жінка отримала кредит на 86 тис. гривень. У листопаді їй була пред’явлена ??до оплати вже інша сума — 357,7 тис. гривень.

За його словами, таких самогубств по Україні можна нарахувати вже понад десяток. У Запорізькій області було чотири самогубства, в Івано-Франківській — два. Через неможливість оплатити кредити, зрослі в рази за помахом банків, люди позбавляли себе життя також у Чернівецькій, Дніпропетровській і Львівській областях …

Для порівняння. У деяких європейських державах банки не можуть видавати споживчі кредити без укладання антиколекторних товариств. У Греції діяльність колекторів під забороною. А в Україні народні депутати все ніяк не розглянуть відповідні законопроекти.

14:12, 13.02.2010
16:53, 03.09.2009
14:08, 02.09.2009

Знаходять:

  • колектори приватбанку
  • колектори Приватбанку у Львові
  • приватбанк дзвонять щоб передати
  • приватбанк підробляє рішення суду
Categories: Без рубрики

Comments are closed.