Банки України

Як заощадити на автокредиті?

Зростання ринку автокредитування здивував навіть банкірів. Люди займають все більше, навіть незважаючи на підвищення ставок. Як заощадити на пільгах і знизити щомісячний платіж— розбирався «ЕВ».

Високі темпи зростання ринку автокредитування не прогнозував з боку його учасників. Коли наприкінці минулого року почалося зростання ставок на міжбанківському ринку і, відповідно, подорожчали кредити, всі в один голос пророкували спад ринку. До того ж завершилася програма субсидування автокредитів на найдоступніші автомобілі. Однак споживачі знову спростували логіку експертів, не тільки не втративши інтерес до нових автомобілів, але і, здається, примноживши його.

Як підрахували в Frank Research Group, за підсумками першого півріччя було видано автокредитів на 735 млрд рублів. Це на 63 млрд рублів більше, ніж за аналогічний період 2011 року. Дані третього кварталу ще не озвучені, але можна не сумніватися, що тенденція тільки посилиться.

«Подібні позитивні цифри зростання демонструються на тлі негативних показників доступності кредитів (з точки зору вартості). З початку року більшість банків підвищили ставки на 1-3% річних. Сьогодні вони варіюються на рівні 12-19% річних залежно від терміну, початкового внеску і, звичайно, політики банку »», — каже Дмитро Іщенко, директор департаменту маркетингу і банківських продуктів Росбанка. Як бачимо, навіть підвищення ставок не впливає на попит, що росте разом з попитом на нові автомобілі в цілому. У той же час зростає доступність кредитів з точки зору швидкості і простоти оформлення. З’являється все більше програм, які не потребують підтвердження доходів, а також експрес-програм з видачею за один день. «Виходить, що ринок рухається в бік спрощення для позичальника, компенсуючи ризики процентними ставками. З урахуванням тенденцій на міжбанківському ринку не виключено, що до кінця року ставки підростуть ще на 0,5-1% річних », — прогнозує Іщенко.

  Довірче управління форекс за допомогою Avas

Райффайзенбанк і американський автовиробник запустили нову програму кредитування: мінімальний вік позичальника знижено до 21 року, а мінімальний стаж роботи на останньому місці — до одного місяця. Раніше мінімальний вік позичальника при оформленні автокредиту на новий автомобіль іноземній марки становив 23 роки, а мінімальний стаж роботи на останньому місці — 4 місяці. Нордеа Банк видає кредити на термін до 7 років, що дозволяє мінімізувати щомісячні платежі. «Якщо принципова швидкість оформлення кредиту, то можна скористатися експрес-програмою безпосередньо в автосалоні, але треба бути готовим, що вона буде дорожче. Якщо ж хочеться заощадити, то краще оформити класичний автомобільний кредит, який зажадає швидше за все декількох візитів до банку і пред’явлення досить великого пакета документів », — радить начальник відділу інновацій та розвитку роботи з клієнтськими сегментами Максим Чубак.

Враховуючи досить високу конкуренцію на ринку, ряд гравців прагнуть пропонувати принципово нові умови для клієнтів, особливо це стосується невеликих кредитних організацій, яким доводиться боротися за своє місце під сонцем. На сьогоднішній день дуже активно впроваджується практика відмови від вимог з обов’язкового страхування купленого в кредит автотранспорту. «З одного боку, відсутність необхідності купувати каско сприймається клієнтом як скорочення витрат, але це, до слова, майже завжди не так. Суть в тому, що, відмовляючись від страхування, клієнт автоматично збільшує вартість кредиту: в середньому ставка підвищується на 7-10% », — відзначає експерт ІФК« Солід »Микита Рязанов.

Нові умови по кредитах з’являються регулярно через високу конкуренцію серед банків, на деякі моделі автомобілів постійно з’являються акції: наприклад, деякі банки пропонують пільгові автокредити під 3-5% річних без додаткових комісій. Такі акції проводяться за рахунок співпраці банків і автосалонів — іноді знижена відсоткова ставка виникає з ініціативи банку, який намагається таким чином привернути нових клієнтів і вже потім запропонувати їм нові кредити під стандартні ставки. «Іноді понижена ставка такою не є — у неї закладена знижка на автомобіль, яку робить автосалон. Подробиці, як правило, пишуть дрібним шрифтом під рекламною акцією », — говорить голова правління БКС Банку Еміль Юсупов.

  Аналітичний портал ринку кредитування в Росії, Оформлення кредитної картки

Ще одна тенденція — спостерігається підвищення інтересу до співпраці з банками з боку автовиробників, представництв, автодилерів, активно розробляються спільні програми, що сприяють зростанню продажів автомобілів.

«На поточний момент частка кредитів, що надаються в рублях, істотно вище, ніж в іноземній валюті. Ще не забуті наслідки кризи 2008 року, і населення з побоюванням ставиться до кредитування у валюті, відмінній від рублів », — говорить Наталія Морозова, начальник управління розвитку автокредитування Райффайзенбанку. Однак при отриманні кредиту варто тверезо оцінювати свої можливості, щоб потім не думати, де взяти гроші на черговий внесок. Не варто поспішати з отриманням експрес-кредиту під 20% річних, якщо можна витратити кілька днів, але отримати довідку про доходи, залучити поручителя, застрахувати життя і здоров’я, почекати ретельної перевірки ваших даних у банку з консервативною кредитною політикою і низькими ставками. «Всі ці фактори дозволять знизити процентну ставку і в кінцевому рахунку щомісячний платіж і переплату. Можливо, є сенс зібрати або зайняти невелику суму, щоб внести не 30%, а 40% початкового внеску, якщо з цього порога банк додатково знижує процентну ставку. Також на її зменшення впливає більш короткий термін кредиту », — говорить Іщенко.

Багато що залежить від психології і достатку. Для когось простіше переплатити відносно невелику суму, але при цьому не морочитися з пошуком найменш витратного варіанта. Для когось більш вигідно витратити час і ретельно проаналізувати ситуацію. Бувають випадки, коли на певну модель автомобіля не знайти автокредит зі ставкою нижче, наприклад, 16%. При цьому ви можете знайти банк, в якому знижені ставки по нецільових кредитах (наприклад 15,5%), і ви залишитеся у виграші. «Може статися ситуація, коли ставка за нецільовим кредитом трохи вище, ніж по автокредиту, але акредитовані з банком страхові компанії пропонують дуже високі ставки по каско. У цьому випадку треба приймати рішення, проаналізувавши більш вигідні пропозиції по каско інших надійних страхових компаній », — розповідає Юсупов. Зростання доходів веде до того, що в багатьох сім’ях з’являється спокуса взяти машину і для своєї половини, але тут важливо пам’ятати про те, що не можна себе перевантажувати кредитами. Виплати по них не повинні перевищувати 40% щомісячного доходу.

  Унікальний захист від викрадення Вашого автомобіля

«Наша мета зробити Frank Research Group першою компанією, в яку б банкіри зверталися за допомогою у вирішенні своїх проблем. Ми сфокусувалися на дослідженні ринку банківських послуг, щоб стати кращими експертами в цій галузі ».

3 жовтня 2013 пройшов круглий стіл, присвячений проблемам ринку POS-кредитування. Організатором круглого столу виступила компанія Frank Research Group. У засіданні взяли участь представники найбільших гравців у сегменті POS-кредитування: Банку Хоум Кредит, ОТП Банку, Альфа-Банку, Русфинанс, Ренесанс Кредиту та Траста.

Frank Research Group підготувала дослідження, присвячене практикам банків з розвитку мережі міні-офісів продажів. У ході дослідження було проведено аналіз досвіду російських банків роботи з мобільними / компактними форматами банківських відділень (міні-офіси, експрес-офіси)

Categories: Без рубрики

Comments are closed.