Банки України

Страхування споживчих кредитів: кому це вигідно

Зміни в російській економіці в останні місяці привели до різкого скорочення видачі споживчих кредитів, проте ще несильно, на думку експертів, відбилися настрахових програмах. «Поки істотних змін у взаємовідносинах страховиків і позичальників не відбулося, — аналізує ситуацію директор комерційної дирекції з розвитку бізнесу та банківської мережі, член правління Банку Сосьете Женераль Схід Іван Анісімов. — До 2008 року ця практика була ще молодий і багато в чому несформованої: страхування при отриманні споживчих кредитів найчастіше було необов’язковим, не було відпрацьованих стандартизованих схем взаємодії «банк — страхова компанія». Підвищення усіма банками ставок за кредитами і можливе зростання прострочень і частки неповернень можуть посилити роль страхових компаній, змусивши банки активніше співпрацювати зі страховиками, і зробити страхування кредитів обов’язковим для всіх. Водночас з тих же причин страхування може стати менш вигідним для страховиків, тому можна чекати зростання вартості страхування «.

Однак клієнтів, охочих добровільно оформити страхування життя і працездатності, знайдеться небагато: так чому ж при оформленні кредиту страховка часто «продається» разом з ним? Відповідь на це питання, на думку аналітиків, криється в прагненні банків знизити власні ризики в жорстких умовах економічної кризи. «Вимоги до позичальників посилилися зараз по всіх кредитних продуктах, — підтверджує побоювання начальник управління маркетингу роздрібного бізнесу Собінбанку Анна Камінська. — І причини такого явища лежать насамперед у тому, що банки стали більш виважено підходити до оцінки своїх кредитних ризиків для забезпечення додаткової фінансової стійкості в умовах кризи «.

Думка про те, що крім суми кредиту ви віддаєте свої гроші ще й за ризики, від яких страхує себе банк, навряд чи когось обрадує. Прості позичальники прагнуть мінімізувати свої витрати сьогодні так само, як і завжди. Банкам доводиться проводити ретельну просвітницьку роботу, щоб збільшити кількість застрахованих кредитів. «Безумовно, в умовах економічної кризи кінцеві споживачі — позичальники банку — намагаються економити витрати на додаткові послуги і продукти, — оцінює ситуацію Роман Воробйов, член правління Райффайзенбанку, керівник дирекції обслуговування фізичних осіб. — У разі добровільного страхування життя і працездатності це також має місце бути. Ми, однак, намагаємося пояснювати нашим позичальникам, що економія на страхуванні у випадках, коли мова йде про фінансове благополуччя самого позичальника, його близьких і родичів, може виробляти зворотний ефект, так як розмір зекономлених коштів незрівнянно малий у порівнянні з потенційними грошовими втратами при настанні непередбачених обставин «.

У більшості банків оформлення страховки необов’язково і повністю надано на розсуд клієнта. Такої політики дотримуються ВТБ24, Альфа-банк, Райффайзенбанк, Банк Москви і інші великі гравці споживчого кредитування. Є банки, де тільки для деяких програм страхування необов’язково — наприклад, Автовазбанка, Банк Сосьете Женераль Схід. Однак багато позичальників переконані, що схвалення банку на видачу застрахованої кредиту отримати набагато простіше. «До речі кажучи, страхування є також додатковим бонусом в очах кредитора», — підтверджує Іван Анісімов. Вартість страховки в кожному банку індивідуальна, більше того, може варіюватися від програми до програми. Так, у разі споживчого кредитування у Райффайзенбанку вона становить 0,19% від суми кредиту щомісяця, в ВТБ24 — 0,21%, в Альфа-банку — 0,1%, а в Банку Москви розмір страховки становить 0,35% від збільшеної на 5% суми кредиту.

  БПС-Сбербанк :: Валютно-обмінні операції

На питання про те, кому насправді вигідні застраховані кредити, прості позичальники не замислюючись відповідять, що банкам. У аналітиків ж інша думка, причому вигоду банку вони не заперечують, акцентуючи увагу на тому, що страхування «споживчих кредитів» зручно всім учасникам договору. «Інтерес присутній одночасно у двох сторін, — пояснює Роман Воробйов. — Банк, безумовно, зацікавлений в мінімізації ризику неповернення кредиту з причин, пов’язаних з непрацездатністю або, при найгіршому розвитку подій, смерті позичальника . Безпосередньо позичальник, проявляючи турботу про своїх близьких і родичів, їх фінансове благополуччя, набуває поліс страхування і гарантує тим самим, що при настанні несприятливої ??ситуації з його здоров’ям тягар погашення заборгованості буде перекладено на плечі іншої фінансової організації — страхової компанії «.

Найкраще зрозуміти, чи варто оформляти страховку до кредиту чи ні, допоможе відповідь на питання про цілі страхування. «Основне завдання майнового та особистого страхування — скорочення ризиків», — констатує Марина Іванівна Пересипкіна, заступник директора департаменту кредитування Автовазбанка. Таким чином, вам потрібно прийняти рішення, желаеті ви гарантувати своє майбутнє на рік, два або який-небудь інший термін, зазначений у вашому кредитному договорі.

Новини

Публікації

Знаходять:

  • продаж джили ск в кредит киев без справки про доходи

Цікаво

Categories: Без рубрики

Comments are closed.