Банки України

Як перепродати квартиру з невиплаченими кредитом

Сьогодні квартиру з невиплаченими кредитом перепродувати досить складно. Часто такі угоди не пропускають банки. Можливо, варто внести зміни до закону проіпотеку, які б дозволяли позичальникові без згоди банку проводити такі операції? А покупець, який купує квартиру з обтяженням, брав би на себе і зобов’язання виплатити до кінця кредит. Чи є така схема на Заході і чи можлива вона у нас?

Перепродаж квартири одним позичальником іншого можлива і зараз, але банки неохоче дають на це згоду. Безконтрольна ж перепродаж чревата тим, що наступний власник нерухомості може виявитися неплатоспроможним. Тому банк повинен як мінімум знати про ситуацію і переведення кредиту з одного позичальника на іншого. І як максимум — давати згоду на такого роду зміни.

Це нереально. Як може третя особа, не оформлюючи документів з банком, взяти на себе зобов’язання виплати кредиту? Як буде зроблена оцінка ризику, що новий кредитор виплатить кредит? Раптом вийде так: позичальник з великою зарплатою перепродасть нерухомість людині з зарплатою маленької …

Більшість банків готове працювати тільки за такою схемою. Спочатку проводиться погашення кредиту продавця (частіше за рахунок покупця, рідше за рахунок продавця за допомогою споживчого кредиту). Після цього знімається обтяження з квартири і проходить угода. Для банку і для учасників такого правочину дана схема найменш ризикована. Так працює більшість банків, що надають іпотечні кредити. А без повідомлення банку сьогодні операцію такого роду провести неможливо.

  Пробізнесбанк - кредит готівкою, кредитні картки, автокредит, іпотека

На відміну від Заходу, наш іпотечний ринок відносно молодий, тому не всі операції на ньому поки можливі. Вважаю, що процедур купівлі та продажу квартир за допомогою кредиту, прописаних у законі «Про іпотеку», на даному етапі розвитку ринку достатньо.

Без згоди банку здійснити цю схему в принципі неможливо. Адже банк повинен познайомитися з новим позичальником, оцінити його платоспроможність та інші характеристики. Кота в мішку купувати ніхто не погодиться.

У практиці нашої компанії не було випадків, щоб банк не дав згоди на відчуження квартири, заставодержателем якої він є. Звичайно, подібні угоди належать до розряду складних, але наші фахівці успішно їх проводять. Вносити зміни до закону про іпотеку з тим, щоб дозволити позичальникові без згоди банку продавати квартиру, обтяжену іпотекою (одночасно передаючи новому власнику зобов’язання за кредитним договором), на мій погляд, недоцільно. Подібні зміни в законі можуть спричинити згортання іпотеки, адже в цьому випадку різко збільшаться ризики банків-кредиторів.

  ІПОТЕКА. Шлюбний контракт. ЯК ЗАХИСТИТИ ІНТЕРЕСИ? Квартири в Липецьку, оренда і продаж квартир, нерухомості в Липецьку

Переклад боржником свого боргу на іншу особу допускається законодавством РФ, але він можливий лише за згодою кредитора. Обов’язок боржника узгодити питання переведення боргу з кредитором закріплена в Цивільному кодексі РФ. На Заході існує практика продажу об’єктів нерухомості, що знаходяться в заставі. Але разом з правом власності на покупця переходить і зобов’язання виконувати умови кредитного договору, здійснювати платежі по кредиту. Продаж об’єкта, обтяженого іпотекою, в обов’язковому порядку провадиться за погодженням з банком.

Як правило, рішення про продаж квартири, купленої на позикові кошти, приймається у разі утруднення з виплатою кредиту. При коректному поведінці позичальника, коли він заздалегідь повідомив банк про можливі труднощі, значної складності при продажу нерухомості, як правило, не виникає. Зміна федерального закону «Про іпотеку (заставі нерухомості)», який би дозволяв позичальникові без згоди банку продавати квартиру, а покупець, який купує квартиру з обтяженням, брав би на себе і зобов’язання виплатити кредит до кінця, не принесе нічого, окрім хаосу . Пошук покупця може затягнутися. Відповідно термін заборгованості дійсного позичальника через подібні складнощів збільшується, а ситуація тільки погіршиться.

  Як оформити іпотеку, отримати іпотечний кредит - Кредити в Київі

Продаж квартири під застави поки ще рідкісне для нас явище. І пояснюється це молодістю російської іпотеки. Тим не менш, постійно виробляються механізми проведення подібних угод. Продати квартиру, що знаходиться в заставі, можливе тільки за згодою банку. Як правило, банки не заперечують проти добровільного продажу закладеної квартири за умови погашення кредиту. Якщо ж банк не погоджується на ці умови, продавець шукає покупця, який буде готовий погасити кредит. У будь-якому випадку, без участі банку цього зробити не можна.

Обговорюємо (0)

Додати коментар:

Для користувачів Яндекса: встановіть собі новинний віджет Bankir.Ru ->

(свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації ІА № ФС77-39290 від 30 березня 2010 року, видане Федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій)

Знаходять:

  • Якщо не виплатив споживчий кредит обтяження на квартиру
Categories: Без рубрики

Comments are closed.