Банки України

Як бути якщо платити нічим?

Перетворитися з благонадійного позичальника в неплатника можна відразу. Не з власної волі, а в силу життєвих обставин: смерті чоловіка, втрати роботи, хвороби і інших неприємностей.Як бути, якщо ви хочете платити за боргами, але не маєте можливості?

Якщо банк видав вам кредит під заставу, наприклад, цінних паперів або автомобіля, проблема браку грошей для погашення боргу вирішується досить просто і швидко. Розплатитися з банком можна, продавши таку заставу. Гірше, якщо закладено ваше житло. На пошук нового місця проживання і продаж закладеної нерухомість Уфа йдуть місяці, і протягом усього цього часу будуть набігати відсотки по кредиту. У більшості випадків пені і штрафи з людини, добровільно погодився продати своє майно в рахунок погашення кредиту, не стягуються. А от від виплати відсотків клієнта зазвичай не звільняють.

Якщо Ви вчасно не заявите в банк про те, що не можете більше платити за рахунками, то банк сам звернеться до Вас з проханням, а точніше кажучи з вимогою погасити кредит, іноді достроково. Зазвичай це відбувається, якщо позичальник починає регулярно порушувати терміни внесення чергового платежу. Регулярно — це більше трьох разів протягом одного року, причому зовсім необов’язково, що підряд, саме така норма прописана у Законі про іпотеку. В принципі, банки зазвичай зацікавлені вирішити справу мирним шляхом і не доводити його до суду. Якщо домовленості вдається досягти, то події починають розвиватися по одному з уже перерахованих варіантів.

  КУПИТИ МАШИНУ У КРЕДИТ: КРЕДИТ НА АВТО, АВТО У КРЕДИТ, КРЕДИТ НА МАШИНУ

Однак якщо домовитися не вдається, то кредитор йде до суду. У суді у позичальника є право попросити про відстрочку. У суду є право дати цю відстрочку на строк до одного року за наявності поважної причини, наприклад, важкої хвороби позичальника, або втрати роботи.

Якщо до кінця відстрочки позичальник не погасить кредит, то суд має право винести рішення про продаж іпотечної квартири Уфа з публічних торгів. З виручки виплачується борг банку, з урахуванням невиплачених відсотків, а також всіх штрафів і пені. Крім того, з отриманої суми віднімаються судові витрати, і якщо щось залишається, то ці гроші передаються колишньому позичальникові.

  Маленький, та молодецький

Якщо банк відмовляється йти на таку схему продажу квартири, залишається тільки одне — шукати покупця, який погасить за Вас заборгованість за кредитом, а потім, викупить у Вас квартиру, заплативши залишок її вартості. Однак, дана угода для покупця вельми ризикована — платити він буде змушений вперед, до реєстрації договору. А значить, і продати квартиру вдасться тільки значно нижче її ринкової вартості, інакше, навіщо покупцеві ризикувати.

Як б не погашалася заборгованість, після отримання всіх грошей банк зобов’язаний написати офіційний лист-повідомлення в Головне управління Федеральної реєстраційної служби про те, що кредит погашений, і банк не має жодних претензій і не заперечує проти зняття застави, що і дає можливість продати квартиру.

Навіть сама невелика відсоткова ставка ще не означає, що саме ця іпотечна програма буде найвигіднішою. Люди зазвичай йдуть в банк, який пропонує знижену процентну ставку, тому що абсолютно не інформував про те, які ще додаткові витрати чекають попереду. У результаті всіх цих витрат, іпотечна програма з низькою процентною ставкою може виявитися далеко не самою вигідною.

  Кредитні операції комерційних банків та перспективи їх розвитку - Списки літератури з предмету "Банківська справа" - "Студенточка"

Ставка за іпотечним кредитом буде залежати і від способу підтвердження доходів. Якщо сума заробітку носить не зовсім офіційний характер, тобто, підтверджена довідкою в довільній формі з місця роботи, то відсоток по кредиту збільшиться.

Ну і на завершення, відсоток по кредиту залежить від того, яку квартиру ви хочете купити — в новобудові або на вторинному ринку. Зараз простіше отримати кредит на покупку квартири на вторинному ринку. Тому в багатьох банках або взагалі немає програм іпотечного кредитування новобудов, або відсотки на такі кредити занадто високі.

Тому при виборі банку і програми краще всього звернутися до іпотечних брокерів або до ріелторам Мережі Агентств Нерухомості «Експерт», які і допоможуть вибрати оптимальний варіант.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.