Банки України

Як отримати кредит на навчання

На бюджет вступає лише кожен четвертий-п’ятий студент. На контракт потрапити більш легше, але його може потягнути далеко не кожна родина. Освіта сьогодні коштує дорого. Алевихід існує: навчання в кредит. Кореспондент «Вечірки» Надія Григор’єва розбиралася, як можна отримати вищу освіту в кредит.

Його надає Міністерство освіти і науки з мінімальними відсотками (3%). Державні кредити Міністерство розподіляє між вищими навчальними закладами, а ті, у свою чергу, надають їх студентам, які цього потребують. Строк, протягом якого студент повинен виплатити кредит, досить довгий, — 15 років.

За умовами, визначеними Порядком надання пільгових державних кредитів, цільової пільговий державний кредит для здобуття вищої освіти за денною, вечірньою та заочною формою навчання у вищих навчальних закладах незалежно від форми власності можуть отримати молоді громадяни України віком до 28 років, які успішно здали вступні іспити або навчаються на будь-якому курсі вищого навчального закладу.

Три відсотки переплати за кредит — просто мізерні. Особливо порівняно з комерційними банками, де пропонують значно менш вигідні умови — від 11 до 50%. Так як сума соціального позики не змінюється, за кілька років відсоток майже знецінюється через інфляцію. До того ж, якщо по закінченню навчання студент буде працювати за спеціальністю не менше п’яти років у державних чи комунальних установах, переплата взагалі анулюється.

Теоретично соціальну позику може отримати кожен студент. Для цього необхідно написати заяву в спеціальну комісію і зібрати необхідні документи, які підтверджують необхідність отримання державного кредиту (наприклад, довідку про погіршення матеріального забезпечення сім’ї та копії дипломів про перемоги у різноманітних конкурсах, олімпіадах).

  Як дізнатися заборгованість за кредитом - Кредити в Київі

Абітурієнти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, інвалідів І та ІІ груп, малозабезпечених та багатодітних сімей мають переваги за однакових результатах вступних іспитів серед абітурієнтів, які претендують на здобуття вищої освіти за рахунок кредиту.

Станом на 2007 рік, в Києві квоти у сумі понад 1 млн грн. на отримання кредиту отримали 12 вищих навчальних закладів. Серед них — Національний університет імені Тараса Шевченка (158 тис. грн.), Національний авіаційний університет (250 тис.), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (38 тис.), Національний транспортний університет (374,6 тис.) , Національний економічний університет (20,3 тис.), Національний торговельно-економічний університет (36,7 тис.). Щодо квот на 2008 рік, їх ще не розподілені, проте вони повинні бути затверджені до 1 квітня, а реалізовані до 1 липня.

Для укладення угоди одержувач кредиту, а якщо він неповнолітній, його батьки або ті, які їх замінюють, подають до вищого навчального закладу паспорт та довідку про присвоєння Державною податковою адміністрацією ідентифікаційного номера платника податків. Угода укладається в трьох примірниках — по одному для кожної із сторін, що її уклали.

Довгострокові пільгові державні кредити — не надто відоме і поширене явище в нашій країні (незважаючи на те, що існують вони від 2000 року). Створюється навіть враження, що розголошувати відповідну інформацію вузи не зацікавлені. Так, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розмовляти на цю тему зі мною взагалі не стали, нібито це їх особиста справа. А от у національному економічному були більш люб’язні. Спеціаліст фінансово-економічного відділу Наталія Ніщак розповіла, що державні кредити в їх університеті отримують трохи студентів — проте жодному в цьому не відмовили. Просто мало охочих. Пов’язувати це з недостатньою кількістю інформації не слід — про те, яким чином отримати кредит, вони розповідають на днях відкритих дверей, вивішують оголошення на стендах приймальної комісії.

  Як переїхати жити до Львова? (Особистий досвід), Блог про нерухомість Львова

Чим же пояснити відсутність позики на отримання держпозики? Пані Ніщак навела лише одну можливу версію — батьки сподіваються, що самі зможуть оплачувати навчання своєї дитини. Якщо це у когось не виходить, то перед самим закінченням терміну оплати навчання звертаються до комерційного банку — серед року пільговий кредит ніхто не дасть.

Відсотки, які пропонують комерційні банки, менш привабливі, — від 24 до 40%. Так, «Індекс-банк» пропонує кредити на навчання під 19% річних терміном до трьох років, «Інтер-банк» — 24% річних на п’ять років, «Райффайзен» — 24% річних на три роки, «Альфа -банк »- 40% річних на три роки. Можлива сума кредиту також неоднакова — від 10 тис. грн. («Інтер-банк») до 150 тис. («Райффайзен»).

Перевага банківського кредиту в тому, що отримати його набагато легше, ніж державний. Для оформлення кредиту необхідно представити такі документи: клопотання, заяву на ім’я керівника банківської установи, копія паспорта (якщо одержувач одружений — то ще й дружини або чоловіки), довідка про надання ідентифікаційного коду (плюс дружини або чоловіка), свідоцтво про реєстрацію шлюбу (для одружених), довідка з місця роботи, довідка про доходи, враховуючи і додаткові.

Підприємство може за власний кошт вчити працівників, партнерів та й взагалі того, кого вважатиме за потрібне. При цьому підприємству надаватимуться пільги при виплаті державних податків.

  омичи доведеться пересісти з "Газелей" на місткі автобуси

Існує кілька схем, за якими підприємство може оплатити навчання «свого» студента. Можна подарувати гроші або видати премію, простеживши, щоб гроші пішли на навчання. Можна укласти договір з навчальним закладом, проводити всі виплати по рахунках, у такому випадку, найчастіше, студент зобов’язаний потім (під час навчання чи, якщо він заочник) відпрацювати кошти на цьому ж підприємстві. Можна надати цільову безвідсоткову позику для компенсації вартості навчання.

У будь-якому випадку підприємство неабияк ризикує. Студент, отримавши вищу освіту, може побажати змінити місце роботи. Тому бажано укладати договір, де викладені умови надання коштів: наприклад, після закінчення навчання студент повинен три роки пропрацювати на підприємстві, що надало йому можливість отримати вищу освіту.

Протягом I кварталу 2011 р. спостерігалося незначне збільшення кількості учасників ринку небанківських фінансових послуг, зокрема це стосується фінансових, факторингових, лізингових компаній та ломбардів. Однак, при цьому скоротилася кількість страхових компаній, кредитних спілок та діючих недержавних …

Більшість українських банків контролюється іноземним КАПІТАЛОМ або є власністю олігархічно-фінансових груп. Про це свідчіть аналіз структурованих власності банківської системи країни. За географічною пріналежністю актівів ТОП-10 банків, 45,4% з них належати Україні, 18,2% — России, 11,6% — Австрії, 9,8% — Франции, 9% — Италии, 6%-Угорщині. < / p>

Categories: Без рубрики

Comments are closed.