Банки України

Як взяти кредит на відпочинок 21 червня 2010, 9:05

Банки почали видавати споживчі кредити. Як результат — відпочити за рахунок банку можна за програмами cash-кредитування, карткових кредитів або ж овердрафтівна зарплатну картку. Однак коштувати такий відпочинок туристу буде дорого.

Відпочити цього літа на пляжах Єгипту, Туреччини, Кіпру чи Греції, на відміну від минулого року, можна не тільки за власні гроші. З весни банки потихеньку почали видавати споживчі кредити. У хід пішли забуті кредити готівкою, відновилося карткове кредитування, з’явилися спеціальні програми для клієнтів банку.

«ДЕЛО» провело моніторинг банківських кредитів, які можна витратити на відпустку. У ході дослідження стало ясно, що цільові кредити на відпочинок банки після кризи відновлювати не стали. Ці продукти і в часи кредитного буму користувалися невеликим попитом через свою дорожнечу і складність у використанні.

А ось нецільові кредити, які можна використовувати не тільки на покупку туру, але і на особисті витрати на відпочинку, видають близько 25 банків. Правда, процентні ставки таких позичок кусаються. Якщо надати в заставу нерухомість або ж депозит у банку, тоді ставки починаються з 23% річних, кредити готівкою без будь-якої застави можуть обійтися у понад 100% річних у гривні.

Cash-кредитування банки відновлюють неохоче. «Делу» вдалося знайти всього п’ять пропозицій від банків за бланковими кредитами готівкою. Такі позички зараз видають Індекс-банк, Плюс-банк, Платинум Банк, «Ренесанс Кредит» і ВіЕйБі Банк. Найдешевший кредит готівкою пропонує Індекс-банк, ефективна ставка за яким складає 55,7% річних. У середньому, за даними компанії «Простобанк Консалтинг», за кредит готівкою банки просять близько 57,7% річних. Так, якщо брати 8 тис. грн. строком на 1 рік (середня вартість туру в Грецію на 8 днів), то віддати банку треба буде близько 13 тис. грн.

  Кредит Ощадбанку на освіту »Банки» Мільйон крок за кроком

Ще одне «але» для кредитів готівкою — обмеження по сумі. Приміром, Індекс-банк максимум може видати на руки 15 тис. грн. «Потрібні лише паспорт, ідентифікаційний код, довідка про доходи з місця роботи, і мінімум через годину позичальник отримає рішення про можливість отримання коштів», — повідомляють у банку. ВіЕйБі Банк видає кредити тільки позичальникам з хорошою кредитною історією і обмежує розмір кредиту 10 тис. грн. Найбільшу суму серед діючих програм надає банк «Ренесанс Кредит» — він обіцяє видати до 20 тис. грн., Але попросить ще копію трудової книжки.

Кредити під заставу приблизно в два рази дешевше бланкових кредитів. Так, за даними «Простобанк Консалтинг», середня ставка по кредитах готівкою із заставою становить 27,8%. Серед найвигідніших пропозицій — кредит від Ощадбанку з ефективною ставкою 22,4% і Банку Кіпру — 23,6%.

Банки також активно почали впроваджувати кредити під заставу депозиту клієнта в банку. Вартість такої позики найчастіше розраховується з урахуванням ставки депозиту плюс певний відсоток. Приміром, Ощадбанк видасть такий кредит з націнкою до ставки депозиту в 3%, банк «Хрещатик» додає 5% річних. У цих банках можна отримати кредит тільки в гривні і тільки на 80% від суми депозиту. «Даний кредит можна використовувати на будь-які цілі, в тому числі і на організацію свого відпочинку», — кажуть у прес-службі Ощадбанку.

Отримати позику в іноземній валюті можна тільки під заставу валютного депозиту. Так, наприклад, ПУМБ видає такі кредити з надбавкою до ставки в доларі 11% і 14,5% — у євро. У валюті видає і Райффайзен Банк Аваль. Він для цього випускає карту, на яку може встановити ліміт в 75% від суми вкладу, але не більше 60 тис. грн., $ 12 тис. або 8 тис. євро.

  Газпромбанк - кредити Газпромбанку, іпотека Газпромбанку, вклади, адреси

Карткове кредитування — це ще один спосіб добре провести відпустку «в борг». Банки вже, звичайно, не з тим завзяттям, яке було до кризи, роздають свої карти, але отримати шматочок пластику з кредитним лімітом у деяких з них можна. «Делу» вдалося знайти сім фінустанов, які видають кредитні карти для нових позичальників, ще одинадцять банків можуть відкрити овердрафт на зарплатну карту свого клієнта.

Основною перевагою карткового кредитування від cash-кредитів є нарахування відсотків тільки на використану суму. До того ж карткою можна сплатити не тільки тур, а й поточні потреби.

В основному ставки банків за картковими кредитами однакові й становлять 30-36%. Термін використання кредитної лінії — 1-3 роки. Проте варто відзначити, що випуск картки та її обслуговування також коштують грошей. Приміром, у банку «Ренесанс Кредит» переведення в готівку карти у своєму банкоматі обійдеться в 1% від суми, в чужому банкоматі — 3%, за кордоном — 3% (мінімум 15 грн.).

Клієнти більше десяти банків можуть відкрити кредитну лінію на свою зарплатну карту. Наприклад, ПУМБ обіцяє видати до 150% розміру зарплати під 3% на місяць. Індустріалбанк визначив річну ставку 30% у гривні, але видасть кредит всього на 50% від зарплати. «В очікуванні попиту перед сезоном відпусток ми запустили кредитування клієнтів, які отримують зарплату в нашому банку. Клієнти зараз будуть більше витрачати на відпочинок з сім’єю або оздоровлення дітей, ближче до вересня попит буде спровокований спорядженням дітей до школи », — розповідає голова правління Індустріалбанку Леонід Гребінський.

  Як пенсіонеру отримати кредит?

Ще одним сюрпризом карткового кредиту може стати добовий ліміт на використання коштів з карткового рахунку, який потрібно персонально уточнювати в колл-центрі. Крім того, якщо позичальник виїде з картою закордон, то також може випробувати деякі проблеми з її роботою. Справа в тому, що у банків є чорний список країн, де дуже розвинене карткове шахрайство. До таких країн багато фінустанов відносять Туреччину, Таїланд та Єгипет. У списку країн, де небажано використовувати карти, значаться Іспанія, Чехія, Польща, Росія, Словаччина, Молдова, Малайзія і Угорщина. Якщо карта банку потрапляє в цю країну, то або блокується, або на неї встановлюється жорсткий ліміт. Щоб уникнути неприємностей, банкіри перед виїздом за кордон рекомендують звернутися в банк за збільшенням ліміту роботи карти.

Примітка: Обов’язкове порука чоловіка або дружини, якщо позичальник перебуває у шлюбі, а також для осіб від 21 до 25 років; враховуються лише офіційні доходи; якщо доходів недостатньо — обов’язково порука.

Останні новини

Прес-релізи + Додати прес-реліз

Новини партнерів

Хмара Тегів

Огляд мережі

Новини партнерів

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на ricardo.com.ua. Для інтернет-видань — обов’язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, у яких міститься посилання на агентства Iнтерфакс-Україна, Українськi Новини, УНIАН, Комсомольську правду в Україні, а також Reuters Associated Press суворо заборонено.

Categories: Без рубрики

Comments are closed.