Банки України

Це треба знати

Хто і навіщо купує квартири в Львові?

Час від часу фахівці аналітичних відділів провідних ріелторських компаній проводять незвичайні дослідження, з’ясовуючи, громадяни якого вікунайчастіше готові змінити житлові умови, який соціальний статус більшої частини активних покупців, де і за якою ціною воліють вони купити квартиру. Картинка, яку отримали в результаті такого дослідження в Львові співробітники компанії «Стройтрест СПб», виявилася досить цікавою.

перше, виявилося, що стереотип «квартири в Петербурзі дуже часто купують приїжджі» не відповідає дійсності. 80% покупців петербурзької нерухомості — це самі петербуржці. І лише близько 20% активного попиту припадає на частку москвичів і жителів інших регіонів, яких підшукувати тут квартиру змушують найчастіше обставини, пов’язані з роботою. Широко представлені в цій частині попиту громадяни з ресурсовидобувних регіонів, 1% становлять покупці з Казахстану, і всього 1% — громадяни інших країн.

Що стосується форми оплати, то як раз покупці з числа приїжджих майже завжди готові відразу віддати за квартиру повну її вартість. Петербуржці воліють взяти іпотеку. Саме той факт, що іпотека на квартиру останнім часом стає все більш доступною, впливає на вікову категорію покупців: все частіше власниками нерухомості стають досить молоді люди.

Поданим «Стройтрест СПб», за рік в Львові стало на 6% більше покупців новобудов, чий вік знаходиться в діапазоні від 25 до 35 років (сьогодні на цю категорію припадає більше третини угод на первинному ринку — близько 32 %). Трохи менше — 26% покупців — це люди 35-45 років. Люди боле зрілого віку майже ніколи не роблять угод з нерухомістю, тому що з віком звикають до свого житла і своєму району.

  Світова фінансова криза: причини і наслідки Bank-City :: Публікації, новини та аналітика, Банки Росії, Банківські кредити.

Який же портрет типового покупця нерухомості в Львові? Згідно з отриманими «Стройтрест СПб» даними, це чоловік (до 60% від загального обсягу попиту припадає саме на покупців чоловічої статі) в середньому 35 років, який народився і живе в Львові і до зазначеного віку набуває першу власну квартиру.

Цей типовий покупець, як правило, трудиться в сфері торгівлі, освіти чи медицини. Набагато рідше покупцями стають пенсіонери та студенти. Найчастіше купівля продиктована змінами складу сім’ї (одруження, поява дітей). Але останнім часом, за словами аналітиків, все частіше покупці звертаються в ріелторські агентства з метою купити більш комфортну квартиру або перебратися в більш благополучний з точки зору соціуму та інфраструктури район.

Цікаво й те, що різні категорії покупців віддають перевагу різні райони. Так, фахівці помітили, що самотні дами середніх років, що займають керівні посади, найчастіше підшукують квартиру в Петроградському районі. Виборзький і Калінінський приваблюють людей з середнім доходом своїми пропозиціями економкласу. До слова, саме громадяни, яких умовно прийнято називати «середній клас», найчастіше звертаються до банківських установ за іпотечним кредитом.

Зрозуміло, ця статистика відносна, адже відомо, що дуже часто дійсним власником нерухомості є зовсім не той, на кого її оформляють. Але, тим не менш, самим затребуваним продуктом на ринку нерухомості Львова залишається однокімнатна квартира (або квартира-студія) невеликої площі, комфортна і доступна за ціною. Така тенденція, стверджують аналітики, збережеться і в найближчі кілька років.

  Квартири в іпотеку в Львові під низькі процентні ставки (низький перший внесок) у новобудовах до 2 мільйонів. Програми іпотечного кредитування в Львові

Коментарі

Незаконна перепланування квартир — не така вже рідкість у наш час. Багато власників житла, бажаючи облаштувати його за власним смаком, не поспішають проходити процедуру узгодження і діють на свій страх і ризик. Якщо сусіди при цьому не страждають і будинок залишається в цілості й схоронності, всі, як правило, обходиться. Але тільки до того моменту, поки не стає актуальною якась угода з переобладнаної квартирою.

Хтось сприймає свій будинок як затишне пристанище, тепле гніздечко, а хтось — як найнадійнішу фортецю. Але щоб квартира відповідала абсолютно всім потребам мешканців, дуже часто вона потребує перепланування. Адже далеко не всім зручно підлаштовуватися під загальний архітектурний стандарт — хочеться зробити своє житло унікальним і зручним для всіх його мешканців. Але всяка серйозна перепланування вимагає узгодження, в суті якого ми і постараємося розібратися.

Влада Львова видали групі компаній «РосСтройІнвест» дозвіл на введення в експлуатацію 35-поверхового житлового комплексу «Князь Олександр Невський», висота якого становить 100 метрів.

У 36 з 40 великих російських міст у листопаді 2013-го зросли ціни на вторинному ринку житлової нерухомості. Згідно з даними огляду, найбільше подорожчання квадратного метра — на 4,4%, тобто до 47,5 тисячі рублів спостерігалося в Томську.

  Іпотека в Красногорську

Уявімо таку неприємну ситуацію, що Вашу квартиру, щойно відремонтовану, залили сусіди, що живуть поверхом вище. Збиток від тріщин у стелі, від зіпсованих шпалер і відвологлих підлог чималий. Звичайно, ситуація більш ніж неприємна, але не варто скандалити і впадати в паніку. Щоб відновити своє житло в колишньому вигляді, потрібно терміново приступати до активних дій.

Згідно з результатами перевірки Рахункової палати, квартири, побудовані для вселення 59 600 військовослужбовців, або серйозно недороблені, або знаходяться в районах, непридатних для життя.

Цікаво

Categories: Без рубрики

Comments are closed.