Банки України

Статті

Як купити чи продати квартиру, обтяжену іпотекою

При реєстрації договору купівлі — продажу в свідоцтві про право власності вказується, що квартира з обтяженням. Це означає, що продати,подарувати або обміняти її власник не може — до тих пір, поки не виплатить кредит і відсотки за користування ним.

І все-таки продати обтяжену квартиру — це реально. Причому штовхнути позичальника на подібний крок можуть як позитивні, так і негативні зміни в житті і наміри. І причини можуть бути заздалегідь відомі і раптово виниклі.

Наприклад, придбання квартири в інвестиційних цілях спочатку припускає продаж її позичальником до повного погашення кредиту. Час для такого кроку диктує ринок — воно настає, коли об’єкт досить подорожчав для отримання запланованого прибутку від вкладення. Зміна складу сім’ї (шлюб, народження дітей) цілком може бути непередбаченим, але зажадати термінових і рішучих заходів, на зразок розширення житлоплощі. І тоді позичальник вирішується продати наявну квартиру і вкласти гроші в поліпшення житлових умов.

  Кредит готівкою: де взяти кредит готівкою, кредит готівкою в Львові

Куплена по іпотеці квартира може виявитися просто непотрібною у зв’язку з переїздом в інший регіон. Або ж на благополучного клієнта звалиться радість у вигляді кар’єрного зростання і тоді він проявить закономірне бажання поміняти місце проживання.

Якщо позичальник усвідомив, що бажає продати закладену квартиру, він повинен повідомити про свій намір банк. Отримавши дозвіл кредитора, можна готувати документи для продажу і шукати покупця. З ним і банком обумовлюються умови угоди «купівлі-продажу квартири з одночасним зняттям застави». Головне — докладно домовитися технологію процесу, так як до покупця квартира повинна перейти без обтяжень.

При цьому позичальникові і продавцю треба звернути увагу на те, коли і за яких умов буде припинений заставу (до або після відчуження). А вже фахівці банку простежать за надходженням коштів для погашення кредиту (щоб кредит не став незабезпеченим).

Схема 1 Крок перший. Як тільки отримано згоду банку і визначена сума заборгованості за кредитом на певну дату, в нотаріальному порядку полягає попередню угоду з покупцем вашої квартири

  Автокредит без початкового внеску, автокредитування, авто кредит на підтримані автомобілі

Крок другий Покупець сплачує суму вашої заборгованості по кредиту, перераховуючи кошти на розрахунковий рахунок кредитної організації (у договорі це заставодержатель). Кредит погашений, ви одержуєте на руки заставну й документ від банку про відсутність перед нею кредитної заборгованості. І в обумовлений в попередньому договорі термін йдете в реєстраційну службу і реєструєте: зняття обтяження на продавану квартиру, перехід права власності на іпотечну квартиру й договір купівлі-продажу.

Схема 2

Схема, в принципі, схожа на першу, але банк береться супроводжувати угоду, надаючи свою комірку, зв’язуючись з реєстраційною службою. Покупець вносить гроші в рахунок погашення кредиту в депозитарний осередок саме цього банку, а різниця між обумовленою продажною вартістю житла і сумою кредиту закладається в іншу депозитарну комірку на звичайних умовах угоди купівлі-продажу квартири.

Після цього банк надає в реєстраційну службу повідомлення про те, що кредит погашений, передає заставну, і відбувається звичайна реєстрація угоди і переходу прав, описана в першій схемі.

  Автокредит за держпрограмою в 2013 році

Схема 3 Можлива й третя схема — в цьому випадку банк схвалює нового позичальника на старий кредит, і відбувається оформлення кредиту на нього. Підписується угода про переведення боргу на покупця (він же новий власник), який набуває право власності на продану вами житлоплощу і обов’язок погасити борг перед банком, ставши, таким чином, новим боржником. Квартира, відповідно, теж знаходиться в заставі у банку.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.