Банки України

Як бути з іпотекою після розлучення?

На жаль, нерідко так трапляється, що навіть багаторічні і з вигляду міцні шлюби розпадаються. Найчастіше, приймаючи рішення про розлучення, подружжя стикається з необхідністюподілити не тільки майно, а й відповідальність за кредитними зобов’язаннями. Особливо складно буває розібратися в цій ситуації, якщо йдеться про іпотечний кредит. Про те, які труднощі можуть виникнути у позичальників після розлучення, розповідають фахівці ГК «МІЦ».

Житлове майно, придбане за договором про іпотечне кредитування під час шлюбу, вважається спільно нажитим — навіть якщо всі кредитні документи оформлялися на одного з подружжя, а другий був лише созаемщиком або брав участь у цьому в якій іншій формі. Як і з будь-яким іншим спільно нажитим майном, з квартирою після розлучення слід надходити за законом — ділити її на двох. Це ж саме правило відноситься і до іпотечних зобов’язаннях — оплачувати борги перед банком доведеться кожному з колишнього подружжя.

  Філія РГЕУ (РІНХ) Матвєєв Курган Ростовської області - Освітній кредит

Найбільш складна ситуація з іпотекою після розлучення виникає тоді, коли колишнє подружжя не здатні домовитися про платежі і починають порушувати терміни виплат. Якщо терміни порушуються більше трьох разів на рік, то за рішенням суду банк може вилучити закладену квартиру. Тоді колишнє подружжя, які не зуміли вчасно домовитися, втратять своє право власності на нерухоме майно та всі вкладені раніше гроші.

«Дане розвиток подій не вигідно ні для кого, — коментує ситуацію Костянтин Шібецкій, керівник іпотечного відділення ГК» МІЦ «. — За рішенням суду втрачається і майно — квартира, яка переходить банку, і всі ті гроші, що вже були сплачені в банк за договором про іпотечне кредитування. Тому розумніше залишити особисті образи та обопільні претензії осторонь і скоординувати свої дії з погашення кредиту «.

  Де взяти кредит в Рязані без довідок та поручителів

Одним з поширених варіантів вирішення проблеми є продаж майна. До цього варіанту колишнє подружжя вдаються, якщо не зуміли домовитися з приводу продовження виплат, але і потрапляти в ситуацію дефолту не хочуть. Виручені від продажу квартири гроші дозволяють повернути всі борги банківської організації і розділити залишок навпіл. Тут треба пам’ятати, що без повідомлення банку таку операцію здійснювати не можна.

Якщо продавати квартиру і виходити з іпотеки не хочеться, а домовитися самостійно про те, хто і скільки платитиме, ніяк не виходить, є сенс звернутися до суду, і тоді частка кожного буде визначена юридично.

Також можна переоформити іпотечний кредит на одного з подружжя. Як правило, така схема запускається тоді, коли хтось не може брати участь у виплатах. Для переоформлення кредиту необхідно буде звернутися в банк, підписати нову заставну. Той колишній чоловік, який відмовляється від майна, купленого по іпотеці, підписує угоду про розділ майна. У даному документі він підтверджує свою відмову від претензій на житлове приміщення. Угода про розділ майна звільняє одного з колишнього подружжя

  Миттєва експрес кредитна карта в день звернення

розведенням позичальникові, який збирається вирішити питання з іпотекою, потрібно пам’ятати, що всі дії, пов’язані з переоформленням кредиту, вимагають узгодження як з банком, так з колишньою другою половиною. Всі документи повинні в обов’язковому порядку оформлятися в письмовому вигляді. Якщо одна зі сторін дає відмову від дальнешем домагань на квартиру, він повинен фіксуватися знову ж таки в письмовому вигляді, інакше квартира буде продовжувати вважатися спільно нажитим майном.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.